Bolechowo 750×200 – maj 2017

Hotelowa stolica

Światowe brandy oraz lokalni gracze stawiają na polską stolicę: otwierają nowe hotele, kupują grunty oraz poszukują obiektów do przejęcia.

Aktualnie w Warszawie buduje się około 20 nowych hoteli i nie zapowiada się by rynek miał wyhamować. Nowe inwestycje przygotowują m.in. Focus Hotels, Grupa 5th Avenue Holding, Q Hotels czy sieć butikowych hoteli Selina.

Warszawa jest najbardziej atrakcyjną destynacją turystyczną i biznesową w Polsce. W ciągu kilku ostatnich lat liczba gości krajowych wzrosła o 70 proc., a zagranicznych o 46 proc., osiągając łącznie 10 mln osób w skali roku. Plany hotelowych graczy koncentrują się więc na polskiej stolicy.

Debiut w Polsce zapowiada, m.in. sieć butikowych hoteli Selina. Sieć obecnie poszukuje lokalizacji m.in. w Warszawie. Selina ma w planach otwarcie pierwszego polskiego hotelu jesienią 2018 roku, natomiast do końca 2019 roku chce mieć w swojej ofercie tysiąc łóżek w trzech polskich miastach. Także Q Hotels chce uruchomić hotel w Warszawie. – Szukamy działki, badamy potencjał – mówił podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Radosław Altheim, szef sieci Q Hotels. – Zależy nam na wejściu na rynek warszawski, bowiem obecność w stolicy zwiększa rozpoznawalność naszej marki w skali całego kraju – mówił.

Grupa 5th Avenue Holding na działce o powierzchni 2,5 tys. mkw. działki na warszawskim Mokotowie przy ul. Postępu 15A planuje budowę hotelu Holiday Inn Express. To druga inwestycja hotelowa, w którą zaangażowała się grupa 5th Avenue Holding. Pozwolenie na budowę w stolicy otrzymał również Focus Hotel Premium w Warszawie – początek prac budowlanych przewidziany jest na wrzesień 2018 roku.

– Na pewno zaobserwujemy wiele nowych marek niedostępnych do tej pory w Polsce. Przy czym nowe hotele będą pojawiać w coraz bardziej popularnych projektach typu mixed-use. Możliwe są również konwersje budynków biurowych na hotele – mówi portalowi propertynews.pl Maria Zielińska, starszy doradca ds. rynku hotelowego, Cushman & Wakefield.

Warszawa w budowie

– Aktualnie w budowie jest około 20 projektów hotelowych w Warszawie co oznacza, że do 2020 roku w stolicy przybędzie około 3 000 nowych pokoi. Trudno jednoznacznie stwierdzić czy rynek zaabsorbuje w pełni planowaną podaż. Patrząc na obecne wyniki hoteli zlokalizowanych w centrum miasta możemy prognozować, że kolejne inwestycje w tej części Warszawy będą cieszyć się sukcesem operacyjnym – mówi Maria Zielińska z Cushman & Wakefield.

W tym roku w Warszawie planowane jest otwarcie m.in. hotelu Moxy na terenie kompleksu Koneser na warszawskiej Pradze, w którym znajdzie się 141 pokojów, zlokalizowanego w dzielnicy Włochy hotelu Krakowska Residence z ponad 350 pokojami oraz hotelu Vienna House ze 164 pokojami.

Źródło: propertynews.pl, tam też przeczyyasz więcej

x

Zobasz także

Kameralny hotel przy Woźnej

Od kilku dni poznańscy turyści mają możliwość rezerwacji noclegu w zupełnie nowych apartamentach w samym ...

Nasz przyjaciel wiatr

Najwyższa Izba Kontroli trafnie ujmuje problemy sektora odnawialnych źródeł energii – to stanowisko Polskiego Stowarzyszenia ...

Dwa hotele w jednym

Hotel Novotel Poznań Centrum to obiekt wpisany w panoramę miasta od wielu lat. W ostatnim ...

Remont kamienicy UA

Firmy Orlikon, Dota, Infracon i Demiurg złożyły wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu, ogłoszonym ...

Novotel Centrum nominowany

Raffles Europejski Warsaw, Hotel Novotel Poznań Centrum, ibis Styles Warszawa Centrum, Renaissance Warsaw Airport Hotel ...