Nickel 750×200 – Dąbrówka
Nickel 750×100 – Dąbrówka

JEREMIE 2 znów do wzięcia

Przedsiębiorcy z Wielkopolski mogą już korzystać ze środków przeznaczonych na rozwój firm.

Wsparcie w postaci pożyczek udzielają profesjonalne instytucje finansowe. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej jest kontynuacją dobrze znanej wielkopolskim firmom Inicjatywy JEREMIE wdrażanej w poprzedniej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2007-2013.
W ramach projektu JEREMIE 2 obecnie udostępniane są mikropożyczki oraz pożyczki rozwojowe. Wartość pożyczek JEREMIE 2 może wynosić do 100 tysięcy zł w przypadku mikropożyczki i od kwoty ponad 100 tysięcy zł do 500 tysięcy zł przy ubieganiu się o pożyczkę rozwojową. Mikropożyczkę można zaciągnąć na maksymalnie 5 lat, a pożyczkę rozwojową na 7 lat.

Finansowane będą przedsięwzięcia rozwojowe MŚP, na terenie województwa wielkopolskiego, mające na celu m.in: realizację inwestycji związanych z wdrażaniem nowych rozwiązań produkcyjnych i technologicznych, wprowadzeniem nowych i ulepszonych produktów i usług, zakupem maszyn, sprzętu produkcyjnego. Preferencje uzyskają przedsięwzięcia z Obszaru Inteligentnych Specjalizacji oraz Wiejskich Obszarów Funkcjonalnych.

Szczegółowe warunki udzielania pożyczek oraz formalne wymagania dostępne są u Pośredników Finansowych, którzy bezpośrednio zajmują się rozpatrywaniem wniosków.

W ramach Inicjatywy JEREMIE Pośrednicy Finansowi podpisali do tej pory ponad 10 tys. umów pożyczkowych oraz poręczeniowych z przedsiębiorcami, którzy z samych środków JEREMIE otrzymali wsparcie w wysokości blisko 1,37 mld zł. Zaangażowanie tej kwoty pozwoliło na pozyskanie wsparcia o łącznej wartości ponad 2,78 mld zł, na które składają się, oprócz środków z Funduszu Powierniczego JEREMIE, wkłady własne pośredników finansowych i innych instytucji uczestniczących w finansowaniu. Inicjatywa JEREMIE zwiększyła zatem dostęp wielkopolskich MŚP do źródeł zewnętrznego finansowania przy jednoczesnym niwelowaniu zjawiska tak zwanej luki finansowej występującej w tym sektorze.

Więcej informacji na temat pożyczek oraz projektu Jeremie 2 na stronie rpo.bgk.pl

x

Zobasz także

Sejm przyjął budżet

Sejm przyjął ustawę budżetową na rok 2018. Przewiduje ona m.in. wzrost PKB o 3,8 proc., ...

M.Woźniak w Brukseli

W dniach 8-9 stycznia 2018 r. w Brukseli Marszałek Marek Woźniak, sprawozdawca opinii Europejskiego Komitetu ...

Zapłacą za późniejszą emeryturę

10 tys. zł dodatku dla emerytów za dwa lata opóźnienia przejścia na emeryturę. Jak wynika ...

Czy czeka nas FinTech?

Komisja Nadzoru Finansowego uruchomiła właśnie program Innovation Hub mający na celu wsparcie polskiego sektora usług ...

Rzecz o milenialsach

Najczęściej wybieranym przez milenialsów źródłem środków finansowych na założenie firmy były własne oszczędności – tak ...