Bolechowo 750×200 – maj 2017

Laury dla osiedli Invest Komfort

Gala Budowy Roku już za nami. Jeden z najbardziej prestiżowych branżowych konkursów został zorganizowany przez

Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa po raz 28. Wśród zwycięzców znalazły się inwestycje trójmiejskiego dewelopera Invest Komfort. Podczas finałowej gali 26 czerwca br., przedstawiciele inwestora odebrali nagrody I i II stopnia za osiedle Okrzei Sopot oraz Bursztynową.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepiej zrealizowanych projektów, wyróżniających się na polskim rynku i będących wzorem do naśladowania. Inwestycje z całego kraju są poddane ścisłej selekcji, którą zapewnia długa lista kryteriów – m.in. jakość wykonawstwa i materiałów, lokalizacja, nowoczesne rozwiązania oraz dbałość o ochronę środowiska. Analiza podzielona jest na etapy – od przeglądu dokumentacji projektowej i budowlanej, po wizytację jury złożonego z doświadczonych inżynierów i ekspertów z branży.

Okrzei Sopot otrzymało tytuł Budowy Roku 2017 w kategorii „Osiedla mieszkaniowe i budynki mieszkalne o wartości od 25 do 50 mln zł”. To niezwykle elegancka i kameralna inwestycja położona zaledwie 500 metrów od nadmorskiej plaży. Jury doceniło doskonałą lokalizację osiedla w cichej części Dolnego Sopotu, jego awangardową architekturę oraz liczne udogodnienia dla mieszkańców – tj. sala kinowa, warsztat dla majsterkowiczów oraz fitness z siłownią, sauną suchą, parową i salą klubową.

– To bardzo ambitna realizacja, m.in. ze względu na warunki gruntowo – wodne oraz zastosowanie elewacji ceramiczno – kamiennych, co było prawdziwym wyzwaniem – opisuje Piotr Paszke, Kierownik Budowy Okrzei Sopot – Potwierdziła to przyznana nam nagroda
I stopnia w konkursie PZITB – dodaje.

Drugą inwestycją wyróżnioną w tej samej kategorii podczas tegorocznej gali jest Bursztynowa. Położone na granicy Gdańska i Sopotu, nadmorskie osiedle bogate w zieleń i urozmaicone założeniem wodnym, otrzymało nagrodę II stopnia.

– Budowa Bursztynowej była bardzo trudnym projektem, z uwagi na detaliczność rozwiązań architektoniczno-budowlanych elewacji. Podjęliśmy wyzwanie łączenia wielu różnych materiałów, ale również wykonania dachu mansardowego, na którym umieszczone zostały tarasy widokowe, aby lokatorzy mogli podziwiać piękno nadmorskiej okolicy– mówi Kierownik Budowy, Mateusz Styn.

Deweloper zdecydował się na niebanalne, oryginalne na rynku rozwiązania, stawiając wysokie wymagania wobec podwykonawców oraz zamawianych materiałów. Na budowie powstał też zakład prefabrykacji do samodzielnego wykonania nietuzinkowej elewacji z płyt betonowych.

– Realizacja takiego projektu w stosunkowo niedługim czasie, zaledwie 22 miesięcy, była możliwa tylko dzięki zespołowi inżynierów, zaangażowanych w koordynację procesu realizacji, ze szczególnym naciskiem na szukanie rozwiązań możliwych do wykonania i jednocześnie zgodnych z wizją architekta – wyjaśnia Mateusz Styn – Nagroda w tym prestiżowym konkursie jest dla nas wszystkich ogromnym wyróżnieniem i jednocześnie dowodem, że nasze starania zostały zauważone i docenione.

Sukces Bursztynowej może być zwiastunem dobrej inwestycji w kolejne osiedle Invest Komfort – Botanica Jelitkowo. Osiedla inspirowanego miastem-ogrodem, którego realizacja rozpoczęła się w zeszłym roku, ale już teraz można stwierdzić, że będzie to niepowtarzalna inwestycja nie tylko na rynku premium.

x

Zobasz także

3.etap Nordic Mokotów

Fiński deweloper YIT wybrał generalnego wykonawcę trzeciego etapu osiedla Nordic Mokotów – została nim firma ...

Prywatny dom akademicki

Gdański Harward to jeden z najnowocześniejszych prywatnych domów studenckich w Trójmieście, który otwiera się już ...

Podziemne centrum Łodzi

Już wkrótce rozpocznie się budowa podziemnej ulicy w Nowym Centrum Łodzi. Wykonawca kończy przygotowywanie projektów ...

4 Design Days 2019

Rekordowe 4 Design Days 2019 500 prelegentów, ponad 10 tys. profesjonalistów, 25 tys. zwiedzających. Za ...

Zamiast Cepelii McDonald’s

Jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w ścisłym centrum Warszawy zmieni swoje oblicze. Modernistyczny pawilon Cepelii ...