Lasek Dębiec odnowiony

Zadrzewiony Park Lasek Dębiec otaczający fort IXa to teren zieleni oparty na założeniu pofortecznym oddzielony od osiedli mieszkaniowych jedynie drogą jezdną – ul. 28 Czerwca 1956 stanowi świetny teren spacerowy dla mieszkańców. Oddane do użytku w ostatnich latach trzy nowe budynki mieszkalne położone w bezpośrednim sąsiedztwie Lasku Dębiec bardzo zyskały na atrakcyjności a znaczenie Lasku Dębiec jako terenu rekreacyjno-wypoczynkowego jeszcze wzrosło.

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców zapewnienia bezpiecznych spacerów w zrewitalizowanej przestrzeni Zarząd Zieleni Miejskiej w 2018 r. przystąpił do remontu parku zlecając najpierw dokumentację projektową, a w 2019 wkroczył w teren z pracami budowlanymi, które już zostały zakończone.

W parku Lasek Dębiec wymieniono zniszczoną popękaną i nierówną nawierzchnię alejek zastępując ją nową bitumiczną oraz mineralną, dodatkowo w południowo-zachodniej części parku w miejscu wydeptanej ścieżka wybudowano nowy ciąg pieszy. W ramach remontu zlikwidowano wszystkie ławki bez oparcia zastępując je nowymi z oparciem dostosowane stylem do istniejących, które oczyszczono i pomalowano, ujednolicono kosze do śmieci. Teren parku od strony szkoły, w rejonie którym parkują samochody zabezpieczono słupkami betonowymi, które uniemożliwią wjazd.

x

Zobasz także

Jaka wizja Jeżyc

Od 10 do 31 sierpnia potrwają konsultacje społeczne związane z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ...

Nowy deptak na Kwiatowej

Po metamorfozie ulica Kwiatowa na odcinku od ul. Półwiejskiej do ul. Rybaki z zatłoczonej samochodami ...

Słynne schody gotowe

Przebudowane schody na ul. Spychalskiego na Wildzie są już dostępne dla pieszych. Zakończyła się procedura ...

CK Zamek otwiera podwoje

Po konserwacji zwiedzający mogą już oglądać zachodnie skrzydło dawnego Zamku Cesarskiego w Poznaniu. Obiekt był ...

Targowiska to dziedzictwo

Radny Paweł Sowa zaproponował Miastu wpisanie poznańskich targowisk na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jego zdaniem ...