Zarządzanie Majątkiem
Doradztwo Inwestycyjne Poznań
Nieruchomości, Konsultacje
Generuj pasywny przychód
Rebank.pl

Nowe Mieszkania przy Suchej
Tanie mieszkania w Poznaniu
Małe i nowe mieszkania w bloku
Mieszkania przy Głównej
URBANO.pl

Nowe Mieszkania przy Wawrzyniaka
Tanie mieszkania w Poznaniu
Małe i nowe mieszkania w centrum
Mieszkania na Jeżycach
tel. 61 221 25 21
URBANO.pl

Warunki Zabudowy, Projektowanie
Doradztwo Prawne, Urbanistyka,
Planowanie Przestrzenne - WZ
Projektowanie, Uzgadnianie
URBANO.pl

Licytacje Komorniacze Poznań
Aktualne licytacje mieszkań
Licytacje działek, domów
Nieruchomości zadłużone
poprawny.pl
Otwarto Obserwatorium Astronomicznego w Chalinie
W Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie otwarto Obserwatorium Astronomiczne. Jego rolą będzie pokazanie mieszkańcom Wielkopolski, a szczególne uczestnikom tzw. zielonych szkół, otaczającego nas kosmosu.

Poznanskie-Nieruchomosci.pl

   Gmina Sieraków wpisała Chalin w obszar „Ostoi Ciemnego Nieba" w ramach miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zapoczątkowało to realizację przedsięwzięcia, jakim była budowa Obserwatorium Astronomicznego w tamtejszym Ośrodku Edukacji Przyrodniczej Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.
   Inwestycja ukończona została w grudniu 2016 roku. Do końca marca tego roku, przy pomocy specjalistów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prowadzone były prace kalibracyjne teleskopów, polegające na dopasowywaniu parametrów urządzenia do warunków pracy i obserwacji.
   Rolą obserwatorium będzie pokazanie mieszkańcom Wielkopolski, a szczególne uczestnikom tzw. zielonych szkół, otaczającego nas kosmosu przy użyciu dobrej klasy sprzętu. Obserwatorium zaopatrzone zostało w zestaw teleskopów astronomicznych, które umożliwiają obserwację różnych obiektów w przestrzeni kosmicznej, w tym także teleskop słoneczny, który dzięki specjalnemu filtrowi umożliwia prowadzenie obserwacji Słońca.
   Inwestycja kosztowała ok. 280 tys. zł, a sercem obserwatorium jest 14-calowy teleskop w układzie Ritchey-Chretiena gwarantujący świetne właściwości w zastosowaniach astrofotograficznych. Obiekt wybudowano pod niebem, które jest jednym z najciemniejszych w zachodniej Polsce.
   Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, jednostka samorządu województwa wielkopolskiego, zajmuje się ochroną i popularyzacją walorów przyrodniczych, kulturowych, historycznych i krajobrazowych wielkopolskich parków krajobrazowych. Swoje zadania realizuje m.in. poprzez publikacje, filmy, seminaria, wystawy i konkursy.


Foto: urania.edu.pl

Data: 12.04.2017, godzina: 18:34:00.


reklama