Fotografia wnętrz

Hektolitry oranżady w Opatówku

Colian inwestuje w Wielkopolsce. Powstaje magazyn na 13,5 mln butelek oranżady. Inwestycja rozpoczęła się na początku sierpnia w powiecie kaliskim.

Firma Colian, mająca w swoim portfolio takie marki jak Jutrzenka, Grześki czy Goplana, właśnie ruszyła z nową inwestycją w Opatówku. Trwa tu budowa nowego magazynu, który ma być najnowocześniejszym obiektem tego typu w Polsce. W magazynie przechowywane będą napoje marki Hellena, w tym najbardziej znana „Oranżada Hellena”. – Całość prac ma potrwać do końca 2021 roku, a ich efektem będzie powierzchnia magazynowa umożliwiająca jednoczesne składowanie 27 tysięcy palet, co daje imponującą liczbę 13,5 miliona butelek. Generalnym wykonawcą jest firma Trasko-Inwest sp. z o.o. z Ostrzeszowa – wyjaśnia inwestor.
Nowa inwestycja nie tylko wpłynie na firmę, ale też na region. Colian będzie płacić podatki w gminie Opatówek, a dodatkowo planowane jest tutaj zatrudnienie nowych pracowników.
Źródło: epoznan.pl; fot. materiały prasowe

x

Zobasz także

Turek i Konin z dotacjami

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego odwiedził Turek i Konin. W Turku Marszałek podpisał umowy w ...

Kto rowerową stolicą

Nowa Sól, Gniezno, Gorzów Wielkopolski – tak po pierwszym tygodniu września prezentowała się pierwsza trójka ...

Pięć wniosków na Kolej Plus

Kolej Plus to program, który ma przywrócić połączenia kolejowe w przynajmniej 20 miastach średniej wielkości.PKP ...

Pół miliarda od rządu

Na konta wszystkich wielkopolskich samorządów z początkiem września zostały przelane środki w ramach Rządowego Funduszu ...

Nowe rondo w Wolsztynie

Mieszkańcy Wolsztyna, ale też kierowcy poruszający się trasą Poznań – Wolsztyn (DK 32) muszą się ...