Fotografia wnętrz

Kamienica jak nowa

Na początku 2020 roku zakończyła się modernizacja kamienicy przy ul. Śniadeckich. Prace trwały od października 2018 roku. Zlecił je Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, zarządca budynku.
Kamienica przy ul. Śniadeckich 6 została wybudowana w 1932 roku. Budynek wchodzi w skład zespołów urbanistyczno-architektonicznych najstarszych dzielnic Poznania. W 1982 roku obiekt został wpisany do rejestru zabytków. W kamienicy znajduje się 26 lokali mieszkalnych i 4 lokale użytkowe. Budynek ze względu na swój stan techniczny i wizualny wymagał gruntownej modernizacji. Prace trwały 15 miesięcy.

Podczas termomodernizacji i remontu zostały wykonane prace na bardzo szeroką skalę. Ocieplono ściany zewnętrzne budynku, dach od wewnątrz, ściany wewnętrzne strychu oraz płyty balkonowe. Zamontowano nowe drzwi wejściowe i wymieniono okna – te zabytkowe zostały odrestaurowane. Renowacji uległa także elewacja frontowa, która w zdecydowany sposób podnosi atrakcyjność kamienicy. Od frontu przeprowadzono remont balkonów wraz z odnową balustrad balkonowych.

W budynku wymieniono wszystkie instalacje. W ramach walki ze smogiem w kamienicy zlikwidowano aż 55 pieców kaflowych i doprowadzono przyłącze do sieci ciepłowniczej. Prace objęły wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej i wentylacji. Zainstalowano także nowe przyłącza wodociągowe i gazowe.

Nie zapomniano również o częściach wspólnych budynku. Wyremontowano klatki schodowe, w podwórzu pojawiły się nowe ławeczki oraz zieleń. Koszt termomodernizacji i remontu wyniósł ponad 5 milionów złotych.
Kamienica przy ul. Śniadeckich przeszła gruntowną modernizację/ fot. ZKZL

x

Zobasz także

Infocentrum na Sołaczu

Za pieniądze ze sprzedaży gruntów i budynków uczelnia zamierza wybudować Infocentrum – nowy gmach z ...

Andersia Silver w 2023 r.

Według projektów, Andersia Silver będzie najwyższym budynkiem w Poznaniu. Budynek powstanie obok Starego Browaru i ...

Muzeum Zoo w lwiarni

Otwarcie Muzeum Historii Zoo i Lwa zbliża się wielkimi krokami. Już wiosną pierwsi odwiedzający będą ...

Rynek Łazarski jak nowy

Po pięciu latach od podjęcia prac nad przygotowaniem projektu remontu Rynku, konsultacjach społecznych, konkursie w ...

Upamiętnić W.S. Kaczmarka

Skwer imienia Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka, prezydenta Poznania w latach 1990-1998 może wkrótce pojawić się w ...