Ładowarki emu.energy

„Komunalki” na Strzeszynie

Miasto przygotowało 120 mieszkań komunalnych na poznańskim Strzeszynie. Ma to być dopiero początek – Urząd Miasta zapowiada 7000 mieszkań w najbliższych latach.
Przy ul. Lirycznej powstało 8 dwupiętrowych budynków, w których mieści się 120 mieszkań. Stworzono też nowy układ ulic wewnętrznych, miejsca postojowe oraz plac zabaw dla najmłodszych lokatorów. Na nowym osiedlu najwięcej jest lokali 2-pokojowych – 72. Poza tym do dyspozycji poznaniaków jest 32 kawalerek oraz 16 mieszkań 3-pokojowych. Największe “M” ma 65,7 m2, najmniejsze – 31 m2. 24 lokale przystosowane zostały do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Na Strzeszynie, w kwartale ulic: Żołnierzy Wyklętych, Koszalińskiej, Literackiej i Moniki Cegłowskiej, powstaje osiedle budowane przez Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (PTBS). Planowanych jest tam 1100 mieszkań. W marcu tego roku oddano do użytku 71 lokali w klasycznym systemie TBS, a jesienią tego roku będzie można zamieszkać w kolejnych 288 lokalach w ramach programu “Najem z dojściem do własności”.

Po zakończeniu inwestycji na Strzeszynie PTBS planuje wybudować prawie 2000 mieszkań na Naramowicach. Miasto planuje również kolejne inwestycje mieszkaniowe. Jak policzyli urzędnicy, ma to zapewnić nawet 7000 mieszkań w następnych latach

x

Zobasz także

Mały czynsz, więcej domów

Jeszcze w tym roku PFR Nieruchomości i Krajowy Zasób Nieruchomości mogą powołać pierwszą spółkę celową ...

Za mało mieszkań komunalnych

Najwyższa Izba Kontroli o wykonywaniu przez gminy zadań z zakresu gospodarki mieszkaniowej Gminy mają za ...

Rosną stawki za czynsz

W pierwszych czterech miesiącach roku dynamika wzrostu wyniosła średnio 4,8 proc. W analogicznym okresie zeszłego ...

Nowe „socjalki” na Piątkowie

Przy ul. Hulewiczów na Piątkowie ZKZL przybędzie 55 lokali mieszkalnych, które znajdą się w czterokondygnacyjnym ...

Musi być bezpiecznie

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z kluczowych potrzeb człowieka. Stanowi także podstawę komfortowego funkcjonowania w miejscu ...