Finansowanie pomostowe

Izabella od marszałka

W Galerii Obrazów Muzeum Pałacu w Rogalinie Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył nagrody Izabella 2017

i wyróżnienia dla najlepszych inicjatyw muzealnych ubiegłego roku. Uroczystość odbywa sie się dwa dni po Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 21 maja 2018 roku. .

Nagroda przyznawana jest od 2003 roku, obecnie w czterech kategoriach: działalność wystawiennicza, działalność edukacyjna, promocyjna i marketingowa, działalność naukowa i wydawnicza oraz konserwacja, ochrona dziedzictwa kultury, inwestycje. Samorząd Województwa Wielkopolskiego współpracuje z Fundacją Muzeów Wielkopolskich przy tym przedsięwzięciu.

Przypomnijmy, znaczący wpływ na muzealny krajobraz Wielkopolski mają placówki Samorządu Województwa Wielkopolskiego – łącznie z oddziałami jest ich 25. W minionym roku „marszałkowskie” muzea odwiedziło ponad pół miliona osób. Na funkcjonowanie i rozwój muzeów w tym roku z budżetu województwa przeznaczyliśmy blisko 50 mln zł.

x

Zobasz także

Rowery czwartej generacji

Na 21 marca planowane jest uruchomienie systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego czwartej generacji (PRM 4G). Trwają ...

Miejski Dworzec PKS

Radni miejscy zdecydowali o podziale spółki PKS Poznań S.A. Wydzielona część jej majątku – lokal ...

Golden Marketing Conference

W dniach od 19 do 20 marca na uczestników Golden Marketing Conference czeka ponad dwadzieścia ...

Strategia Polskich Mebli

Podczas największych targów meblowych w Polsce przedstawiono strategię marki dla polskiej branży meblarskiej, która ma ...

W Wiedniu to jest życie…

Po raz 10. z rzędu Wiedeń uznany został za najlepsze miejsce do życia w rankingu ...