Ukraina

Luksus dla środowiska – Luxury-Line

Marzysz o luksusowym, ponadczasowym domu? Szukasz ekskluzywnego projektu wykorzystującego odnawialne źródła energii? Wyobrażasz sobie rezydencję w minimalistycznym stylu, o nowoczesnej estetyce i wysokiej jakości przestrzeni? Sumę tych wizji przedstawił architekt Piotr Barełkowski, właściciel studia ADS, który specjalnie dla spółki Domy Hybrydowe zaprojektował nową linię domów o nazwie Luxury-Line. Dom Hybrydowy to indywidualny i nowoczesny produkt, w którym różne technologie łączą się w harmonijny sposób, tak aby współdziałały i wspomagały się wzajemnie tworząc przyjazne użytkownikom i środowisku, kompletne miejsce do życia. Zapewniając poczucie bezpieczeństwa i komfortu, spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów.
– Pod pojęciem Domu Hybrydowego kryje się nie tylko ekskluzywny budynek, ale również pakiet benefitów płynących z jego użytkowania. Nie chodzi tu tylko o kilka sposobów zasilania produkowanych z odnawialnych źródeł energii, a o harmonijne dostosowanie do siebie cech stanowiących o komforcie, bezpieczeństwie, aspekcie ekonomicznym, ekologii i zdrowiu domowników. Można powiedzieć, że jest to dom jutra, a dostępny już dziś – podkreśla Maciej Demków, prezes Domów Hybrydowych.
Od 12 kwietnia, w poznańskim Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar można oglądać wystawę zapowiadającą nową linię domów zaprojektowanych przed Studio ADS, a których realizacją zajmie się spółka Domy Hybrydowe. Debiutujące projekty linii Luxury-Line charakteryzuje wyznaczenie jakości przestrzeni życiowej przez kontakt z ogrodem i słońcem.
– O jakości przestrzeni mieszkalnej decyduje sposób, w jaki możemy włączyć do niej przestrzeń zewnętrzną. Dlatego równie ważna jest kompozycja ogrodu. Istotna jest taka konfiguracja pomieszczeń na działce, by słońce było obecne w przestrzeni dziennej oraz stanowiącym jej przedłużenie ogrodzie od rana do wieczora. Ważnym uzupełnieniem przestrzeni dziennej zaprojektowanego domu jest garaż. Po wyprowadzeniu samochodów, staje się on letnim salonem – wskazuje Piotr Barełkowski, założyciel i główny projektant Studia ADS.
Projekty pod nazwą Luxury-Line pokazują, że współczesny, nowoczesny dom to połączenie architektury i technologii, zwłaszcza tych, które stawiają na energooszczędność i ochronę środowiska. Trzyszybowe szkło o niskim współczynniku przenikania ciepła, wysoka izolacyjność ścian oraz urządzenia wykorzystujące energię odnawialną (panele fotowoltaiczne i pompy ciepła) są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale również minimalizują koszty eksploatacji domu.
– Nowa linia Luxury-Line to coś więcej niż ekstrawaganckie opcje wyposażenia Domu Hybrydowego. To połączenie ekskluzywnych projektów studia ADS stworzonych dla Domów Hybrydowych i Standardu Multi-Comfort Grupy Saint-Gobain, wraz ze sprawdzoną i najwyższej jakości technologią znanych marek. To połączenie sprawia, że mieszkańcy czują się wyjątkowo we własnym domu. Precyzyjnie przemyślane projekty o ponadczasowych bryłach, jasne przestronne pomieszczenia, spersonalizowany układ funkcjonalny i cała paleta elewacji do wyboru to projekt perfekcyjny – podsumowuje Maciej Demków.

Obecnie dostępnych jest 7 projektów domów hybrydowych, od ok. 140 do 250 m kw., w tym dwa z linii Luxory-Line. Architekci w Studio ADS opracowuja jeszcze projekt rezydencji ponad 300-metrowej. Jak informuje Maciej Demków domy te mogą być wznoszone zarówno na indywidualnych działkach klientów, jak też na przygotowywanym przez firmę Domy Hybrydowe osiedlu w Trzaskowie, w gminie Czerwonak, obok tamtejszego pola golfowego. Właściciel pola jest partnetrem w realizacji tego przedsięwzięcia. Otoczenie, jakie stanowi pole golfowe oraz Puszcza Zielonka, do której przylega teren ma tu istotne znaczenie, zgodnie z tym co zaznaczył architekt Piotr Barełkowski. Dlatego działki na osiedlu mają dość dużą powierzchnię 1000-1500.
– W realizacji domów hybrydowych istotne jest całe założenie nieruchomości, także wielkość działki tworzącej przestrzeń wokół domu. Dlatego nie godzimy się, aby nasze domy stawiać na działkach mniejszych niż 800 metrów – dodaje Maciej Demków.
Realizacja osiedla w Trzaskowie ruszyć ma za 2-3 miesiące. Tymczasem Show Room Domów Hybrydowych na poziomie +1 pasażu w Starym Browarze będzie funkcjonował mniej więcej do połowy maja. Wystawa prezentująca projekty domów hybrydowych oraz przyszłego osiedla w Trzaskowie zaaranżowana została w konwencji łączącej je z polem golfowym. Nie tylko stanowi ono oryginalne sąsiedztwo osiedla, ale właścicielem gruntu pod zabudowę jest właściciel pola Marian Rzeźnik. Taki zatem jest wystrój Show Roomu. Jego ozdbą jest także pokaźnych rozmiarów rzeźba walczącego golfisty Golf Fighter autorstwa mieszkającego w Czerwonaku artysty Antoniego Walerycha. Rzeźba jest własnością Mariana Rzeźnika, a pochodzi z kolekcji galerii QESA.

x

Zobasz także

Czas na rewitalizację

W Polsce w regionalnych programach unijnych na lata 2021-2027 jest 944 mln euro (czyli 4,1 ...

Ochrona nie tylko najemcy

Lewica jest za utrzymaniem obecnych przepisów chroniących lokatorów, mimo zdarzających się sytuacji wykorzystywania stanu prawnego ...

Więcej lokali socjalnych

Rząd ustanowił program, którego celem jest wzmacnianie poziomu integracji społecznej osób i rodzin znajdujących się ...

Społeczna agencja najmu

W Dąbrowie Górniczej w ramach rządowego pilotażu powstaje jedna z pierwszych w Polsce tzw. społecznych ...

Domy z drewna iluzją

Polskie Domy Drewniane, jako operator rządowego programu Mieszkanie Plus,  miały w ciągu 5 lat – do ...