Zarządzanie Majątkiem
Doradztwo Inwestycyjne Poznań
Nieruchomości, Konsultacje
Generuj pasywny przychód
Rebank.pl

Nowe Mieszkania przy Suchej
Tanie mieszkania w Poznaniu
Małe i nowe mieszkania w bloku
Mieszkania przy Głównej
URBANO.pl

Nowe Mieszkania przy Wawrzyniaka
Tanie mieszkania w Poznaniu
Małe i nowe mieszkania w centrum
Mieszkania na Jeżycach
tel. 61 221 25 21
URBANO.pl

Warunki Zabudowy, Projektowanie
Doradztwo Prawne, Urbanistyka,
Planowanie Przestrzenne - WZ
Projektowanie, Uzgadnianie
URBANO.pl

Licytacje Komorniacze Poznań
Aktualne licytacje mieszkań
Licytacje działek, domów
Nieruchomości zadłużone
poprawny.pl
Ruszyła rozbudowa Kolegium Zembala w Poznaniu
W sąsiedztwie ogrodu botanicznego, w historycznym Kolegium Zembala mieści się Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. Wkrótce budynek znacznie się powiększy.

Poznanskie-Nieruchomosci.pl

   Korzyści odczują zarówno studenci, jak i kadra naukowa. Powstaną nowe sale dydaktyczne, laboratoria, sale seminaryjne oraz pokoje dla doktorantów, magistrantów i pracowników uczelni. Generalnym wykonawcą jest firma Skanska, a autorem projektu - studio PB Architekci. Wartość inwestycji to ponad 7,8 mln zł netto.


Z korzyścią dla żaków i pracowników

   - Rozbudowa Kolegium Zembala to długo wyczekiwana inwestycja - mówi dr hab. Tomasz Kosiada, dziekan Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. - Nasz wydział ma stosunkowo bardzo rozproszone zaplecze lokalowe. Niektóre katedry mają swoje siedziby w Baranowie, czy przy ul. Zgorzeleckiej. Dzięki tej inwestycji studenci będą mogli mieć zajęcia w jednym miejscu, bez konieczności przemieszczania się w odległe miejsca Poznania, a pracownicy bardziej komfortowe miejsce pracy. Już teraz myślimy o poszerzeniu naszej oferty dydaktycznej, a nowe zaplecze lokalowe znacznie ułatwi realizację tego przedsięwzięcia. Jednym z ważnych aspektów jest to, że budynek będzie wybudowany w nowoczesnej, energooszczędnej technologii pod względem izolacji termicznej, czy oświetlenia. Pozwoli to w przyszłości na uzyskanie znacznych oszczędności w jego utrzymaniu - zaznacza dziekan wydziału.

Zakres i harmonogram prac

   Nowy, czterokondygnacyjny gmach Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu widoczny będzie od ulicy Botanicznej. Z Kolegium Zembala połączony zostanie szklanym łącznikiem.
   - Umowę na realizację inwestycji podpisaliśmy w połowie grudnia 2016 r., a prace ruszyły w styczniu tego roku - mówi Radosław Niełacny, menadżer projektu, Skanska. - Wykonaliśmy już roboty ziemne. W marcu rozpoczniemy wznoszenie konstrukcji obiektu. Do końca czerwca planujemy, by budynek znalazł się pod dachem, a od połowy roku zaczniemy prace wykończeniowe. Podczas prowadzenia robót w sąsiednich budynkach będą odbywały się zajęcia dydaktyczne. Zadbamy więc o odpowiednie bezpieczeństwo pracy - zapewnia Radosław Niełacny.
    W ramach zagospodarowania terenów zielonych Skanska dokona nasadzeń w ilości ok. 50 sztuk, w tym klonu pospolitego i lipy drobnolistnej. Dla poprawienia komfortu użytkowania przewidziano parking na 35 miejsc. Termin zakończenia prac to grudzień 2017 roku.

Budynek funkcjonalny, bezpieczny i energooszczędny

   - W budynku znajdą się nowoczesne sale multimedialne, na potrzeby których wykonamy niezbędne instalacje elektryczne - mówi Radosław Niełacny, menadżer projektu, Skanska. - Cały obiekt wyposażymy w profesjonalną sieć komputerową LAN kat. 6A, system antywłamaniowy oraz monitoring IP. Nowe skrzydło Kolegium Zembala to również laboratoria z profesjonalnymi stanowiskami naukowo-badawczymi. Wykonamy niezbędną do zasilania palników instalację gazu, instalację wentylacji oraz przeciwpożarową. Budynek wyposażymy w energooszczędne oświetlenie LED. Dodatkowo, wysoka izolacja termiczna ścian i okien zapewni ciepło i nie dopuści do „uciekania" energii cieplnej płynącej z centralnego ogrzewania. Cały kompleks będzie także przystosowany dla osób niepełnosprawnych - dodaje Radosław Niełacny.

Inwestycja w liczbach
- powierzchnia całkowita: 2490 m kw.
- powierzchnia użytkowa: 2115 m kw.
- powierzchnia zabudowy: 990 m kw.
- kubatura: 8850 m sześc.
- wysokość budynku: 15 m

Wieloletnie doświadczenie

    - Nowe skrzydło Kolegium Zembala to kolejna inwestycja, którą realizujemy dla Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - mówi Arkadiusz Majorczyk, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu, Skanska. - Dla uczelni wybudowaliśmy już Biocentrum oraz Klinikę Weterynarii. Cieszymy się, że po raz kolejny będziemy mieć swój wkład w rozwój placówki.
   Skanska jest jednym z głównych wykonawców obiektów dla polskiego szkolnictwa i edukacji. Z sukcesem realizuje inwestycje, dzięki którym uczniowie i studenci mogą kształcić się w komfortowych warunkach. W samym Poznaniu oprócz realizacji dla Uniwersytetu Przyrodniczego, firma wykonała m.in. Instytut Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, Wydział Fizyki, Matematyki i Informatyki oraz Biologii dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Centrum Wykładowo-Kongresowe wraz z Aulą Magna dla Politechniki Poznańskiej, a także budynek laboratoryjno-biurowy Instytutu Logistyki i Magazynowania. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zrealizowane przez Skanska obiekty zapewniają profesjonalne warunki do nauki, pracy i badań naukowych, zarówno uczniom, studentom, jak i kadrze akademickiej.

Data: 07.03.2017, godzina: 14:28:19.


reklama