Nickel 750×200 – Dąbrówka
Nickel 750×100 – Botaniczna

I kładka, i tunel

W ostatnim tygodniu przez Poznań przetoczyła się kolejna dyskusja o rozwiązaniach komunikacyjnych na Dworcu Głównym.

Władze Poznania zapytały Polskie Koleje Państwowe: co z budową kładki łączącej nowy dworzec z peronami 4, 5 i 6? PKP odpowiedziały, że przygotowują projekt przedłużenia przejścia podziemnego do centrum handlowego Avenida, w związku z czym budowa kładki stoi pod znakiem zapytania. Wywołało to dyskusję: czy budować tunel czy kładkę?

Stanowisko stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania jest jednoznaczne: zarówno tunel jak i kładka są konieczne do zapewnienia pełnej komunikacji Dworca Głównego w Poznaniu. Te dwie inwestycje nie są ze sobą sprzeczne, mogą wzajemnie się uzupełniać, dając pasażerom możliwość wyboru drogi pomiędzy peronami, dworcami, miastem i centrum handlowym.

 

***

W sprawach związanych z Dworcem Głównym Stowarzyszenie przypomina także o liście wysłanym dwa miesiące temu do Kancelarii Premier Beaty Szydło w sprawie przebudowy starego dworca PKP. Członkowie IdP chcieli wiedzieć jakie prace toczą się w tym zakresie oraz co z obietnicami dotyczącymi przywrócenia starego dworca Poznań Główny.

Pełną treść listu można przeczytać na stronie UMP i IdP.

Jedyna odpowiedź jaka do tej pory dotarła do IdP to pismo datowane z 29 sierpnia w którym KPRM kieruje list do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Działacze IdP ubolewają, że druga co do znaczenia dla ruchu pasażerskiego w Polsce (po Warszawie Centralnej) stacja jest ciągle traktowana jakby była prowincjonalnym przystankiem z niewielką liczbą podróżnych, tymczasem Poznań Główny jest punktem strategicznym na komunikacyjnej mapie kraju. Podkreślają, że żadne projekty dotyczące Poznania Głównego nie powinny powstawać w zaciszu gabinetów, lecz należy je tworzyć przy współudziale codziennych jego użytkowników.

x

Zobasz także

99. Rocznica Powstania

27 grudnia bądźmy razem – my, współcześni Wielkopolanie, dumni spadkobiercy architektów polskiej niepodległości sprzed 99 ...

Przyjazne Miasto

Poznań najlepiej obsługuje inwestorów – wynika z tegorocznej edycji rankingu obejmującego miasta wojewódzkie, przeprowadzonego przez ...

Rozświetlona historia

Tegoroczne nowe iluminacje świąteczne robią wrażenie. Są nie tylko piękne, ale nawiązują też do historii ...

Choinka dla poznaniaków

Tysiące świateł, niezwykła iluminacja i mnóstwo atrakcji dla mieszkańców w każdym wieku – tak będzie ...

Św. Marcin planowo

Realizacja robót budowlanych na Świętym Marcinie przebiega zgodnie z założonym harmonogramem – informują Poznańskie Inwestycje ...