Inspiracja latami 20-tymi

W Bydgoszczy trwa konkurs na konkurs na restaurację lub lokal gastronomiczny, w którego wnętrzu przeniesiemy się do lat 20-tych ubiegłego wieku i zasmakujemy potraw z tego okresu – podaje portal miejski www.bydgoszcz.pl.

W roku 2020 Bydgoszcz świętuje setną rocznicę powrotu miasta do Polski. Z tej okazji miasto przygotowało szereg akcji i imprez, mających na celu upamiętnienie tego wyjątkowego momentu. Na pamiątkę stulecia powstał już m.in. mural przedstawiający klucz zawieszony na biało-czerwonej wstędze, zainspirowany symbolicznych przekazaniem klucza do miasta pierwszemu komisarycznemu prezydentowi polskiej Bydgoszczy, Janowi Maciaszkowi. Wybrano również oficjalną identyfikację miasta związaną z obchodami rocznicy (logotyp wyłoniono w drodze konkursowej).

Teraz trwa niezwykły konkurs ogłoszony przez Prezydenta Miasta pt. „Lokal z epoki” na aranżację wnętrza, dekorację witryny, a także przygotowanie tematycznego menu zainspirowane latami 20-tymi ubiegłego wieku. Najlepszy, przenoszący gości sto lat w przeszłość zostanie nagrodzony nagrodą pieniężną w wysokości 5 tys. złotych. Nagrody za drugie i trzecie miejsce to, odpowiednio, 3 i 1 tys. złotych.

Plebiscyt skierowany jest do właścicieli restauracji i lokali gastronomicznych w Bydgoszczy, a prace zgłaszać można do 10 stycznia br. Zwycięzcy zostaną wyłonieni 13 stycznia 2020 r.

x

Zobasz także

Zabytek Zadbany 2020

Do 31 stycznia 2020 r. trwać będzie nabór zgłoszeń do kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu „Zabytek ...

Nabór do Top Inwestycje Komunalne 2020

Rusza 9. edycja konkursu Top Inwestycje Komunalne 2020. Tradycyjnie do naszej redakcji można zgłaszać każdą ...

DESIGN-it-UP – PROJEKT NA STARCIE,

Wystartowała druga edycja konkursu DESIGN-it-UP – PROJEKT NA STARCIE, skierowanego do twórców innowacyjnych rozwiązań i ...

4Buildings w Katowicach

4Buildings w Katowicach. Te domy są trendy | Prezentacje najpiękniejszych polskich domów podczas 4Buildings 4Buildings ...

Szkolenie w Poznaniu

Nowości w podatku VAT w roku 2019 oraz planowane zmiany na rok 2020 termin i ...