Fotografia wnętrz

Kamienica jak nowa

Na początku 2020 roku zakończyła się modernizacja kamienicy przy ul. Śniadeckich. Prace trwały od października 2018 roku. Zlecił je Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, zarządca budynku.
Kamienica przy ul. Śniadeckich 6 została wybudowana w 1932 roku. Budynek wchodzi w skład zespołów urbanistyczno-architektonicznych najstarszych dzielnic Poznania. W 1982 roku obiekt został wpisany do rejestru zabytków. W kamienicy znajduje się 26 lokali mieszkalnych i 4 lokale użytkowe. Budynek ze względu na swój stan techniczny i wizualny wymagał gruntownej modernizacji. Prace trwały 15 miesięcy.

Podczas termomodernizacji i remontu zostały wykonane prace na bardzo szeroką skalę. Ocieplono ściany zewnętrzne budynku, dach od wewnątrz, ściany wewnętrzne strychu oraz płyty balkonowe. Zamontowano nowe drzwi wejściowe i wymieniono okna – te zabytkowe zostały odrestaurowane. Renowacji uległa także elewacja frontowa, która w zdecydowany sposób podnosi atrakcyjność kamienicy. Od frontu przeprowadzono remont balkonów wraz z odnową balustrad balkonowych.

W budynku wymieniono wszystkie instalacje. W ramach walki ze smogiem w kamienicy zlikwidowano aż 55 pieców kaflowych i doprowadzono przyłącze do sieci ciepłowniczej. Prace objęły wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej i wentylacji. Zainstalowano także nowe przyłącza wodociągowe i gazowe.

Nie zapomniano również o częściach wspólnych budynku. Wyremontowano klatki schodowe, w podwórzu pojawiły się nowe ławeczki oraz zieleń. Koszt termomodernizacji i remontu wyniósł ponad 5 milionów złotych.
Kamienica przy ul. Śniadeckich przeszła gruntowną modernizację/ fot. ZKZL

x

Zobasz także

Okazały pień pozostanie

Do tej pory rosła tam dwupniowa robinia biała o obwodzie ponad 475 cm (mierzonym na ...

Sprzedają grunt przy Kinepolis

Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji ponownie próbuje sprzedać działki na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Franowo ...

Czy będą miejskie łąki?

W połowie lutego radny Paweł Sowa złożył interpelację, w której postulował ograniczenie w koszeniu miejskich ...

Dotacja dla franciszkanów

Radni z Komisji Kultury i Nauki pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały w sprawie udzielenia dotacji Klasztorowi ...

Nowa szkoła na Strzeszynie

Krajowy Zasób Nieruchomości zgodził się na przekazanie Miastu Poznań działki na Strzeszynie. Dzięki temu będzie ...