Ukraina

Lifting mola w Orłowie

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni, jak co roku, podpisał umowę na utrzymanie oraz prace naprawcze molo w Orłowie. W planie jest wymiana desek, naprawa uszkodzonych elementów i malowanie.

– To symboliczne miejsce. Chętnie odwiedzają je zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Drewniane molo w Orłowie zostanie odnowione, tak aby w trakcie sezonu pomost wyglądał schludnie i był bezpieczny. W pierwszym etapie skupimy się na najpilniejszych pracach – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Za około 163 tys. zł prace utrzymaniowe wykonywać będzie firma Stachtrans. Roboty będą realizowane w sposób ciągły, w całym okresie realizacji umowy, czyli w ciągu 12 miesięcy.

– W ramach pierwszego etapu, do połowy czerwca wykonawca zrealizuje najpilniejsze prace we wskazanych przez nas miejscach. Chodzi m.in. o wymianę drewnianych desek oraz innych elementów w pokładzie molo, malowanie ławek i drabinek wyjściowych, naprawę uszkodzeń w balustradzie i malowanie – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

W kolejnych etapach wykonawca wymieni inne zbutwiałe części pokładu molo i elementy balustrady. W planie jest też malowanie, wymiana uszkodzonych szczebli i ławek czy zakup kół ratunkowych w ramach rezerwy.
Źródlo:portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

Rynek w Bydgoszczy ożył

W piątek (3 czerwca) otwarty zostanie zrewitalizowany Rynek w Starym Fordonie w Bydgoszczy. Strefa Rynku ...

Turyści uratowali schronisko

Obsługa schroniska na Hali Kondratowej przy pomocy turystów zdołała ugasić pożar, który wybuchł we wtorek ...

Ukwiecony Kraków

Ponad pół miliona wiosennych kwiatów, m.in. krokusów, tulipanów, żonkili, śnieżyczek, cebulic czy hiacyntów kwitnie lub ...

Rolnicy kontra lasy

Międzynarodowy Dzień Lasów. W Polsce lasy zajmują niemal 1/3 kraju. Co 2 sekundy z powierzchni ...

Nowy znak, Uwaga!Jeże

W pierwszy dzień wiosny we Wrocławiu stanęły, wybrane przez wrocławian, tablice informacyjne Uwaga Jeże. Znaki ...