Finansowanie pomostowe

M + z prefabrykatów

Pozostał tydzień na rejestrację udziału w konkursie na projekt domu z prefabrykatów w ramach programu Mieszkanie plus

– przypomina BGK Nieruchomości. Celem konkursu jest wypracowanie nowoczesnych technologii, które pozwolą zwiększyć skalę realizowanych inwestycji.

Konkurs ma przygotować podstawy do pełnego wykorzystania potencjału technologicznego i wdrożenia w Polsce współczesnego prefabrykowanego budownictwa mieszkaniowego.
Przedmiotem konkursu jest opracowanie prefabrykowanego systemu zabudowy mieszkaniowej, zgodnego z podstawową typologią budynków – na bazie wcześniej sporządzonych rozwiązań i wytycznych architektonicznych.
Chcemy stworzyć podstawy systemu, który wdrożony w całej Polsce, pozwoli budować szybciej, w bardzo dobrej jakości, spójnie, z ładem urbanistyczno-architektonicznym oraz przede wszystkim – taniej – mówił Muszyński.
– Zdecydowaliśmy, że najlepsze rozwiązania technologiczne uda się wypracować w drodze konkursu – powiedział członek zarządu BGK Nieruchomości Grzegorz Muszyński.- Będzie to swego rodzaju „burza mózgów” w zakresie prefabrykacji, dzięki której powinno zostać wypracowanych wiele ciekawych i nowatorskich rozwiązań – dodał.
Muszyński wyraził nadzieję, że rozwiązania te „z powodzeniem będzie można wykorzystać przy budowaniu osiedli w ramach rządowego programu Mieszkanie plus”. – Chcemy stworzyć podstawy systemu, który wdrożony w całej Polsce, pozwoli budować szybciej, w bardzo dobrej jakości, spójnie, z ładem urbanistyczno-architektonicznym oraz przede wszystkim – taniej – mówił Muszyński. Dodał, że „prefabrykacja może być odpowiedzią na rosnące obecnie ceny materiałów budowlanych, koszty budowy oraz deficyt siły roboczej”. – Myślę, że ten niedoceniony jeszcze w Polsce rynek ma szansę się rozwinąć właśnie dzięki konkursowi w ramach programu Mieszkanie plus – podsumował.
Konkurs ma przygotować podstawy do pełnego wykorzystania potencjału technologicznego i wdrożenia w Polsce współczesnego prefabrykowanego budownictwa mieszkaniowego. Przedmiotem konkursu jest opracowanie prefabrykowanego systemu zabudowy mieszkaniowej, zgodnego z podstawową typologią budynków – na bazie wcześniej sporządzonych rozwiązań i wytycznych architektonicznych.
Prefabrykowany system zabudowy powinien ograniczać czasochłonność wykonywanych prac oraz być spójny technicznie i technologicznie.
Konkurs jest organizowany przez BGK Nieruchomości, we współpracy m.in. z Polskim Związkiem Pracodawców Budownictwa i Stowarzyszeniem Producentów Betonów. Rejestracja w konkursie kończy się 12 września, a termin składania zgłoszeń mija 17 września br. Ogłoszenie wyników konkursu jest planowane 14 grudnia. Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie bgkn.pl.

x

Zobasz także

Są działki na 60 tys. mieszkań

Mieszkanie Plus: Na gruntach przekazanych do KZN może powstać 60 tys. mieszkań Przeanalizowaliśmy 500 tys. ...

Niewypał czy sukces

Potrzeby i oczekiwania społeczne są znacznie większe. Świadczy o tym chociażby rosnące zainteresowanie programem Mieszkanie ...

M+ na Wolnych Torach

Chcemy żeby Mieszkanie Plus na poznańskich Wolnych Torach było absolutnie perłą w koronie i najlepszą ...

Zły stan kamienic

Jak informuje portal epoznan.pl Nadzór Budowlany sprawdził poznańskie kamienice. W większości stwierdzono nieprawidłowości Z wyników ...

Mieszkanie za 12 tysięcy

Zaledwie 12 tysięcy złotych – tyle trzeba zapłacić za najtańsze mieszkanie wystawione na sprzedaż w ...