Zarządzanie Majątkiem
Doradztwo Inwestycyjne Poznań
Nieruchomości, Konsultacje
Generuj pasywny przychód
Rebank.pl

Nowe Mieszkania przy Suchej
Tanie mieszkania w Poznaniu
Małe i nowe mieszkania w bloku
Mieszkania przy Głównej
URBANO.pl

Nowe Mieszkania przy Wawrzyniaka
Tanie mieszkania w Poznaniu
Małe i nowe mieszkania w centrum
Mieszkania na Jeżycach
tel. 61 221 25 21
URBANO.pl

Warunki Zabudowy, Projektowanie
Doradztwo Prawne, Urbanistyka,
Planowanie Przestrzenne - WZ
Projektowanie, Uzgadnianie
URBANO.pl

Licytacje Komorniacze Poznań
Aktualne licytacje mieszkań
Licytacje działek, domów
Nieruchomości zadłużone
poprawny.pl
 

Od 4 maja do 2 czerwca będzie można zgłaszać projekty w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Głosowanie rozpocznie się 9 października. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zdecydował, że miasto przeznaczy w przyszłym roku na realizację zwycięskich projektów 18 mln złotych.


22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Zróbmy coś dla naszej planety, sadząc wspólnie drzewa, których ostatnio w naszym kraju ubyło bardzo wiele. Pokażmy, że nie jest nam obojętny los przyszłych pokoleń, które będą żyć w takim środowisku, jakie my po sobie zostawimy.Niemal 13 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dostanie Miasto Poznań na termomodernizację budynków ośmiu szkół. Zarząd Województwa Wielkopolskiego właśnie podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania projektu termomodernizacyjnego, który będzie realizowany od 1 lipca tego roku do końca roku 2018.


Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann polecił wielkopolskiemu wojewódzkiemu inspektorowi nadzoru budowlanego sprawdzić stan techniczny wielkopolskich nieruchomości. Wojewoda chce przyjrzeć się budynkom, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu ich mieszkańców.


Już niebawem w centrum Poznania przybędzie 240 miejsc parkingowych. Wszystko za sprawą dwupoziomowego parkingu pod poznańską Kaponierą. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w czwartek ogłosi przetarg na wybór jego operatora, który będzie zarządzał nim przez cztery lata.


Spółka Poznańskie Inwestycje ogłosiła przetarg na przebudowę ulicy Husarskiej w Poznaniu. Prace prowadzone będą na łącznym odcinku 660 m.


W nocy z 10 na 11 kwietnia (poniedziałek/wtorek) nastąpi zmiana organizacji ruchu w ul. Inflanckiej. W obrębie budowy estakady katowickiej przywrócony zostanie ruch kołowy po obu jezdniach.


Agencja ratingowa Fitch potwierdziła międzynarodowe długoterminowe ratingi dla Miasta Poznania na poziomie "A-" z perspektywą stabilną. Jest to najwyższa możliwa do uzyskania przez polski samorząd ocena ratingowa tej agencji, równa ocenie wiarygodności kredytowej kraju.


500 domów jednorodzinnych i 30 kamienic zlokalizowanych w Poznaniu przebadano tej zimy kamerą termowizyjną, w ramach ósmej już edycji projektu "Trzymaj ciepło". Organizowany przez Miasto Poznań program bezpłatnych badań termowizyjnych budynków, wraz z akcją edukacyjno-informacyjną obejmującą działania na rzecz ekologii i oszczędności w zużyciu energii, ma zwrócić uwagę mieszkańców na problem strat ciepła i związanych z tym kosztów.


Wojewoda wielkopolski podsumowuje inwestycje drogowe w 2016 roku i zapowiada, że najbliższe miesiące w Wielkopolsce będą obfitować w kolejne budowy. W ramach rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 na inwestycje tylko w latach 2016-2017 zostało przeznaczone aż 124 mln zł. Ostatnie procedury trwają nad trzema brakującymi odcinkami drogi S5, której budowę prowadzi GDDKiA.


Miasto ogłosiło przetarg na operatora poznańskich cmentarzy komunalnych. Dotychczasowa 25-letnia umowa z Universum Spółdzielnią Pracy - obecnym zarządcą poznańskich cmentarzy komunalnych - wygasa z dniem 30.06.2017 r. Po tym terminie nadzór nad nekropoliami przejmie miejska jednostka Usługi Komunalne.


Poznań Motor Show to gigantyczna impreza, która w ubiegłym roku przyciągnęła ponad 133 tysiące osób. Biorąc pod uwagę bogaty program wydarzeń, liczne samochodowe premiery i doskonałą, wiosenną pogodę, organizatorzy spodziewają się, że w tym roku fani motoryzacji równie tłumnie odwiedzą Poznań Motor Show. Aby ułatwić podróżowanie i parkowanie MTP przygotowały szereg udogodnień.


3 kwietnia rozpocznie się budowa przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego przez ul. Matyi, na wysokości krańca tramwajowej wyspy przystankowej, przy skrzyżowaniu z ul. Wierzbięcice. W tym miejscu rozbudowana zostanie również sygnalizacja świetlna. W związku z pracami, których przeprowadzenie zaplanowano do 23 maja, wprowadzone zostaną czasowe zmiany w organizacji ruchu.


Przed opracowaniem planu zagospodarowania dla obszaru wolnych torów radni z komisji rewitalizacji zwrócili uwagę na najważniejsze elementy, które powinny się tam znaleźć.


Zadaszone targowisko na planie koła z dogodnym dojazdem i miejscem dla dostaw, skwer z placem zabaw z kontekstem afrykańskim i miejsce na przykawiarniane ogródki - już wkrótce Rynek Łazarski przejdzie całkowitą metamorfozę. Miasto zaprezentowało koncepcję, która zwyciężyła w konkursie na wizję rewaloryzacji tej przestrzeni.

«« || 1 | 2 | 3 |...| 192 | 193 | 194 || »»
 

reklama new