Zarządzanie Majątkiem
Doradztwo Inwestycyjne Poznań
Nieruchomości, Konsultacje
Generuj pasywny przychód
Rebank.pl

Nowe Mieszkania przy Suchej
Tanie mieszkania w Poznaniu
Małe i nowe mieszkania w bloku
Mieszkania przy Głównej
URBANO.pl

Nowe Mieszkania przy Wawrzyniaka
Tanie mieszkania w Poznaniu
Małe i nowe mieszkania w centrum
Mieszkania na Jeżycach
tel. 61 221 25 21
URBANO.pl

Warunki Zabudowy, Projektowanie
Doradztwo Prawne, Urbanistyka,
Planowanie Przestrzenne - WZ
Projektowanie, Uzgadnianie
URBANO.pl

Licytacje Komorniacze Poznań
Aktualne licytacje mieszkań
Licytacje działek, domów
Nieruchomości zadłużone
poprawny.pl
Kolejne budynki przebadane w programie "Trzymaj ciepło"
500 domów jednorodzinnych i 30 kamienic zlokalizowanych w Poznaniu przebadano tej zimy kamerą termowizyjną, w ramach ósmej już edycji projektu "Trzymaj ciepło". Organizowany przez Miasto Poznań program bezpłatnych badań termowizyjnych budynków, wraz z akcją edukacyjno-informacyjną obejmującą działania na rzecz ekologii i oszczędności w zużyciu energii, ma zwrócić uwagę mieszkańców na problem strat ciepła i związanych z tym kosztów.

Poznanskie-Nieruchomosci.pl

   Straty ciepła to jeden z podstawowych problemów w budownictwie, na który zwraca uwagę coraz większa liczba lokatorów budynków. Ciepło, obojętnie z jakiego źródła pochodzi, zamiast ogrzewać dom, czy mieszkanie zostaje wypromieniowane za sprawą nieszczelnej stolarki okiennej, złej izolacji budynku, czy też za pośrednictwem tzw. mostków termicznych. Są to miejsca w ścianie o większym przewodnictwie cieplnym. Według specjalistów, za pośrednictwem takich mostków następuje niekontrolowana i wzmożona utrata ciepła, sięgająca nawet do 30 proc.
   Spore ubytki ciepła oznaczają dla lokatorów domów i mieszkań zwiększone koszty eksploatacji budynku. Aby utrzymać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach muszą zużyć do ich ogrzania więcej węgla, gazu lub energii elektrycznej. Wraz z ich zwiększonym zużyciem rosną jednak nie tylko koszty ogrzewania. Ma to również swój skutek w oddziaływaniu na środowisko. Rośnie emisja dwutlenku węgla oraz innych zanieczyszczeń powstających w wyniku spalania.
   Pierwszą edycję akcji "Trzymaj ciepło" przeprowadzono na początku 2010 roku. Od tej pory kamerą termowizyjną przebadano w Poznaniu już niemal 4000 budynków jenorodzinnych i ok. 140 kamienic. Poznański projekt w grudniu 2015 roku uznany został przez ministra środowiska za najlepszy spośród 294 przedsięwzięć w kategorii edukacja ekologiczna, w konkursie "Zielone miasta - w stronę przyszłości".
   Do tegorocznej edycji przyjęto zgłoszenia 500 budynków jednorodzinnych z terenu całego Poznania oraz 30 kamienic położonych na Starym Mieście, Chwaliszewie, północnej Wildzie i Łazarzu. Zgłoszeń dokonywali właściciele domów jednorodzinnych oraz właściciele i administratorzy kamienic za pośrednictwem internetu - na stronie projektu pod adresem: www.poznan.pl/srodowisko - lub telefonicznie.
   - Trzy zespoły firmy PMA wykonywały badania termowizyjne od grudnia 2016 roku do marca 2017 roku. W niektórych domach badania przeprowadzono już drugi lub trzeci raz, w celu zweryfikowania jakości wykonania prac termomodernizacyjnych - poinformowała Maja Niezborała z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania.
   Partnerzy projektu - Veolia Energia Poznań SA, Veolia Energia Poznań ZEC SA oraz spółka Lisner - potwierdzają gotowość przeprowadzenia kolejnej, dziewiątej edycji akcji "Trzymaj ciepło" w następnym sezonie grzewczym. Zapisy ruszą na początku grudnia. Informacja o dokładnym terminie rozpoczęcia rejestracji podana będzie w lokalnych mediach i na stronie internetowej pod adresem www.poznan.pl/srodowisko.


Budynek nieocieplony. Widoczne uciekające ciepło od grzejników podokiennych
U góry: budynek wzorowo ocieplony
Data: 10.04.2017, godzina: 14:29:11. Autor: Jacek Łakomy, Biuro Prasowe UMP


reklama