Fotografia wnętrz
Finansowanie pomostowe

Lasek Dębiec odnowiony

Zadrzewiony Park Lasek Dębiec otaczający fort IXa to teren zieleni oparty na założeniu pofortecznym oddzielony od osiedli mieszkaniowych jedynie drogą jezdną – ul. 28 Czerwca 1956 stanowi świetny teren spacerowy dla mieszkańców. Oddane do użytku w ostatnich latach trzy nowe budynki mieszkalne położone w bezpośrednim sąsiedztwie Lasku Dębiec bardzo zyskały na atrakcyjności a znaczenie Lasku Dębiec jako terenu rekreacyjno-wypoczynkowego jeszcze wzrosło.

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców zapewnienia bezpiecznych spacerów w zrewitalizowanej przestrzeni Zarząd Zieleni Miejskiej w 2018 r. przystąpił do remontu parku zlecając najpierw dokumentację projektową, a w 2019 wkroczył w teren z pracami budowlanymi, które już zostały zakończone.

W parku Lasek Dębiec wymieniono zniszczoną popękaną i nierówną nawierzchnię alejek zastępując ją nową bitumiczną oraz mineralną, dodatkowo w południowo-zachodniej części parku w miejscu wydeptanej ścieżka wybudowano nowy ciąg pieszy. W ramach remontu zlikwidowano wszystkie ławki bez oparcia zastępując je nowymi z oparciem dostosowane stylem do istniejących, które oczyszczono i pomalowano, ujednolicono kosze do śmieci. Teren parku od strony szkoły, w rejonie którym parkują samochody zabezpieczono słupkami betonowymi, które uniemożliwią wjazd.

x

Zobasz także

Wyremontują schody

Podpisano umowy z wykonawcami remontu schodów przy ul. Spychalskiego oraz Parku Rekreacji Starołęka Mała w ...

Zbudują Centrum Enigma

Rozstrzygnięto przetarg na budowę Centrum Szyfrów Enigma. Realizacją inwestycji zajmie się konsorcjum firm w składzie ...

Agrobex buduje dom dla żyraf

Już niedługo na terenie poznańskiego ogrodu zoologicznego powstanie nowy wybieg dla nosorożców i żyraf wraz ...

Mini park na Jeżycach

Zaplanowane prace na skwerze położonym u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Janickiego. Wkrótce zmieni się on ...

Na kawę do Starego Portu

Punkt gastronomiczny dostępny dla wszystkich poznaniaków oraz prysznice i pralnia dla żeglarzy – to wszystko ...