Kamienica jak nowa

Na początku 2020 roku zakończyła się modernizacja kamienicy przy ul. Śniadeckich. Prace trwały od października 2018 roku. Zlecił je Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, zarządca budynku.
Kamienica przy ul. Śniadeckich 6 została wybudowana w 1932 roku. Budynek wchodzi w skład zespołów urbanistyczno-architektonicznych najstarszych dzielnic Poznania. W 1982 roku obiekt został wpisany do rejestru zabytków. W kamienicy znajduje się 26 lokali mieszkalnych i 4 lokale użytkowe. Budynek ze względu na swój stan techniczny i wizualny wymagał gruntownej modernizacji. Prace trwały 15 miesięcy.

Podczas termomodernizacji i remontu zostały wykonane prace na bardzo szeroką skalę. Ocieplono ściany zewnętrzne budynku, dach od wewnątrz, ściany wewnętrzne strychu oraz płyty balkonowe. Zamontowano nowe drzwi wejściowe i wymieniono okna – te zabytkowe zostały odrestaurowane. Renowacji uległa także elewacja frontowa, która w zdecydowany sposób podnosi atrakcyjność kamienicy. Od frontu przeprowadzono remont balkonów wraz z odnową balustrad balkonowych.

W budynku wymieniono wszystkie instalacje. W ramach walki ze smogiem w kamienicy zlikwidowano aż 55 pieców kaflowych i doprowadzono przyłącze do sieci ciepłowniczej. Prace objęły wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej i wentylacji. Zainstalowano także nowe przyłącza wodociągowe i gazowe.

Nie zapomniano również o częściach wspólnych budynku. Wyremontowano klatki schodowe, w podwórzu pojawiły się nowe ławeczki oraz zieleń. Koszt termomodernizacji i remontu wyniósł ponad 5 milionów złotych.
Kamienica przy ul. Śniadeckich przeszła gruntowną modernizację/ fot. ZKZL

x

Zobasz także

Jaka wizja Jeżyc

Od 10 do 31 sierpnia potrwają konsultacje społeczne związane z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ...

Nowy deptak na Kwiatowej

Po metamorfozie ulica Kwiatowa na odcinku od ul. Półwiejskiej do ul. Rybaki z zatłoczonej samochodami ...

Słynne schody gotowe

Przebudowane schody na ul. Spychalskiego na Wildzie są już dostępne dla pieszych. Zakończyła się procedura ...

CK Zamek otwiera podwoje

Po konserwacji zwiedzający mogą już oglądać zachodnie skrzydło dawnego Zamku Cesarskiego w Poznaniu. Obiekt był ...

Targowiska to dziedzictwo

Radny Paweł Sowa zaproponował Miastu wpisanie poznańskich targowisk na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jego zdaniem ...