Ładowarki emu.energy

Kontrole pokojów zagadek

Po tragicznym wypadku w escape roomie ( można to przetłumaczyć jako pokoje bez wyjścia lub pokoje zagadek) w  Koszalinie, gdzie zginęło pięć 15-letnich dziewczynek, rozpoczęła się masowa kontrola tego typu obiektów. Strażacy sprawdzają lokale także w Wielkopolsce. Ich właściciele, jeśli nie spełnią wymogów bezpieczeństwa mogą nawet pożegnać się z biznesem.

Escape room w Koszalinie, to tam doszło do tragedii.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej, młodszy brygadier Sławomir Brandt poinformował, że w województwie wielkopolskim przeprowadzono kontrole w ośmiu escape roomach w Poznaniu i ośmiu poza stolicą regionu. Tylko w trzech przypadkach nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. – W pozostałych sprawdzonych obiektach stwierdziliśmy łącznie 47 nieprawidłowości, z tego 38 dotyczyło dróg ewakuacyjnych: były źle oznakowane, źle poprowadzone, znajdowały się tam materiały łatwopalne lub miały nieprawidłowe drzwi. Nałożono trzy mandaty karne, w przypadku escape roomu w Koninie wydano zakaz użytkowania – podał Brandt. (http://www.tvn24.pl)

Kontrole we wszystkich escape roomach w Polsce zlecił po tragicznym pożarze w Koszalinie szef MSWiA. Jak już wcześniej informowaliśmy na terenie naszego miasta działa sześć specjalnych zespołów strażaków, które takie kontrole przeprowadzają. Aby przebiegały one jeszcze sprawniej w ich skład wchodzą strażacy z innych komend powiatowych PSP, którzy zostali poproszeni o pomoc.

Przez cały weekend wielkopolscy strażacy sprawdzili 29 escape roomów na terenie naszego województwa. W 21 wykazano nieprawidłowości. Było ich 140 – ponad połowa dotyczyła dróg ewakuacyjnych – mówi mł. bryg. Sławomir Brandt, rzecznik wielkopolskich strażaków. Łącznie wystawiono 5 mandatów, a w przypadku dwóch lokali w Koninie i Krotoszynie wydana została decyzja o zakazie eksploatacji – dodał.

Jak zapewnia rzecznik kontrole cały czas trwają. Strażacy kontrolują, między innymi czy obiekty spełniają normy bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz czy zapewnione są warunki ewakuacji. Obecnie zostały nam głównie do skontrolowanie obiekty na terenie Poznania, w powiatach w większości obiektów strażacy już się pojawili – mówi mł. bryg. Brandt.

Zgodnie z danymi służb na terenie Wielkopolski jest około 60 escape roomów.

Do tragicznego zdarzenia doszło w escape roomie w Koszalinie, w piątek, 4 stycznia około godz. 17:00. W jednym z budynków przy ul. Piłsudskiego wybuchł pożar, w konsekwencji którego zginęło pięć nastolatek, a jeden mężczyzna został ranny

x

Zobasz także

Stabilny rating

Agencja Moody’s potwierdziła rating Poznania na poziomie „A3” z perspektywą stabilną. Zdaniem jej analityków miasto ...

Wystartowała Budma 2019

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma to największe wydarzenie budowlane w Europie. 12 lutego na ...

Będziemy Europejską Stolicą Młodzieży?

Gdynia i Poznań są wśród dwunastu miast, które rywalizują o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2022. ...

Serce Poznania dla Gdańska

O godzinie 20 po raz kolejny poznaniacy zgromadzili się na placu Wolności, aby oddać hołd ...

Orkiestra Serc zagrała

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”, a ...