Fotografia wnętrz
Finansowanie pomostowe

Jedno dziecko – jedno drzewo

Kalisz włącza się w akcję upamiętniającą narodziny nowych mieszkańców. 28 września 2019 roku rodzice dzieci, które urodziły się w pierwszej połowie 2019 roku, będą mogli uczcić to wydarzenie poprzez posadzenie drzewa.

Przedsięwzięcie to realizowane jest w kilkunastu jednostkach Lasów Państwowych na terenie całej Polski pod patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.
Wszędzie spotyka się ono z pozytywnym odbiorem i dużym zainteresowaniem mieszkańców. Chętnie włączają się w nią kaliszanie.

– To już kolejna akcja sadzenia drzew w Kaliszu. Pokazuje ona jak ważne są drzewa, także dla następnych pokoleń. Bo teraz te sadzonki nie są duże, ale za dwadzieścia czy trzydzieści lat będziemy mięć piękny drzewostan, który będzie odgrywał ważną i pozytywną rolę dla środowiska – mówi prezydent Kalisza, Krystian Kinastowski.

– Chodzi tu o wprowadzenie roślinności drzewiastej do miast. Codziennie widzimy, że Kalisz dba, żeby było w nim zielono. Nie chcieliśmy z tą akcją uciekać do naszych lasów, tylko pokazać, jak takie przedsięwzięcia robi się w mieście – podkreśla Łukasz Wyrzykowski, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Kalisz.
– To nie tylko duże przedsięwzięcie, ale i ogromne wyróżnienie, bo nie wszyscy nas do miast wpuszczają. Tym razem to nie mieszkańcy miasta przyjadą do lasu, tylko leśnicy przyjedziemy do miasta i będziemy się w nim regularnie spotykać i regularnie zadrzewiać – dodaje Małgorzata Krokowska-Paluszak, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.

Akcja upamiętniania narodzin dziecka poprzez posadzenie drzewa to inicjatywa leśników (fot. UMK)
Pamiątkowe drzewa posadzone zostaną również w Kaliszu – dookoła stawu pocegielnianego przy ul. Braci Niemojowskich na osiedlu Tyniec. Teren ten jest przeznaczony na obszar rekreacyjny. Niedawno wybudowano tam pomost. Dosadzenie drzew sprawi, że powstanie tam park, z którego korzystać będą kaliszanie. Tym bardziej, że 28 września 2019 roku zasadzonych może tam zostać nawet 400 drzew – tylu mieszkańców Kalisza przyszło na świat w pierwszej połowie 2019 roku.
Rodzice dzieci urodzonych w tym czasie, którzy chcą wziąć udział w akcji, powinni zgłaszać swój akces za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej Nadleśnictwa Kalisz. Poza posadzeniem drzew – które dostarczą leśnicy – rodziny uczestniczące w projekcie „Jedno dziecko – jedno drzewo” wkopią przy swoich sadzonkach pamiątkowe oznaczenia z imieniem i datą urodzenia dziecka.

x

Zobasz także

Tłocznia gazu w Odolanowie

Wielkopolska jest jednym z województw, na terenie którego będzie przebiegał nowy korytarz dostaw gazu na ...

Likwidacja barier

Prawie 4 mln zł z PFRON trafi do 19 wielkopolskich powiatów. Dzięki tej kwocie samorządy ...

Piła pozwała Skarb Państwa

Samorząd Piły złożył do Sądu Okręgowego pozew przeciwko Skarbowi Państwa, domagając się zapłaty zaległych środków ...

Calisia One znowu gra!

ANTCZAK Investments oficjalnie otworzył w Kaliszu wielofunkcyjny kompleks biznesowy Calisia One. Na terenie zrewitalizowanej fabryki ...

Na powiatowym szlaku

W niedzielę, 30 czerwca, odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy „NA POWIATOWYM SZLAKU”  W niedzielę, 30 ...