Zarządzanie Majątkiem
Doradztwo Inwestycyjne Poznań
Nieruchomości, Konsultacje
Generuj pasywny przychód
Rebank.pl

Nowe Mieszkania przy Suchej
Tanie mieszkania w Poznaniu
Małe i nowe mieszkania w bloku
Mieszkania przy Głównej
URBANO.pl

Nowe Mieszkania przy Wawrzyniaka
Tanie mieszkania w Poznaniu
Małe i nowe mieszkania w centrum
Mieszkania na Jeżycach
tel. 61 221 25 21
URBANO.pl

Warunki Zabudowy, Projektowanie
Doradztwo Prawne, Urbanistyka,
Planowanie Przestrzenne - WZ
Projektowanie, Uzgadnianie
URBANO.pl

Licytacje Komorniacze Poznań
Aktualne licytacje mieszkań
Licytacje działek, domów
Nieruchomości zadłużone
poprawny.pl
 

Umowę z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. o dofinansowanie wartego blisko 615 mln zł projektu związanego z modernizacją linii kolejowej nr 354 Poznań Główny POD - Piła Główna podpisał dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w imieniu instytucji zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 marszałek Marek Woźniak.


Dawna fabryka fortepianów Calisia rewitalizowana jest zgodnie z zasadami budownictwa ekologicznego. Powstający biurowiec, będący częścią kompleksu hotelowo-biznesowo-kulturalnego CALISIA ONE, jest jedną z pierwszych inwestycji w Polsce, budowaną z uwzględnieniem kryteriów międzynarodowego systemu certyfikacji BREEAM RFO przeznaczonego dla budynków podlegających rewitalizacji (Breeam International Non-domestic Refurbishment and Fit-out).W Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie otwarto Obserwatorium Astronomiczne. Jego rolą będzie pokazanie mieszkańcom Wielkopolski, a szczególne uczestnikom tzw. zielonych szkół, otaczającego nas kosmosu.


Modernizacja linii E59 łączącej Wielkopolskę z Wrocławiem obejmie ostatni 70-kilometrowy odcinek z Czempinia do granicy województwa dolnośląskiego. Efektem będzie lepsza obsługa pasażerów na stacjach, krótszy czas podróży oraz wzrost poziomu bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. Wiosną PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpiszą umowy z wykonawcami warte 1,5 mld zł.


Komitet Monitorujący podsumował realizację Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 (WRPO). Dzięki dotacji z tego programu możliwe było zrealizowanie 2500 projektów na kwotę 1,3 mld euro, co przełożyło się na wartość 10 mld zł.


Kolejne umowy o dofinansowanie z WRPO 2014+ projektów związanych z inwestycjami w obszarze transportu miejskiego oraz tzw. niską emisją podpisano dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Beneficjentami wsparcia są gminy Suchy Las i Dominowo oraz Miejski Zakład Komunikacji w Krotoszynie.


Leszek Wojtasiak, członek zarządu województwa wielkopolskiego oraz Łukasz Walczyna, prezes Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju podpisali 17 marca 2017 roku umowę powierzenia realizowania zadań publicznych w zakresie zarządzania środkami finansowymi pochodzącymi z instrumentów finansowych Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.


Dobra wiadomość dla władz Poznania i poznaniaków. Miasto dostało pieniądze z rezerwy krajowej na budowę węzła Nowa Naramowicka i przebudowę mostu Lecha. Dofinansowanie z POIiŚ trafi też do Konina.


Szybko i bezpiecznie pojadą pociągi między Poznaniem Wschodnim a Mogilnem podczas modernizacji linii E 20 Poznań-Warszawa. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na wykonanie prac zwiększających przepustowość trasy objazdowej i poprawę obsługi pasażerów na stacji Wydartowo. Zadanie za 33 mln zł zakończy się w czerwcu.


Dwie kolejne umowy w ramach WRPO 2014+ „Infrastruktura na rzecz rozwoju gospodarczego" podpisano dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Beneficjentami wsparcia są gminy Piła i Łubowo.


Nowoczesne technologie w kształceniu zawodowym elementem rozwoju gospodarczego obszaru funkcjonalnego powiatów tureckiego i kolskiego w ramach poddziałania „Inwestowanie w rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego" to kolejny projekt, który otrzymał dofinansowanie z WRPO 2014+.


Panattoni Europe zrealizuje inwestycję dla Thule Group. Obiekt o powierzchni 13.500 m kw. powstanie w Pile, w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W podpisaniu umowy pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Colliers International.


W związku z dynamicznym rozwojem Wrzesińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann skierował do ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka pismo w sprawie dokończenia budowy odcinka drogi gminnej do węzła autostradowego „Września".


W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, marszałek Marek Woźniak - w imieniu instytucji zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO) - podpisał pierwsze w tej perspektywie finansowej umowy o dofinansowanie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) dla rozwoju Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Beneficjentami są Kalisz i powiat kaliski.


Stacje: Luboń, Mosina, Czempiń dostosowane do potrzeb pasażerów. Krótszy czas podróży na trasach regionalnych i z Poznania do Wrocławia oraz bezkolizyjne skrzyżowania z drogami - to efekty modernizacji linii Poznań-Czempiń. Zaawansowanie prac przekroczyło 85 proc. Prace zakończą się przed wakacjami.

«« || 1 | 2 | 3 |...| 22 | 23 | 24 || »»

«« || 1 | 2 | 3 |...| 22 | 23 | 24 || »»
-->
 

reklama new