Fotografia wnętrz

Międzygminna ścieżka

14 września 2020 roku odbyło się uroczyste otwarcie ścieżki pieszo-rowerowej w ulicy Raduszyńskiej w ramach projektu Metropolitarnego Systemu Tras Rowerowych w gminie Czerwonak oraz w gminie Murowana Goślina.
Ceremonii przecięcia wstęgi dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina Dariusz Urbański, Przewodniczący Rady Miejskiej w Murowanej Goślinie Przemysław Popiak, Sołtys Sołectwa Raduszyn Renata Wawrzyniak oraz przedstawiciel wykonawcy, Przedsiębiorstwa Usług Inżynieryjno-Budowlanych „Hydrotech”, Janusz Radel.
Burmistrz Dariusz Urbański poinformował, że budowa ścieżki pieszo-rowerowej w ulicy Raduszyńskiej, łączącej Osiedle Zielone Wzgórza z historyczną częścią Murowanej Gośliny i Sołectwem Raduszyn była od początku jednym z priorytetów jego kadencji. Już w 2016 r. udało się w ramach umowy barterowej z ENEA wybudować oświetlenie ulicy. Dzięki doskonałej współpracy z sąsiednią gminą Czerwonak i dzięki wsparciu Metropolii Poznań, udało się zrealizować tak istotną dla mieszkańców inwestycję, utworzyć spójną sieć dróg rowerowych w naszym regionie.
Budowa ścieżki pieszo-rowerowej w ulicy Raduszyńskiej o długości 1,23 km, z nawierzchnią z kostki brukowej, wybudowana została w okresie od sierpnia ubiegłego roku do września tego roku. W ramach inwestycji wykonano trzy miejsca odpoczynkowe, w tym jedno z wiatą i stacją naprawy rowerów oraz mapami miasta z legendą Braille’a, ławkami i stojakami. Koszt inwestycji wyniósł ponad 1,6 mln zł.
Gmina Murowana Goślina stawia na rozwój infrastruktury rowerowej. Budujemy nowe ścieżki, powstają stacje naprawy rowerów, czy stojaki rowerowe.
Aktualnie ogłoszony jest przetarg na realizację drugiej części projektu budowy ścieżki rowerowej w systemie zaprojektuj i wybuduj na odcinku Białężyn-Uchorowo. Trwa przebudowa odcinka ścieżki przy ulicy Kutrzeby. Dzięki współpracy z Panem Wójtem Marcinem Wojtkowiakiem zostanie dokończony brakujący odcinek tej ścieżki, znajdujący się na terenie gminy Czerwonak.

Sławomir Malec
Zdjęcia: Tomasz Szwajkowski

x

Zobasz także

Szkoła w Dąbrówce urośnie

Trwa druga rozbudowa Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce. Szkoła zyska 7 nowych ...

65 drzew na 650 – lecie Stęszewa

Z okazji 650 – lecia miasta Stęszewa, na terenie gminy posadzono 65 dębów. W ten ...

Do Czerwonaka bez korków

W niespełna rok ul. Gdyńska została przebudowana na ponad kilometrowym odcinku od granic Poznania do ...

Owca w roli głównej

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza w dniach 5 i 6 września ...

Tereny po szwalni dla Buku

Oto komunikat, który opublikował Burmistrz Miasta i Gminy Buk Paweł Adam : Dziś nabyliśmy kolejne ...