Zarządzanie Majątkiem
Doradztwo Inwestycyjne Poznań
Nieruchomości, Konsultacje
Generuj pasywny przychód
Rebank.pl

Nowe Mieszkania przy Suchej
Tanie mieszkania w Poznaniu
Małe i nowe mieszkania w bloku
Mieszkania przy Głównej
URBANO.pl

Nowe Mieszkania przy Wawrzyniaka
Tanie mieszkania w Poznaniu
Małe i nowe mieszkania w centrum
Mieszkania na Jeżycach
tel. 61 221 25 21
URBANO.pl

Warunki Zabudowy, Projektowanie
Doradztwo Prawne, Urbanistyka,
Planowanie Przestrzenne - WZ
Projektowanie, Uzgadnianie
URBANO.pl

Licytacje Komorniacze Poznań
Aktualne licytacje mieszkań
Licytacje działek, domów
Nieruchomości zadłużone
poprawny.pl
Skanska sprzedaje poznański Maraton funduszowi Union Investment
Skanska sprzedała swoją najnowszą inwestycję biurową w Poznaniu - budynek Maraton, funduszowi zarządzanemu przez Union Investment z siedzibą w Hamburgu. Niemiecki inwestor już po raz drugi wybrał projekt Skanska w mieście regionalnym.

Poznanskie-Nieruchomosci.pl

   Maraton, w całości oddany do użytku pod koniec grudnia 2016 roku, szczególnie upodobały sobie firmy z sektora usług dla biznesu.
Zlokalizowany w sercu miasta Maraton to druga inwestycja biurowa Skanska w Poznaniu. Do budynku już wprowadzają się firmy z różnych branż, które połączyło poszukiwanie ponadczasowej siedziby atrakcyjnej dla obecnych i przyszłych pracowników. Wśród najemców znalazły się Naspers z Grupą OLX, ROCKWOOL GBSC, Sii, APS, Bridgestone EBS, Century Link, Duni European Finance Function, czy REHAU Business Services.
   - Tak prestiżowy zestaw najemców to najlepszy dowód na wysoką jakość tej lokalizacji. Maraton wybierają przede wszystkim firmy, które chcą w nowoczesnych warunkach rozwijać się przez długie lata. I właśnie takiej ponadczasowej inwestycji poszukiwał też nasz partner, Union Investment. Otwarty fundusz nieruchomości UniImmo: Deutschland już po raz drugi wybrał budynek Skanska - komentuje Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland. - Kupno Maratonu przez tak doświadczonego gracza potwierdza również dobrą kondycję poznańskiego rynku biurowego. My również wierzymy w potencjał tego miasta i wiążemy z nim długofalowe plany. Naszą kolejną inwestycję zrealizujemy na jednej z największych działek w biznesowym centrum Poznania. Będzie to projekt miastotwórczy, łączący różne funkcje, jakiego dotąd w Poznaniu nie było - dodaje Arkadiusz Rudzki.
   Pierwszym budynkiem Skanska, jaki znalazł się w portfelu Union Investment, był wybudowany we Wrocławiu Dominikański, który został oddany do użytku w 2015 roku.
   - Nasza strategia w Polsce zakłada szeroką dywersyfikację naszego portfolio nieruchomości. Poznań jest naszą dziesiątą lokalizacją dla inwestycji w kraju - mówi Martin Schellein, Head of Investment Management Europe w Union Investment Real Estate GmbH. - Poznański rynek biurowy ma doskonałe perspektywy wzrostu, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu nieruchomości tak wysokiej jakości w centrum miasta.
   Po tej akwizycji Union Investment posiada łącznie 16 nieruchomości w Polsce, zarówno z sektora biurowego, jak i handlowego oraz hotelowego, o łącznej wartości ok.1,6 miliarda euro.
   Maraton został zaprojektowany z myślą o człowieku. Słoneczne, przestronne wnętrza budynku są wygodnym i funkcjonalnym miejscem do codziennej pracy. Ważną zaletą Maratonu jest otwarte patio z fontanną i tarasy na dachu, na których można zaplanować integrację lub pracę w ciepłe dni. Nawiązujący do poznańskiego modernizmu biurowiec znajduje się w pobliżu czterech parków, Dworca Głównego, Starego Rynku i Starego Browaru. Pracownicy najemców w zaledwie kilka minut mogą dostać się nad Wartę, czy też usiąść w kawiarni na Królowej Jadwigi. Kafejka oraz przydatne w codziennym życiu punkty usługowe znajdą się również na parterze budynku. Skanska nie zapomniała też o historii miejsca - podczas budowy firma zabezpieczyła fragment XIX-wiecznego muru Twierdzy Poznań, którego część została wyeksponowana na patio budynku.
   W procesie sprzedaży inwestora Union Investment Real Estate GmbH z siedzibą w Hamburgu wspierała firma Colliers International, natomiast Skanska Property Poland reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Knight Frank. Od strony prawnej transakcję po stronie kupującego obsługiwała kancelaria Hogan Lovells, a po stronie sprzedającego - globalna firma prawnicza Dentons.


Maraton - kluczowe fakty i liczby:

- Powierzchnia najmu - 26 000 mkw.
- Liczba miejsc parkingowych - 301
- Liczba stojaków na rowery - 138
- Biurowiec precertyfikowany jest w systemie LEED na poziomie GOLD.
- Inspiracją do nadania budynkowi sportowej nazwy była ulica Maratońska i bliskość obiektów sportowych - legendarnego dla miasta klubu KS Warta Poznań, czy Poznańskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji
- Generalnym wykonawcą obiektu jest Skanska S.A. Projekt architektoniczny budynku przygotowała pracownia CDF Architekci. Za komercjalizację obiektu odpowiada Skanska Property Poland.

Data: 22.03.2017, godzina: 17:45:27.


reklama