Zarządzanie Majątkiem
Doradztwo Inwestycyjne Poznań
Nieruchomości, Konsultacje
Generuj pasywny przychód
Rebank.pl

Nowe Mieszkania przy Suchej
Tanie mieszkania w Poznaniu
Małe i nowe mieszkania w bloku
Mieszkania przy Głównej
URBANO.pl

Nowe Mieszkania przy Wawrzyniaka
Tanie mieszkania w Poznaniu
Małe i nowe mieszkania w centrum
Mieszkania na Jeżycach
tel. 61 221 25 21
URBANO.pl

Warunki Zabudowy, Projektowanie
Doradztwo Prawne, Urbanistyka,
Planowanie Przestrzenne - WZ
Projektowanie, Uzgadnianie
URBANO.pl

Licytacje Komorniacze Poznań
Aktualne licytacje mieszkań
Licytacje działek, domów
Nieruchomości zadłużone
poprawny.pl
 

Od 7 kwietnia do 5 maja można zgłaszać wnioski do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego poznańskich wolnych torów. 5 i 6 kwietnia przedstawiciele Miejskiej Pracowni Urbanistycznej (MPU) na spotkaniach z mieszkańcami Wildy i Łazarza zaprezentowali mieszkańcom tych dzielnic propozycje zagospodarowania ok. 118 ha gruntów. Właścicielem obszaru ograniczonego ulicami Stanisława Matyi, Roboczą, Hetmańską i Kolejową w większości są Polskie Koleje Państwowe SA oraz syndyk masy upadłościowej poznańskich ZNTK.


Poznańska Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych (ITPOK) przez najbliższe 25 lat będzie zarządzana przez spółkę SUEZ Zielona Energia. To przykład pierwszego w Polsce hybrydowego ppp zakończonego w terminie i założonym budżecie. Ze względu na przyjętą formułę realizacji i sposób finansowania jest to pionierski projekt na europejskim rynku gospodarki odpadami.Tereny wolnych torów wzbudziły spore zainteresowanie podczas tegorocznej edycji największych światowych targów nieruchomości i inwestycji - MIPIM 2017 w Cannes. Przestawiciele uczestniczącej w targach poznańskiej delegacji przyznają, że Poznań ma dobrą markę wśród inwestorów i że w tym roku odbyli więcej spotkań biznesowych niż przed rokiem.


Listy intencyjne w sprawie przekazania terenów kolejowych do BGK Nieruchomości w 10 miastach m.in. pod realizację programu Mieszkanie+ podpisano podczas targów Budma w Poznaniu. Dotyczą one także ok. 40 ha na poznańskich wolnych torach.


W Poznaniu wystartowała 26. Budma - Międzynarodowe Targi Budownictwa z imprezami towarzyszącymi. - Oceniamy, że będą to rekordowe targi - prognozuje Przemysław Trawa, prezes MTP.


W marcu władze Poznania planują ogłosić przetarg na wyłonienie projektanta pieszo-rowerowej kładki berdychowskiej. Konserwator zabytków wymaga, aby wykorzystać do niej co najmniej 3 przęsła ze Starołęki.


Rok 2017 ma być początkiem prawdziwej ofensywy rewitalizacyjnej miasta - zapowiadają władze Poznania. W tym roku ma zostać opracowany i przyjęty przez poznańskich radnych Gminny Program Rewitalizacji (GPR). Ruszą nowe inwestycje, których zadaniem będzie ożywienie miejskiej przestrzeni, prowadzone będą też projekty służące aktywizacji mieszkańców poszczególnych dzielnic.


Poznań ma budżet na przyszły rok. Prezydent uwzględnił 134 z 310 poprawek radnych i zwiększył wydatki o 88 mln zł. W przyszłym roku miasto chce wydać 3 miliardy 513 mln zł. Będą środki nie tylko na wielkie inwestycje, ale także na wiele dróg lokalnych, chodników, placów zabaw i zieleńców.


Pięć samorządów - Kostrzyn Wlkp, Puszczykowo, Środa Wlkp, Oborniki i Czempiń - podpisały umowy o dofinansowanie budowy węzłów przesiadkowych w ramach ZIT dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania.


Rozpoczęcie prac budowlanych związanych z zagospodarowaniem przestrzeni publicznej obszaru ścisłego centrum Poznania, ze szczególnym uwzględnieniem ul. Święty Marcin, zaplanowano na drugą połowę lata przyszłego roku. Miasto rozpoczęło sporządzanie projektu wykonawczego inwestycji „Projekt Centrum", której realizacja ma pochłonąć 230 mln zł.


Trener osiedlowy, sport i woda nad Rusałką oraz Stara Lwiarnia jako Muzeum Historii ZOO w kategorii "Projekty ogólnomiejskie" i 44 projekty rejonowe dla poszczególnych dzielnic Poznania. W sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłoszono wyniki i wręczono certyfikaty autorom zwycięskich projektów.


Dochody rosnące szybciej niż wydatki, mniejszy deficyt, ale też większy dług do zaciągnięcia oraz mniejsze wydatki inwestycyjne. Tak - w porównaniu z tegorocznym - w największym skrócie wygląda projekt budżetu Poznania na przyszły rok.


CDF Architekci Biuro Projektowe Karol Fiedor - to tegoroczni zdobywcy nagrody Jana Baptysty Quadro za najlepszą realizację architektoniczną roku 2015. Otrzymali ją za projekt kompleksu UBIQ34 znajdujący się przy ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu.


Władze Poznania realizują nowe zasady wynajmowania mieszkań będących w zasobach miasta, uchwalone w czerwcu tego roku. Zlikwidowano nierealne kryterium niezaspokojonych potrzeb mieszkaniowych, które wykluczało wielu poznaniaków.


Szybsza podróż między województwami, wygodniejsze połączenia regionalne, nowoczesne stacje i przystanki, lepsze warunki dla przewozu towarów. Takie będą efekty realizacji projektów z Krajowego Programu Kolejowego w województwie wielkopolskim o wartości prawie 9 mld zł.

«« || 1 | 2 | 3 |...| 14 | 15 | 16 || »»

«« || 1 | 2 | 3 |...| 14 | 15 | 16 || »»
-->
 

reklama new