Harmonia na finiszu

Rozpoczął się ostatni etap budowy Osiedla Harmonia w Mosinie koło Poznania. Powstaje tam kompleks domów szeregowych. Zakończenie projektu planowane jest na koniec sierpnia 2011 r. Osiedle Harmonia składać się będzie z 28 szeregowców. Deweloper Swój Dom przekazał pierwszym mieszkańcom już 18 domków z dwóch pierwszych etapów inwestycji. W ramach ostatniego powstanie jeszcze 10 budynków. Każdy z nich będzie posiadać powierzchnię 102 m kw., a dodatkowo do dyspozycji jest jeszcze 25 m kw. poddasza użytkowego. Przyszli mieszkańcy staną się również właścicielami działki, której powierzchnia sięga ponad 150 m kw.
Budynki oddawane są do użytku w standardzie deweloperskim. Każdy z domków posiada zadaszone miejsce parkingowe, taras, ogrodzony ogród. Ponadto wzdłuż drogi wewnętrznej rozmieszczono dodatkowe parkingi dla mieszkańców.
Inwestycja została zaprojektowana w konwencji osiedla zamkniętego, z automatyczną bramą wjazdową. Droga wewnętrzna jest brukowana i oświetlona. Osiedle Harmonia znajduje się przy nowo wybudowanej, asfaltowej drodze z chodnikiem i ścieżką rowerową. Deweloper cenę domków ustalił na poziomie 3800 zł brutto za metr kwadratowy.
Osiedle Harmonia znajduje się w cichej i spokojnej okolicy przy ul. Strzeleckiej w Mosinie. Dzięki bliskości Wielkopolskiego Parku Narodowego, jezior oraz słynnej Góry Pożegowskiej można korzystać z odpoczynku na łonie natury. Położenie osiedla umożliwia również korzystanie z bardzo dobrej infrastruktury. W okolicy znajduje się przedszkole, szkoła podstawowa, sklepy, a także apteki i placówki zdrowia. Dodatkowo w planach jest połączenie Mosiny z Poznaniem nową drogą, która przyspieszy czas dojazdu do centrum aglomeracji.
Przewidywany termin ukończenia trzeciego etapu budowy osiedla, planowany jest na koniec sierpnia 2011 r.

x

Zobasz także

Termomodernizacja w TBS-ach

Senat zaproponował, by również lokale w zasobach Towarzystw Budownictwa Społecznego mogły być remontowane przy wsparciu ...

Wysyp domków jednorodzinnych

W 2019 r. w Poznaniu zbudowano 470 domów jednorodzinnych – najwięcej w ciągu dekady. Wzrosła ...

Modułowe domy z paczek

Czy Ikea wprowadzi rewolucję na rynku nieruchomości?Taka technologia będzie pozwalała nie tylko na powstanie jednorodzinnych ...

Co zbudują na Piątkowskiej

Vantage Development zapłaci niemal 14 mln zł za działkę w Poznaniu. Vantage Development poinformował o ...

Lokale na wynajem od państwa

Jak donosi WTK Fundusz Mieszkań na Wynajem zacznie budować także w Poznaniu.Inwestycję w okolicach MTP ...