Agrobex 750×100 – czerwiec 2017

Kleszczewsko – poznański bilet

Od 1 listopada będzie można podróżować pomiędzy Poznaniem a Gminą Kleszczewo

na podstawie jednego, wspólnego biletu. To kolejny obszar aglomeracji poznańskiej włączony do wspólnego systemu komunikacyjnego.W autobusie 432 obowiązywać będzie taryfa ZTM

Zyskają przede wszystkim pasażerowie, którzy będą mogli podróżować pojazdami różnych przewoźników, pracujących na rzecz ZTM, na podstawie jednego biletu i tej samej taryfy.

– Zwiększanie zakresu przewozów pasażerów to jeden z konsekwentnie realizowanych celów. Od 1 listopada ZTM będzie zarządzał transportem publicznym obejmującym Miasto Poznań oraz 18 gmin aglomeracji. Do systemu dołączą trzy nowe linie nr 431, 432 i 435, na których obowiązywać będzie taryfa opłat ZTM w Poznaniu. Jednocześnie, zmieniony zostanie rozkład jazdy linii nr 54 kursującej ze Spławia poprzez Szczepankowo do Franowa, której trasa pokrywa się częściowo z trasami nowych linii – dodaje Piotr Snuszka, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

W gestii Gminy Kleszczewo pozostaną linie, których autobusy nie wjeżdżają do Poznania, tj. linie nr 488 (Markowice – Kleszczewo – Poklatki) i 489 (Kleszczewo – Swarzędz).

Linia nr 488 będzie linia bezpłatną, dzięki temu wszyscy mieszkańcy Gminy Kleszczewo za przejazd komunikacją publiczną w kierunku Poznania i z powrotem będą ponosić takie same koszty jak w strefie B. Na linii nr 489 obowiązywać będzie taryfa opłat ustalana przez Radę Gminy Kleszczewo. Prawo do bezpłatnych przejazdów po terenie gminy Kleszczewo zachowają dzieci aż do ukończenia gimnazjum – w tym przypadku opłaty na kartach PEKA zostaną wniesione z budżetu Gminy.

Szczegółowe informacje dotyczące integracji transportu publicznego Miasta Poznania i Gminy Kleszczewo można znaleźć na stronie:

http://www.ztm.poznan.pl/pl/aktualnosci/integracja-transportu-publicznego-miasta-poznania-i-gminy-kleszczewo-najczesciej-zadawane-pytania-i-odpowiedzi-na-nie

x

Zobasz także

Otwarto komisariat w Dopiewie

Komisariat w Dopiewie, jest trzecim, który w ramach programu modernizacji i budowy przyjętego przez powiat ...

Nowe kontrakty Solarisa

Solaris Bus & Coach S.A., mający swoją siedzibę w Bolechowie w powiecie poznańskim, podpisał umowy ...

Największa inwestycja powiatu

Umowy zostały podpisane. Koszt przebudowy drogi z Kleszczewa do Zalasewa to 24 220 852,45 zł. ...

Nowa hala w Puszczykowie

W Puszczykowie otwarto nową halę widowisko-sportową. – Ten obiekt będzie służył przede wszystkim młodzieży i ...

Integracja Kleszczewa i Poznania

Do integracji komunikacji poznańskiej i kleszczewskiej dojdzie 1 listopada, a projekt pozytywnie zaopiniowali radni z ...