Ukraina

Hipodrom Wola odżyje

Hipodrom Wola stanie się najbardziej prestiżowym i jednym z najnowocześniejszych ośrodków jeździeckich w tej części Europy. Dziś miało miejsce oficjalne przeniesienie udziałów Spółki Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego do grupy kapitałowej MTP, która od lat organizuje największy w Europie Środowo-Wschodniej cykl halowych zawodów jeździeckich Cavaliada Tour. 

W ciągu najbliższych 5 lat Grupa MTP planuje zbudować tu ośrodek jeździecki na światowym poziomie.

Hipodrom Wola to 46-hektarowy teren, który od ponad stu lat służy działalności jeździeckiej. Mimo że wciąż odbywają się tu zawody konne, prowadzona jest szkółka i działa pensjonat dla koni, ośrodek czasy świetności ma zdecydowanie za sobą, a jego infrastruktura wymaga gruntownej modernizacji.

Od 2005 roku właścicielem spółki był Samorząd Województwa Wielkopolskiego, który przejął ją od Skarbu Państwa. W listopadzie 2021 radni Sejmiku podjęli decyzję o zbyciu tego majątku, w grudniu tego samego roku zgodę na nieodpłatne nabycie Hipodromu Wola wyrazili z kolei Radni Miasta Poznania. 30 czerwca 2023 Rada Miasta Poznania podjęła uchwałę o wniesieniu przez Miasto Poznań wkładu niepieniężnego do spółki Międzynarodowe Targi Poznańskie w postaci udziałów spółki Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola sp. z o.o. 18 września odbyło się oficjalne podpisanie aktu notarialnego.

– W czerwcu przekazaliśmy Grupie MTP miejsce o wyjątkowej przeszłości – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Jestem przekonany, że oddaliśmy je w dobre ręce. To właśnie na Targach od lat organizowana jest Cavaliada, która co roku przyciąga wielu zawodników i kibiców jeździectwa. Za kilka lat goście Cavaliady będą mogli podziwiać poznański Hipodrom w nowej odsłonie.

Ambitne plany Grupy MTP

– W ciągu najbliższych 5 lat Grupa MTP planuje zbudować tu ośrodek jeździecki na światowym poziomie, gdzie będą się odbywać wyścigi konne, zawody w skokach przez przeszkody, powożeniu, ujeżdżeniu i woltyżerce. Inwestycje będą prowadzone etapami, co pozwoli na jednoczesny rozwój kalendarza zawodów. Pierwsze zawody planowane są już jesienią tego roku – mówi Tomasz Kobierski prezes zarządu Grupy MTP

Hipodrom Wola stanie się także miejscem rekreacji i spędzania wolnego czasu przez mieszkańców Poznania, uprawiania sportu i wydarzeń rodzinnych. Będzie to również przestrzeń organizacji plenerowych wydarzeń targowych, np. Narodowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, wystaw rolniczych i ogrodniczych. To pozwoli czerpać korzyści finansowe, które pozwolą utrzymać ten teren o wyjątkowej przeszłości i funkcji.

x

Zobasz także

Centrum Demokracji i Integracji

Otwieramy Centrum Demokracji i Integracji Obywatelskiej w Tarnowie Podgórnym Najpierw zdjęte zostały banery otaczające plac ...

Nowa przychodnia w Gruszczynie

2 listopada 2023 r. zostało otwarte nowe Centrum Medyczne MEDIK w Gruszczynie, przy ulicy Swarzędzkiej 23 ...

Dla kogo „Filar” i „Talent”

Jak co roku w ostatnim kwartale zapraszamy mieszkańców Gminy Dopiewo, a także firmy, organizacje, instytucje ...

Czerwonak pomaga jeżom

Z okazji Dnia Jeża,który przypada już 10 listopada, zapraszamy do udziału w akcji edukacyjnej: „JEŻ ...

Wybory od kulis

Od lat gmina Czerwonak zaskakuje nietypową dekoracją lokalu wyborczego nie inaczej jest dziś. Większość lokali ...