Fotografia wnętrz
Finansowanie pomostowe

Kurorty poza sezonem…

Myli się ten kto sądzi, że nadmorskie kurorty zupełnie zamierają jesienną porą. Jest spora rzesza turystów, która lubuje się w pustawych plażach, nadmorskich spacerach i spokoju, którego próżno szukać w takich kurortach latem. Nic więc dziwnego, że hotele, pensjonaty czy apartamenty zyskują drugie życie.

   

Kurort po sezonie

Porta Mare Dziwnówek

   

Nadmorskie miejscowości po zakończeniu wakacyjnego sezonu żyją zupełnie innym rytmem. Jest tu zdecydowanie spokojniej. Ci, którzy o tej porze roku przybywają nad bałtyckie plaże właśnie tego spokoju potrzebują. Przykładem miejscowości, której życie odmienia się po sezonie może być chociażby zachodniopomorski Dziwnówek. Nie jest to wielki kurort jak Świnoujście czy Kołobrzeg ale i tu życie toczy się nie tylko wokół rdzennych mieszkańców ale i weekendowych turystów oraz grona stałych bywalców, którzy swobodnie mogą korzystać z posiadanych apartamentówWbrew pozorom miejscowości takie jak Dziwnówek nie pustoszeją zupełnie. Przez cały rok można tu spotkać osoby, które przyjeżdżają by wypocząć i nacieszyć się morzem i pobliską przyrodą. W większości w weekendy ale i okres świąteczny cechuje wzmożony ruch. My tu kupiliśmy apartament w celach inwestycyjnych w Porta Mare Słoneczne Tarasy, ale z rodziną korzystamy z niego gdy tylko jest wolnymówi Pan Krzysztof, który kupił apartament rok temuDziwnówek ma wiele plusów również poza sezonem. Działają tu całoroczne trzy lokale gastronomiczne, w których można zjeść zarówno obiad jak i wybrać się do kawiarni na ciasto czy deser. Choć jesienią z plaż znikają parawany, to za to jest wielu spacerowiczów, a dzieci mają do dyspozycji największą z możliwych piaskownicdodaje z uśmiechem. Miłośnicy Bałtyku w jesiennej odsłonie cenią to, że z plaż znika cały ten wakacyjny harmider i zostaje tylko to, co najważniejsze, czyli morze, plaża i lasy. Nawet weekendowe wypady pozwalają naładować akumulatory.

Bałtyk zimą to samo zdrowie

    Choć do mroźnych dni nam jeszcze daleko, a do problemu zimowego smogu mało kto jeszcze wraca myślami, to jednak bałtyckie plaże to takie miejsca gdzie stężenie szkodliwych pyłów jest bardzo niskie. Wiąże się to z wiatrem, który wieje od morza i oczyszcza powietrze. To jednak nie wszystko. Niewiele osób wie, że największa ilości jodu znajdują się w morskim powietrzu między listopadem a marcem, dlatego z punktu widzenia naszego zdrowia, kiepska, sztormowa pogoda to dla nas błogosławieństwo. To między innymi z tego powodu bałtyckie plaże przyciągają tak wielu spacerowiczów, gdyż w pozornie kiepskich warunkach atmosferycznych w powietrzu znajduje się najwięcej drogocennych dla naszego organizmu pierwiastków.   

   

Porta Mare Dziwnówek

    Warto też zauważyć, że modernizacja plaży w Dziwnówku i budowa licznych falochronów dodatkowo będzie sprzyjała tworzeniu się tzw. aerozolu morskiego. Aerozol ten to nic innego jak drobinki wody, które dostają się do powietrza przy wzburzonym morzu. W nich prócz cennego dla naszego zdrowia jodu znajdują się również inne wartościowe pierwiastki jak brom, wapń czy magnez. Oczywiście łatwiej zafundować sobie taką nadmorską kurację i relaks kiedy mamy nieruchomość nad morzem. Z tego dobrodziejstwa korzystają między innymi inwestorzy, którzy zakupili nieruchomości nad Bałtykiem ale i wynajmujący je weekendowi wczasowicze.

    Cisza, spokój i swobodne spacery plażą to coś co nasze nadmorskie miejscowości oferują głównie poza sezonem. Doceniają to zwłaszcza Ci, którzy mieli okazję wypoczywać w takich warunkach. Jeżeli ktoś jeszcze nie miał szansy tego spróbować to może warto się wybrać by poznać drugie życie nadmorskich kurortów.

Michał Bachorz
Agencja PR4You

x

Zobasz także

Nadbałtyckie kurorty

Do 2020 roku nad Bałtykiem liczba condohoteli i obiektów z apartamentami wypoczynkowymi wzrośnie o blisko ...

Gdzie pojedziemy zimą

W połowie grudnia ubiegłego roku, Kantar Polska przeprowadził na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej badanie społeczne ...

Marina na Wybrzeżu Gdańskim

Dekpol, jeden z wiodących deweloperów w Polsce Północnej, przedstawił projekt ekskluzywnej mariny w nadmorskiej części ...

Verano Residence gotowe

Dekpol zakończył realizację budowy luksusowych apartamentów w Juracie przy ul. Mestwina. Inwestycja powstała z myślą ...

Hotel Gwiazda Morza****

Hotel Gwiazda Morza**** będzie częścią powstającego od 2013 roku Gwiazda Morza Resort Spa & Sport, ...