Fotografia wnętrz

Komunalki w Nowej Hucie

Krakowski Zarząd Inwestycji Miejskich zakończył budowę osiedla w Nowej Hucie. W efekcie do gminnej bazy mieszkań komunalnych trafiło 165 lokali. Wartą 30 mln zł inwestycję zakończono pół roku przed terminem.

W poniedziałek 12 października podpisane zostały protokoły odbioru osiedla przy ul. Wańkowicza w Nowej Hucie – drugiej co do wielkości mieszkaniowej inwestycji Krakowa w ostatnich latach.

Jak wylicza krakowski ratusz w siedmiu budynkach jest tam do dyspozycji 165 mieszkań – 14 jednopokojowych z aneksem kuchennym, 82 jednopokojowych z oddzielną kuchnią, 49 dwupokojowych i 20 trzypokojowych. W ramach osiedla jest też 97 miejsc postojowych, w tym dziewięć dla osób niepełnosprawnych.

– Lokale są gotowe do zasiedlenia, bowiem standard wykończenia lokali należących do miasta różni się od tzw. standardu deweloperskiego – zaznacza Łukasz Szewczyk, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Jak podano w przypadku nowych mieszkań komunalnych, w standardzie jest malowanie ścian, ułożenie paneli podłogowych, płytek naściennych w kuchni i łazienkach, a także montaż w łazienkach. W kuchniach do montażu przygotowany jest zlew i kuchenka elektryczna z piekarnikiem. W łazienkach są toalety, umywalki, wanny lub brodziki, a także specjalne uchwyty w mieszkaniach dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Źródło:portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

Kraków zieloną stolicą

Kraków znów powalczy o tytuł Zielonej Stolicy Europy. Tytuł przyznawany jest z dwuletnim wyprzedzeniem. Zatem ...

Kamień węgielny pod CUP

W Opolu wmurowano kamień węgielny pod budowane wspólnie przez władze miasta i Krajową Administrację Skarbową ...

Monopolis w Łodzi wygrał

Łódzkie Monopolis – zrewitalizowany kompleks dawnej fabryki Monopolu Wódczanego z 1902 roku – wygrało na ...

Co się podoba w Małopolsce

Dom „Okno na Tatry” w Dursztynie na Spiszu, Dworzec PKP w Oświęcimiu oraz Park Pamięci ...

Będą drążyć pod morzem

Maszyna TBM płynie do Świnoujścia z Chin na statku Da Chang. Jednostka minęła już Japonię, ...