Zarządzanie Majątkiem
Doradztwo Inwestycyjne Poznań
Nieruchomości, Konsultacje
Generuj pasywny przychód
Rebank.pl

Nowe Mieszkania przy Suchej
Tanie mieszkania w Poznaniu
Małe i nowe mieszkania w bloku
Mieszkania przy Głównej
URBANO.pl

Nowe Mieszkania przy Wawrzyniaka
Tanie mieszkania w Poznaniu
Małe i nowe mieszkania w centrum
Mieszkania na Jeżycach
tel. 61 221 25 21
URBANO.pl

Warunki Zabudowy, Projektowanie
Doradztwo Prawne, Urbanistyka,
Planowanie Przestrzenne - WZ
Projektowanie, Uzgadnianie
URBANO.pl

Licytacje Komorniacze Poznań
Aktualne licytacje mieszkań
Licytacje działek, domów
Nieruchomości zadłużone
poprawny.pl
Szkoła podstawowa w Kobylnicy stawia na rozwój
Wymarzona sala gimnastyczna i nowe sale dydaktyczne. Dzieci i rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kobylnicy pod Poznaniem z niecierpliwością czekają na nowe skrzydło szkoły. W czwartek wmurowano kamień węgielny.

Poznanskie-Nieruchomosci.pl

   Rozbudowa wartej niemal 8 mln zł netto inwestycji, realizowanej przez firmę Skanska, trwa. Inwestorem jest Gmina Swarzędz.


O inwestycji

   Inwestycja obejmuje rozbudowę istniejącego budynku szkoły podstawowej w Kobylnicy o nowe skrzydło i salę gimnastyczną wraz z nowymi przyłączami, parkingami, chodnikami i zagospodarowaniem terenu. W nowym, trzykondygnacyjnym skrzydle szkoły znajdą się nowoczesne sale lekcyjne, a także szatnie, zaplecze socjalne oraz pomieszczenia techniczne.
    Całość będzie miała 1981 m kw. powierzchni użytkowej, natomiast powierzchnia użytkowa budynku sali gimnastycznej wyniesie nieco ponad 1236 m kw. Znajdzie się tam zaplecze szatniowe i sala do ćwiczeń korekcyjnych. Planowane zakończenie prac to maj 2017 roku. Po tym terminie rozpocznie się procedura odbiorowa.

Korzyści dla szkoły i gminy

    - Rozbudowa szkoły w Kobylnicy przyniesie wiele korzyści dla szkoły oraz lokalnego środowiska. Przede wszystkim poprawi się jakość pracy nauczycieli i uczniów. Możliwa stanie się nauka na jedną zmianę. Dzieci będą mogły korzystać z zajęć pozalekcyjnych, które będą odbywać się dużo wcześniej niż dotychczas i których oferta znacznie się zwiększy - mówi Anna Bestyńska, dyrektorka szkoły podstawowej w Kobylnicy. - Najbardziej cieszy fakt budowy nowej sali gimnastycznej z dostępem dla widowni. W niej będą mogły odbywać się dodatkowe zajęcia sportowe i korekcyjne. Nowa sala gimnastyczna umożliwi również organizowanie imprez sportowych i widowisk kulturalnych dla mieszkańców Kobylnicy i okolic.
   - Inwestycja jest wartościowa, ponieważ poprawi bazę oświatową oraz sportową gminy Swarzędz - mówi Tomasz Zwoliński, II zastępca burmistrza Swarzędza. - Cieszy nas fakt, że przetarg wygrał doświadczony wykonawca i pozwoli to na sprawną realizację inwestycji. Liczę, że rozbudowa przebiegać będzie zgodnie z harmonogramem, że sprzyjać nam będą warunki atmosferyczne i 1 września 2017 r. uczniowie rozpoczną naukę w rozbudowanej szkole.

Co słychać na budowie?

   - W ramach budowy sali gimnastycznej wykonaliśmy już około 60 procent fundamentów, część podbudów pod drogi, a także część kanalizacji deszczowej oraz instalację gazu - mówi Michał Kasprowicz, kierownik budowy, Skanska. - Aktualnie murujemy ściany fundamentowe, wykonujemy izolacje oraz zasypki wewnętrzne. Wkrótce zaczniemy realizować kanalizację podposadzkową i murowanie ścian przyziemia. Natomiast jeśli chodzi o budowę nowego skrzydła szkoły, to rozpoczęliśmy wykonanie wykopu pod fundamenty, a w najbliższych dniach startujemy z wykonaniem ław fundamentowych oraz murowaniem ścian piwnicy - dodaje Michał Kasprowicz.

Bezpieczeństwo w trakcie budowy

   Skanska od kilkudziesięciu już lat jest jednym z głównych wykonawców inwestycji dla polskiego szkolnictwa i edukacji. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt zrealizowanych w tej branży projektów. Jednocześnie firma wyróżnia się dużą troską o bezpieczną realizację swoich budów.
    - Od 8 lat prowadzimy kampanię społeczną „Bezpieczni w pobliżu budowy", podczas której promujemy umiejętność bezpiecznego poruszania się po drodze, zwłaszcza w pobliżu budowy - mówi Monika Froń-Dąbrowska, koordynator kampanii. - W trakcie trwającej rozbudowy szkoły podstawowej w Kobylnicy uczniów odwiedziły bajkowe postaci: Zebra Drogowa i Tomcio Brygadzista. Bohaterowie przedstawienia uczyli najmłodszych jakie są znaki drogowe, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i dlaczego dzieci nie powinny wchodzić na plac budowy. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie otrzymali opaski odblaskowe.

Data: 14.10.2016, godzina: 12:44:09.


reklama