Fotografia wnętrz

Metamorfozy wnętrz bezbolesne dla portfela

Wakacyjna pogoda sprzyja remontom, ale istnieje jeszcze jeden ważny powód przeprowadzania renowacji w lecie – szał wyprzedaży. Tańsze meble, rabaty na dekoracje, darmowe usługi – atrakcyjne oferty dają szansę na niższe koszty metamorfozy własnego domu.

Taniej i gustownie

Wakacyjne wyprzedaże dotyczą nie tylko ubrań. „Wietrzenie magazynów” odbywa się również w sklepach z materiałami budowlanymi, meblami i dekoracjami, które coraz częściej organizują regularne wyprzedaże. Dwa razy do roku wyposażenie wnętrz tanieje nawet o połowę. Przy zmianie wystroju całego pokoju, zaoszczędzimy nawet do kilku tysięcy złotych.
Wyprzedaże mają dodatkową zaletę – produkty z wyższej półki stają się ogólnie dostępne. Designerskie krzesła, oryginalny marokański stolik, czy japońskie lampy bez większych wyrzeczeń finansowych mogą pojawić się w naszych mieszkaniach – wystarczy uzbroić się w cierpliwość i poszukać okazji. Czasem warto zajrzeć do sieci.
– Prawdziwe meblowe perełki moich wnętrz pochodzą z aukcji internetowych – przyznaje pani Kasia z Poznania. – Nigdzie nie znalazłabym taniej mojego ulubionego fotelu, kultowego Bubble Chair od Eero Aarnio – przyznaje.

Architekt za darmo

Doradztwo architekta wnętrz nie należy do najtańszych, jednak jeśli dobrze poszukamy, nie będziemy musieli za nie płacić. Wybrane składy budowlane oferują swoim klientom nieodpłatne porady specjalisty już podczas zakupu materiałów. Na tanie lub zupełnie bezpłatne usługi można liczyć u studentów ASP, którzy aranżują powierzone im przestrzenie, by zbudować swoje portoflio. Darmowe porady architekta otrzymamy również w pakiecie z kredytem remontowym db kredyt.
– Biorąc kredyt na remont domu lub mieszkania klienci mogą dodatkowo bezpłatnie skorzystać z jednej z trzech usług: z wizyty projektanta wnętrz, transportu przy przeprowadzce lub montażu wybranych instalacji domowych – mówi Michał Kuchta, dyrektor Centrum Rozwoju Produktów Kredytowych db kredyt.Dodatkowo klienci otrzymują w pakiecie kredytu ubezpieczenie Home Assistance oraz atrakcyjne rabaty na materiały budowlane, wykończeniowe i meble w 200 punktach w całym kraju.

Własnymi siłami

Jeśli oszczędność stawiamy ponad wolnym czasem, możemy własnoręcznie podjąć się odświeżenia domu, czy mieszkania. Przy malowaniu pokoju o wymiarach 5 x 4 m łącznie z sufitem zaoszczędzimy około 700 zł na pracy ekipy. Jednak pamiętajmy, że malowanie ścian jest dość pracochłonne. Zanim nałożymy farbę w minimum dwóch warstwach, należy dokładnie zagruntować ściany. Modernizacja instalacji wodno-kanalizacyjnych czy elektrycznych to większe wyzwanie. Bez fachowej wiedzy lepiej nie zaczynać. Na oszczędności mogą liczyć ci, którzy specjalistów od remontów mają wśród znajomych lub rodziny i z racji zażyłości wyremontują dom po kosztach materiałów. Ale takich szczęściarzy jest niewielu.
Jak uchronić domowy budżet przed bankructwem podczas remontu? Ubiegając się o kredyt, spytajmy o usługi dodatkowe. Jeśli planujemy zakup materiałów, zaczekajmy na przeceny. Mierzmy siły na zamiary i bacznie obserwujmy rynek w poszukiwaniu remontowych okazji.

x

Zobasz także

Pół miliarda kredytu

Poznański samorząd wystąpi o dodatkowy kredyt w wysokości 500 mln zł – poinformował prezydent miasta ...

PIT do końca maja

Standardowo termin na złożenie rocznego zeznania PIT upływa 30 kwietnia. W tym roku deklaracje można ...

Pomogą odroczyć raty

Banki zapewnią możliwość odroczenia spłat rat kredytowych na okres do 3 miesięcy. Ułatwienia mają dotyczyć ...

Miliard od BGK na czynsze

Najem subsydiowany to najem z pewną pomocą publiczną, w ramach której dopłaca się do czynszu. ...

Uwaga! Fałszywe emaile

Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami o tytule „Wezwanie do złozenia wyjasnienia” (pisownia oryginalna), w których autor ...