Ładowarki emu.energy

I Wielkopolski Kongres Gospodarczy

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Wojciech Kruk, Przewodniczący Wielkopolskiej Rady Trzydziestu

zapraszają na I Wielkopolski Kongres Gospodarczy, który odbędzie się 17 września 2018 r. w godz. 9.30-14.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego przy al. Niepodległości 34 w Poznaniu oraz 18 września w godz. 10.30-14.00 w DPS Gabionen przy ul. Strefowej 9 w Pomorskiej SSE Podstrefie w Pile.

Organizatorem kongresu jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Wielkopolską Radą Trzydziestu, powołaną przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego, w skład której wchodzą przedstawiciele organizacji gospodarczych z Wielkopolski.

I Wielkopolski Kongres Gospodarczy to wydarzenie organizowane z inicjatywy przedsiębiorców oraz dla przedsiębiorców. Jego celem jest dyskusja na temat konkurencyjnego i innowacyjnego rozwoju wielkopolskiej gospodarki, a także przygotowanie praktycznych rekomendacji w każdym z poruszonych obszarów tematycznych.

Uczestnicy Kongresu wezmą udział w wykładach i panelach dyskusyjnych, podczas których wystąpią doświadczeni specjaliści, przedstawiciele samorządu regionalnego, a także grupa wiodących przedsiębiorców z regionu. Wśród nich są m.in. Marszałek Marek Woźniak i Wojciech Kruk – Przewodniczący WR 30, Prezydent Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, których wystąpienia w Poznaniu zainaugurują Kongres, a także prof. dr hab. inż. Wojciech Cellary – z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz prof. dr hab. Józef Orczyk – Przewodniczący Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy.

Wszyscy prelegenci to osoby odpowiedzialne za budowanie regionalnych strategii rozwoju oraz współpracę podmiotów funkcjonujących w obrębie lokalnych rynków. Tematyka paneli odzwierciedla realne potrzeby zgłaszane przez wielkopolskich przedsiębiorców. Wystąpienia i dyskusje zostaną poświęcone korzyściom, wyzwaniom i możliwościom stojącym przed lokalnymi firmami – między innymi w zakresie rynku pracy, dostosowania modelu działania do nowoczesnych trendów i rozwiązań gospodarczych, a także ekspansji zagranicznej i inicjatyw subregionalnych.

W Poznaniu odbędą się trzy panele (godz. 9.30-14.00). Pierwszy, który potrwa w godz. 10.00-11.10, będzie poświęcony wyzwaniom, jakie stoją przed rozwojem gospodarczym Wielkopolski. Wykład wprowadzający pt. „Wielkopolska 4.0” wygłosi prof. dr hab. inż. Wojciech Cellary. Prelegenci panelu drugiego (godz. 11.10-12.20), który zainauguruje wykładem prof. dr hab. Józef Orczyk, zajmą się analizą rynku pracy, a trzeciego (godz. 12.50-14.00) ekspansją i obecnością wielkopolskich przedsiębiorstw na rynkach pozaregionalnych. W tej części poznańskiego Kongresu wykład wprowadzający pt. „Kierunek: globalny biznes – szansa czy zagrożenie” wygłosi prof. dr hab. Marian Gorynia z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Następnego dnia o godz. 10.30 Marszałek Marek Woźniak otworzy Kongres w Pile, a wykłady inauguracyjne przedstawią dr Mirosława Rutkowska-Krupa, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz dr inż. Piotr Głowski, Prezydent Miasta Piły. Tego dnia także odbędą się trzy panele z tym, że jeden z nich (godz. 12.00-13.00) będzie poświęcony inicjatywom lokalnym. Rozpocznie go wykład prof. dr. hab. Kazimierza Pająka z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na temat „Inicjatywy subregionalne wspierające rozwój gospodarczy”. Pozostałe obejmują ten sam zakres problemowy, co I i II panel w Poznaniu, lecz z udziałem innych prelegentów.

Więcej informacji dotyczących programu Kongresu, jego prelegentów oraz członków i działalności WR30 na stronie internetowej www.wielkopolskikongres.pl

x

Zobasz także

Ozłocony NBP

– Powrót złota do Polski to zabieg głównie PR-owy. Narodowy Bank Polski stał się jeszcze ...

Halka na Święto Niepodległości

Jak co roku, od wielu lat, Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego jest organizatorem Koncertu Marszałkowskiego ...

Dłuższa Wartostrada

Wartostrada będzie jeszcze dłuższa. Trwają prace na odcinku pomiędzy ulicą Czartoria i mostem Chrobrego. Nowy ...

Nowy Dworzec Główny

W połowie przyszłego roku powinien powstać projekt nowego dworca Poznań Główny, a prace budowlane mają ...

Święto Plonów w Siedlcu

Tegoroczne – 21. Wojewódzko – Archidiecezjalne Dożynki Wielopolskie świętowaliśmy w Siedlcu w powiecie Wolsztyńskim. Marek ...