Listy wyborcze on line

28 czerwca odbędą się wybory prezydenckie. Osoby, które nie będą tego dnia przebywać w swoim miejscu zameldowania mogą dopisać się do spisu wyborców – termin składania wniosków mija 23 czerwca. Można to zrobić stacjonarnie lub przez internet.

– Aby skorzystać z usługi dopisania do spisu wyborców online nie trzeba żadnych dodatkowych dokumentów. Potrzebny jest wyłącznie profil zaufany na platformie ePUAP lub dostęp do bankowości elektronicznej – tłumaczył Bartosz Pelczarski, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miasta Poznania. Formularz dostępny jest tutaj.

W Poznaniu stacjonarnie można dopisać się w trzech lokalizacjach: siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Małachowskiego 10, Urzędzie Miasta Poznania przy ul. 28 czerwca 1956 r. nr 404 i Urzędzie Miasta Poznania przy ul. Libelta 16/20.

Szczegółowe informacje dotyczące całej procedury można znaleźć na epoznan.pl

x

Zobasz także

Dni Twierdzy Poznań

Poznańscy miłośnicy historii i fortyfikacji zapraszają po raz ósmy na swoje tradycyjne święto. Tegoroczne „Dni ...

Pomoc w zakupie węzy

Wsparcie finansowe zakupu węzy pszczelej dla wielkopolskich pszczelarzy. Samorząd Województwa Wielkopolskiego finansuje zakup węzy pszczelej. ...

Konsultacje online

Od sierpnia Miejska Pracownia Urbanistyczna w Poznaniu zmienia zasady wyłożeń projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego ...

Oczyszczą Pomnik Armii Poznań

Dobiegają końca kolejne prace przy pomniku Armii Poznań. Tym razem czyszczeniu i konserwacji poddane zostały ...

Oddział dla dzieci

Skanska wybuduje nowy oddział onkologiczny dla dzieci w szpitalu im. Jonschera fot. materiały prasowe Szpital ...