Zarządzanie Majątkiem
Doradztwo Inwestycyjne Poznań
Nieruchomości, Konsultacje
Generuj pasywny przychód
Rebank.pl

Nowe Mieszkania przy Suchej
Tanie mieszkania w Poznaniu
Małe i nowe mieszkania w bloku
Mieszkania przy Głównej
URBANO.pl

Nowe Mieszkania przy Wawrzyniaka
Tanie mieszkania w Poznaniu
Małe i nowe mieszkania w centrum
Mieszkania na Jeżycach
tel. 61 221 25 21
URBANO.pl

Warunki Zabudowy, Projektowanie
Doradztwo Prawne, Urbanistyka,
Planowanie Przestrzenne - WZ
Projektowanie, Uzgadnianie
URBANO.pl

Licytacje Komorniacze Poznań
Aktualne licytacje mieszkań
Licytacje działek, domów
Nieruchomości zadłużone
poprawny.pl
Hala w Puszczykowie strefą sportu i kultury
Miejsce dla sportowców i amatorów kultury, przyjazne dla starszych i młodszych, dostosowane do osób niepełnosprawnych. Taka właśnie będzie hala widowiskowo-sportowa w Puszczykowie. Właśnie wmurowano kamień węgielny pod tę inwestycję.

Poznanskie-Nieruchomosci.pl

   Kontrakt realizuje firma Skanska, a inwestorem jest miasto Puszczykowo.

Nowoczesność i funkcjonalność


   Przy szkole podstawowej nr 1 w Puszczykowie powstaje obiekt nie tylko nowoczesny, ale przede wszystkim bardzo funkcjonalny. To hala widowiskowo-sportowa, na którą czekają nie tylko uczniowie, lecz również mieszkańcy miasta. Zostanie scalona łącznikami z gimnazjum i szkołą podstawową.
    - Uczniowie będą mieli do dyspozycji płytę główną hali o wymiarach 44x24 m, z możliwością jej podziału na trzy boiska oraz salę do gimnastyki korekcyjnej - mówi Dariusz Szymkowiak, menadżer projektu, Skanska. - Znajdą się tam również szatnie, zaplecza socjalne, sala konferencyjna i biura. W obiekcie będzie można organizować koncerty, przedstawienia teatralne, duże imprezy szkolne, a także konferencje, czy spotkania biznesowe.
   - Budowa hali sportowo-widowiskowej to największa w historii inwestycja, realizowana przez miasto
- dodaje Andrzej Balcerek, burmistrz Puszczykowa. - Niezmiernie cieszy fakt, że mieszkańcy zyskają nowoczesny obiekt, pozwalający między innymi na organizowanie zawodów rangi krajowej w wielu dyscyplinach sportowych, np. badmintonie, siatkówce. Nowy obiekt będzie służył głównie uczniom i gimnazjalistom do zajęć z wychowania fizycznego, ale nie tylko. Zastosowane rozwiązania akustyczne i widownia na około 300 osób umożliwią organizację rozmaitych imprez kulturalnych i koncertów. Warto podkreślić, że do tej pory w Puszczykowie nie było sali, która zdołałaby pomieścić kilkuset widzów.
   Dodatkowo obok hali przewiduje się 138 miejsc postojowych Obiekt będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych - wejścia do środka z poziomu chodnika, winda oraz toalety przystosowane dla osób korzystających z wózków inwalidzkich.
Wysokość hali to ponad 15 m, a kubatura ponad 31,5 tys. m sześc.
   Autorem projektu hali widowiskowo-sportowej jest Pracownia Projektowa Mariusz Wrzeszcz.

Postęp prac

   - Prace ruszyły w czerwcu - mówi Tomasz Litwiniec, kierownik budowy, Skanska. - Rozpoczęliśmy od rozbiórki starej sali gimnastycznej. Do tej pory wykonaliśmy już niemal wszystkie roboty ziemne i zbliżamy się do zakończenia fundamentów i ścian fundamentowych, natomiast ściany murowe i żelbetowe mamy zrealizowane w 20 proc. W najbliższym czasie będziemy wykonywać konstrukcję parteru. Główne dźwigary nad boiskiem hali wykonamy z drewna klejonego - będzie ich 7, o rozpiętości 33 m każdy. Do końca roku planujemy, by obiekt znalazł się pod dachem.
   - Od wielu lat jesteśmy wykonawcą obiektów sportowo-rekreacyjnych na terenie całego kraju
- dodaje Zbyszko Kapłon, dyrektor zespołu projektów, Skanska. - W naszym portfolio znajdują się stadiony i boiska, korty tenisowe, baseny i aquaparki, czy centra kulturalno-konferencyjne. Często obiekty te stają się wizytówkami miast. Mamy nadzieje, że także hala widowiskowo-sportowa w Puszczykowie będzie taką wizytówką. Budujemy obiekt ważny dla wszystkich mieszkańców Puszczykowa - uczniowie będą mogli w komfortowych warunkach rozwijać swoje umiejętności sportowe, pozostali znajdą tu też coś dla siebie, m.in. koncerty, czy inne wydarzenia kulturalne. To dla nas znaczące, że jesteśmy wykonawcą obiektu, którym będą się cieszyć wszyscy mieszkańcy, starsi i młodsi - puentuje Zbyszko Kapłon.

Data: 21.09.2016, godzina: 15:35:05.


reklama