Finansowanie pomostowe

Leśne w Koziegłowach

Znów pojawiła się okazja, by zamieszkać w Koziegłowach pod Poznaniem. Spółdzielnia im. 23 Lutego rozpoczęła budowę kolejnej części osiedla Leśnego. Kolejne 84 mieszkania powinny być gotowe za rok, czyli w marcu 2009 r. Koziegłowy to bardzo interesująca lokalizacja dla tych, którzy nie chcą wyprowadzać się daleko z Poznania, a jednocześnie nie zamierzają zbyt słono płacić za swoje „M”. Osiedle Leśne położone jest na skraju Puszczy Zielonka. W okolicy mieści się gimnazjum, wiele punktów usługowych i handlowych oraz kryta pływalnia.
Docelowo całe osiedle ma być monitorowane. Istniejące już bloki nr 2A, B, C i D zostały zaprojektowane przez architektów z Pracowni Architektonicznej Poznań-Projekt. Kolejna część osiedla Leśnego, stanowiąca budynek nr 2E, którego budowa ruszyła w lutym 2007 r., została zaprojektowana przez Biuro Projektowo-Handlowe Prohan – Poznań.
Całe os. Leśne 2 to domy o prostej i lekkiej formie, budowane są z cegły, a pokryte dachówką. Są one wykonywane metodą tradycyjną: z bloczków ceramicznych ocieplonych styropianem, a w części także wełną mineralną. Pomiędzy nimi przewidziano duże przestrzenie zieleni z ławkami, alejkami i placami zabaw.
Koncepcja obecnie realizowanej części powstała w Pracowni Projektowej JS. Nowe mieszkania będą miały powierzchnię od 30-73 m kw. Każde z nich posiadać będzie balkon, a niektóre nawet dwa. Mieszkania zaprojektowano tak, by właściciele mogli wprowadzić drobne zmiany w ich układzie (po ich uprzednim zgłoszeniu spółdzielni i uzyskaniu jej akceptacji). Zmian można dokonywać już na etapie budowy. Ponadto przyszli mieszkańcy mogą sami zdecydować jak je wykończyć, tzn. pomalować ściany, zamontować kuchenkę i armaturę łazienkową, wstawić wewnętrzne drzwi, a w miejsce linoleum położyć parkiet lub panele. W każdym z mieszkań znajdzie się przyłącze telewizji kablowej wraz z możliwością usług multimedialnych (np. internet).
Inwestycja realizowana jest przez Przedsiębiorstwo Budowlane Pekabud – Morasko.
Cena za m kw. mieszkania kształtuje się od 4.068 – 4.150 zł netto w zależności od kondygnacji. Natomiast m kw. garażu kosztuje 1.400 zł netto.

x

Zobasz także

Za mało mieszkań komunalnych

Najwyższa Izba Kontroli o wykonywaniu przez gminy zadań z zakresu gospodarki mieszkaniowej Gminy mają za ...

Rosną stawki za czynsz

W pierwszych czterech miesiącach roku dynamika wzrostu wyniosła średnio 4,8 proc. W analogicznym okresie zeszłego ...

Nowe „socjalki” na Piątkowie

Przy ul. Hulewiczów na Piątkowie ZKZL przybędzie 55 lokali mieszkalnych, które znajdą się w czterokondygnacyjnym ...

Musi być bezpiecznie

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z kluczowych potrzeb człowieka. Stanowi także podstawę komfortowego funkcjonowania w miejscu ...

Duże , to znaczy jakie?

Jak duże mieszkania znajdziemy w ofercie deweloperów? W których projektach je kupimy? Ile kosztują? Sondę ...