Ładowarki emu.energy

Konkurs na ekspozycję Centrum Historii Ostrowa Tumskiego

Już w 2012 roku pierwsi zwiedzający przekroczą próg Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, aby odbyć fascynującą podróż w czasie od początków państwa polskiego poprzez wielowiekową historię tego miejsca po współczesność. Wizyta w Centrum pozwoli odkryć tajemnice, które skrywa Ostrów Tumski i jego zabytki. Ma także szanse stać się jedną z głównych atrakcji turystycznych Poznania.
Na pytanie, jak powinna wyglądać ekspozycja centrum, aby była jak najbardziej atrakcyjna dla odwiedzających, pozwoli odpowiedzieć konkurs na opracowanie koncepcji ekspozycji stałej Centrum Historii, który zostanie ogłoszony 29 stycznia.
To już kolejny konkurs ogłaszany w związku z realizacją projektu Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. W czerwcu 2009 rozstrzygnięty został konkurs na projekt urbanistyczno-architektoniczny centrum. Zwycięzcą zostało biuro architektoniczne Ad Artis Emerla, Jagiełłowicz, Wojda z Krakowa, które zaproponowało budynek o prostej formie prostopadłościanu przeciętnego szklanym atrium.
Zadaniem uczestników właśnie ogłaszanego konkursu będzie zaprojektowanie mieszczącej się w budynku ekspozycji: zaproponowanie scenariusza oraz aranżacji ekspozycji, w tym również określenie sposobu jej zwiedzania i technik przekazu interaktywnego i multimedialnego.
Uczestnicy będą musieli wykazać się niekonwencjonalnym pomysłem na zaprezentowanie faktów historycznych oraz umiejętnym wykorzystaniem nowoczesnych technologii w tworzeniu poszczególnych elementów ekspozycji.
Konkurs ma międzynarodowy charakter i skierowany jest do specjalistów w dziedzinie projektowania nowoczesnych ekspozycji.
Zainteresowani uczestnictwem w konkursie szczegółowe informacje odnajdą na stronie internetowej www.trakt.poznan.pl.
Zgłoszenia do udziału w konkursie będą przyjmowane do 19 lutego, natomiast na przygotowanie pracy konkursowej uczestnicy zakwalifikowani do udziału w konkursie będą mieli czas do 7 maja.
Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na połowę maja. Najlepszą pracę wyłoni 16-osobowy Sąd Konkursowy, w skład którego wejdą specjaliści z takich dziedzin, jak sztuki plastyczne i audiowizualne, archeologia, historia, czy historia sztuki. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną oraz zaproszenie do wykonania dokumentacji projektowej. Oprócz nagrody głównej sąd przyzna także drugą i trzecią nagrodę oraz trzy wyróżnienia.
Konkurs objęty jest patronatem dwóch poznańskich uczelni: Akademii Sztuk Pięknych oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

x

Zobasz także

TESCO coraz mniejsze

Tesco zamyka kolejne sklepy. Do listy 32 przeznaczonych do likwidacji, o której sieć informowała na ...

Rośnie potencjał Wrocławia

Trzeci co do wielkości w kraju, wrocławski rynek biurowy oferuje ponad 10 proc. nowoczesnej powierzchni ...

Nowa hala Volkswagena

Hala w Antoninku jest kolejnym dużym projektem zrealizowanym przez polskie spółki z grupy Eiffage w ...

Hampton by Hilton Kalisz

Dokładnie 100 lat temu – 31 maja 1919 roku – Conrad Hilton kupił swój pierwszy ...

Biuro potrzebne od zaraz

Warszawski rynek nieruchomości biurowych jest obecnie najbardziej aktywny od czasu transformacji ustrojowej, wskazują twórcy raportu ...