Poznanskie Wiadomosci
Codziennie nowe informacje z gremedia Prawo, Kultura, Inwestycje, Design
poznanskiewiadomosci.pl

Nowy! Salon Mieszkaniowy
Mieszkania, Domy
bez Prowizji
#1 Biuro Ofert Deweloperskich
salon-mieszkaniowy.pl

Nowość! Salon Kredytowy
Oferta wielu
Banków Hipotecznych
Kredyty, Bezpłatne Doradztwo
tel. 61 67 10 600
salon-kredytowy.pl

Warunki Zabudowy, Projektowanie
Doradztwo Prawne, Urbanistyka, Projektowanie, Uzgadnianie WZ
URBANO.pl

Chcesz kupic nowe mieszkanie w Poznaniu?
Sprawdz oferte salonu mieszkaniowego nowe domy i mieszkania. Kredyty. Promocje!
salon-mieszkaniowy.pl
ANR sprzedaje pałace
Agencja Nieruchomości Rolnych właśnie sprzedała swój pierwszy pałac, a dokładnie dwór Niegolewskich we wsi Włościejewki pod Książem Wielkopolskim, w powiecie śremskim.

Poznanskie-Nieruchomosci.pl

   Jego nowy właściciel zapłacił 700 tys. zł, ale co najmniej kilka milionów będzie musiał wydać na remont. Za tę cenę dostał XIX-wieczny budynek z pięknym parkiem. W sumie to 9 hektarów starodrzewu z rzadko spotykanymi platanami, dębami szypułkowymi i lipami drobnolistnymi. Niedaleko jest też jezioro.
   Cena może spaść do 350 tys. zł, jeśli właściciel zdecyduje się na remont budynku zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków.
   To jednak dopiero początek wyprzedaży majątku ANR - w sumie agencja w tym roku chce sprzedać ok. 20 budynków.
   Z terenu Wielkopolski na liście jest Zespół Pałacowo-Parkowy w Gaju Małym. To pałac z XIX wieku. Pierwszy budynek, wybudowany już w 1803 roku, powstał dla gen. Filipa Raczyńskiego. Później pierwotny dworek przebudowywano. Od wschodu założenie zamyka galeria (obecnie kaplica) połączona z pałacem cylindryczną wieżą. Na zachód od pałacu pobudowano wieżę bramną. Szczególnie atrakcyjne wydają się rzeźby przedstawiające antyczne postacie - Dionizosa, Korę i Heraklesa. Nad bramą wjazdową znajduje się natomiast posąg Apolla. W jednym z pomieszczeń znajdziemy też kaplicę z ołtarzem z XVIII w.   Cena wywoławcza wynosi 1,05 mln zł. Powierzchnia działki to 1,08 ha, a powierzchnia budynku - 1879 m kw.
Data: 01.02.2011, godzina: 16:41:07. Autor: Barbara Kielczyk


reklama