Fotografia wnętrz
Ładowarki emu.energy

„Komunalki” na Strzeszynie

Miasto przygotowało 120 mieszkań komunalnych na poznańskim Strzeszynie. Ma to być dopiero początek – Urząd Miasta zapowiada 7000 mieszkań w najbliższych latach.
Przy ul. Lirycznej powstało 8 dwupiętrowych budynków, w których mieści się 120 mieszkań. Stworzono też nowy układ ulic wewnętrznych, miejsca postojowe oraz plac zabaw dla najmłodszych lokatorów. Na nowym osiedlu najwięcej jest lokali 2-pokojowych – 72. Poza tym do dyspozycji poznaniaków jest 32 kawalerek oraz 16 mieszkań 3-pokojowych. Największe “M” ma 65,7 m2, najmniejsze – 31 m2. 24 lokale przystosowane zostały do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Na Strzeszynie, w kwartale ulic: Żołnierzy Wyklętych, Koszalińskiej, Literackiej i Moniki Cegłowskiej, powstaje osiedle budowane przez Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (PTBS). Planowanych jest tam 1100 mieszkań. W marcu tego roku oddano do użytku 71 lokali w klasycznym systemie TBS, a jesienią tego roku będzie można zamieszkać w kolejnych 288 lokalach w ramach programu “Najem z dojściem do własności”.

Po zakończeniu inwestycji na Strzeszynie PTBS planuje wybudować prawie 2000 mieszkań na Naramowicach. Miasto planuje również kolejne inwestycje mieszkaniowe. Jak policzyli urzędnicy, ma to zapewnić nawet 7000 mieszkań w następnych latach

x

Zobasz także

Pomoc dla „wielkiej płyty”

Środki z Funduszu Termomodernizacji i Remontów maja trafić do szerszego grona odbiorców. Rozszerzony zostanie także ...

Domek  za 50.000 zł

Własny dom w cenie używanego samochodu? Wojciech Zatuszek przekonuje, że jest to możlwe – i ...

Mieszkania+ (mrzonki i realia)

Stu tysięcy  lokali do końca roku nie będzie. Wybudowano 887. Premier obiecywał 100 tys. tanich ...

Coraz więcej mieszkań

Więcej mieszkań niż przed rokiem. GUS podsumował budownictwo w 2019 r.W okresie styczeń-lipiec 2019 r. ...

„Mieszkanie za remont” w Katowicach

Pięć edycji rocznie, a nie dwie – jak do tej pory – będzie miał program ...