Kaufland przejmuje Tesco

Przejmowani pracownicy Tesco będą nadal pracować w tym samym mieście co do tej pory, ale Kaufland nie wyklucza, że zostaną przypisani do innego marketu tej sieci. Niemiecka sieć Kaufland 1 lutego 2020 roku przejmie trzy hipermarkety należące do Tesco Polska wraz z ich pracownikami – poinformowały związki zawodowe działające u brytyjskiego detalisty.

Mowa o sklepach działających w Krakowie przy ul. Wielickiej, w Warszawie przy ul. Stalowej i Gdańsku przy ul. Cienistej, które niedawno zostały zmodernizowane przez Tesco do formatu hipermarketu kompaktowego (spółka jest właścicielem całych nieruchomości).

Jak podali związkowcy z komórki zakładowej NSZZ „Solidarność” w Tesco na Facebooku, Kaufland automatycznie zastąpi dotychczasowego pracodawcę, czyli Tesco. Operacja wiąże się też z dopasowaniem ich warunków pracy do warunków obowiązujących w Kauflandzie, czyli dopasowaniem stanowisk pracy oraz zakresu obowiązków.

Przejmowani pracownicy Tesco będą nadal pracować w tym samym mieście co do tej pory, ale Kaufland nie wyklucza, że zostaną przypisani do innego marketu tej sieci (nie dotyczy to placówki handlowej w Gdańsku). Obecnie niemiecka sieć prowadzi po kilka sklepów w Warszawie i Krakowie.

– Pracownik w okresie dwóch miesięcy liczonych od przejścia części zakładu pracy ma prawo rozwiązać stosunek pracy bez wypowiedzenia, za 7 dniowym uprzedzeniem. Rozwiązanie stosunku pracy w tym trybie powoduje dla pracownika skutki, jakie przepisy prawa pracy wiążą z rozwiązaniem stosunku pracy przez pracodawcę za wypowiedzeniem – podano w komunikacie związków.
Kaufland ma ponad 200 sklepów w Polsce

Kaufland, który ma w Polsce ponad 200 sklepów, latem 2019 roku złożył wniosek do UOKiK o przejęcie trzech wymienionych wyżej sklepów Tesco (oraz dwóch innych obiektów – we Wrocławiu i Lublinie). Zgodę na zakup trzech hipermarketów Tesco firma otrzymała w listopadzie.

Sprzedaż niektórych sklepów Tesco obok ich zamykania i redukcji zatrudnienia ma poprawić sytuację brytyjskiego detalisty. Od kilku lat zmaga się on w Polsce ze spadkami sprzedaży i notuje straty.

x

Zobasz także

Echo Investment kupuje Tesco

Spółki z grupy Echo Investment podpisały przedwstępne umowy zakupu zabudowanych nieruchomości w Poznaniu, Łodzi i ...

Nadolnik dla studentów

Już niedługo ma ruszyć II etap inwestycji Nadolnik Compact Apartments, inteligentnych apartamentów przeznaczonych zwłaszcza dla ...

Polody stawia na Lusówko

Firma Polody, dealer samochodowy, przygotowała rozbudowę kompleksu sprzedażowo-warsztatowego w miejscowości Lusówko, w woj. wielkopolskim. W ...

Dwór Hamburski sprzedany

M7 założyła PVBRI w 2017 roku w celu nabywania przedsiębiorstw w trudnej sytuacji finansowej, o ...

Zamiast Alfy akademik

Gent Holding, już wkrótce ruszy z budową akademika w centrum Poznania. Dom studenta marki LIV ...