Nickel 750×200 – Botaniczna
Nickel 750×100 – Dąbrówka

Kamień węgielny pod salę sportową na os. Pod Lipami

Za rok uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1, mieszczącej się  na osiedlu Pod Lipami 106, będą mogli trenować w nowoczesnej sali gimnastycznej. Właśnie rozpoczęła się jej budowa. Inwestycja kosztować będzie niemal 4,5 mln złotych.

Ta sala służyć będzie nie tylko młodzieży z tutejszej szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego, ale także mieszkańcom osiedla Pod Lipami. Będzie nie tylko miejscem prowadzenia lekcji wychowania fizycznego, treningów i rywalizacji sportowej. Tu również będą odbywały się imprezy kulturalne. Takiego obiektu brakowało w tej części Poznania – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Dziś Zespół Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1 to Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Kochanowskiego i Gimnazjum nr 5 im. Kazimierza Nowaka. Nowa sala gimnastyczna, która będzie połączona z istniejącymi budynkami szkoły, ma być gotowa na rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Rok później – w związku z reformą edukacji –  w składzie tej jednostki oświatowej miejsce gimnazjum zajmie liceum ogólnokształcące.

Zespół Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1 to dziś jedna z najlepszych szkół sportowych w Poznaniu. Od 11 lat zajęcia wychowania fizycznego i treningi były tu prowadzone w hali namiotowej. Nowoczesna sala gimnastyczna z szatniami i węzłem sanitarnym znacznie polepszy jej bazę dydaktyczną – dodaje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta odpowiedzialny za oświatę.

Hala namiotowa będzie służyła uczniom jeszcze przez dwa lata, do momentu oddania do użytku nowej sali gimnastycznej. Potem zostanie rozebrana.

Budujemy salę wielofunkcyjną, z trybunami na około 200 miejsc, umożliwiającą uprawianie wielu dyscyplin – przede wszystkim siatkówki i piłki ręcznej. Nasza szkoła działa bowiem nie tylko pod auspicjami Ministerstwa Sportu i Turystyki, ale również Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Jestem wdzięczna radnym i władzom miasta, że udało się doprowadzić do rozpoczęcia tej potrzebnej inwestycji – przekonuje Danuta Mikołajczak, dyrektorka szkoły.

Pierwszy przetarg na rozbiórkę hali namiotowej i budowę nowej sali gimnastycznej ogłoszono w lutym tego roku. Oferty wykonawców przekraczały jednak kwotę, którą Miasto zamierzało przeznaczyć na inwestycję. Potrzebny był drugi, który okazał się skuteczny. Inwestycję za niespełna 4,5 mln zł przeprowadzi Zakład Usług Budowlanych Roberta Łukasika z Zielenia k. Trzemeszna.

Prezydent Mariusz Wiśniewski podkreśla, że inwestycja na os. Pod Lipami to nie jedyne działania władz miasta dla poprawy infrastruktury oświatowej.

Na 1 września będzie gotowa hala sportowa na Górczynie przy ul. Rawickiej. Kończymy też budowę przedszkola na Strzeszynie. Za chwilę ruszamy z budową nowej sali na osiedlu Głuszyna. W ubiegłym roku postawiliśmy salę w Krzyżowniach-Smochowicach. Przy okazji budowy nowej szkoły na Umultowie oczywiście też powstanie hala. Czy też wreszcie na Szczepankowie, gdzie trwa rozbudowa szkoły razem z zapleczem sportowym. Baza sportowa i oświatowa w dużej mierze decyduje o jakości życia w mieście i systematycznie podnosimy jej standard – wylicza wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

Jacek Łakomy, Hubert Bugajny – Biuro Prasowe UMP

x

Zobasz także

Biuro na wymiar

Wyjątkowe oczekiwania firmy względem powierzchni i lokalizacji biura w pełni zaspokoić może tylko projekt realizowany ...

Lokatorzy Business Garden

Vastint Poland podpisał pięć umów najmu powierzchni biurowej w poznańskim kompleksie Business Garden u zbiegu ...

Akademia Najemcy Walter Herz

Firma doradcza Walter Herz, świadcząca kompleksowe usługi w sektorze nieruchomości komercyjnych, powołała pierwszą w kraju ...

Pradery to HOMEPARK

Parki handlowe Pradery, mieszczące się w Jankach, na Targówku oraz poznańskim Franowie i w katowickiej Rawie, zmieniają ...

Promenady Wrocławskie

To projekt stworzony, by realizować marzenia. Marzenia ludzi pełnych pasji i chęci do działania, lubiących ...