Kaufland przejmuje Tesco

Przejmowani pracownicy Tesco będą nadal pracować w tym samym mieście co do tej pory, ale Kaufland nie wyklucza, że zostaną przypisani do innego marketu tej sieci. Niemiecka sieć Kaufland 1 lutego 2020 roku przejmie trzy hipermarkety należące do Tesco Polska wraz z ich pracownikami – poinformowały związki zawodowe działające u brytyjskiego detalisty.

Mowa o sklepach działających w Krakowie przy ul. Wielickiej, w Warszawie przy ul. Stalowej i Gdańsku przy ul. Cienistej, które niedawno zostały zmodernizowane przez Tesco do formatu hipermarketu kompaktowego (spółka jest właścicielem całych nieruchomości).

Jak podali związkowcy z komórki zakładowej NSZZ „Solidarność” w Tesco na Facebooku, Kaufland automatycznie zastąpi dotychczasowego pracodawcę, czyli Tesco. Operacja wiąże się też z dopasowaniem ich warunków pracy do warunków obowiązujących w Kauflandzie, czyli dopasowaniem stanowisk pracy oraz zakresu obowiązków.

Przejmowani pracownicy Tesco będą nadal pracować w tym samym mieście co do tej pory, ale Kaufland nie wyklucza, że zostaną przypisani do innego marketu tej sieci (nie dotyczy to placówki handlowej w Gdańsku). Obecnie niemiecka sieć prowadzi po kilka sklepów w Warszawie i Krakowie.

– Pracownik w okresie dwóch miesięcy liczonych od przejścia części zakładu pracy ma prawo rozwiązać stosunek pracy bez wypowiedzenia, za 7 dniowym uprzedzeniem. Rozwiązanie stosunku pracy w tym trybie powoduje dla pracownika skutki, jakie przepisy prawa pracy wiążą z rozwiązaniem stosunku pracy przez pracodawcę za wypowiedzeniem – podano w komunikacie związków.
Kaufland ma ponad 200 sklepów w Polsce

Kaufland, który ma w Polsce ponad 200 sklepów, latem 2019 roku złożył wniosek do UOKiK o przejęcie trzech wymienionych wyżej sklepów Tesco (oraz dwóch innych obiektów – we Wrocławiu i Lublinie). Zgodę na zakup trzech hipermarketów Tesco firma otrzymała w listopadzie.

Sprzedaż niektórych sklepów Tesco obok ich zamykania i redukcji zatrudnienia ma poprawić sytuację brytyjskiego detalisty. Od kilku lat zmaga się on w Polsce ze spadkami sprzedaży i notuje straty.

x

Zobasz także

Zamiast Alfy akademik

Gent Holding, już wkrótce ruszy z budową akademika w centrum Poznania. Dom studenta marki LIV ...

Carrefour zamiast Piotra i Pawła

Hipermarket w Pasażu Rondo zajmie miejsce sklepu Piotr i Paweł. Oznacza to, że 66 lokalizacji ...

Sieć Occidental w Poznaniu

Spółki Structure Capital i Barcelo Group podpisały list intencyjny w sprawie współpracy przy realizacji projektu ...

2019 – rok inwestorów

Kolejny znakomity rok na rynku inwestycyjnym, rekordowe transakcje najmu powierzchni biurowych w Warszawie i rozkwit ...

29 pięter Varso Tower

Varso Tower już na wysokości 29. piętra. To będzie najwyższy budynek w UE, Konstrukcja warszawskiego ...