Ukraina

Miejskie wille jak z przedwojennego Sołacza

Elegancja i szyk połączone z centralną lokalizacją, to cechy charakteryzujące Wille Wodziczki, których budowa ruszy jeszcze tej jesieni na Sołaczu. Najnowszy projekt inwestycyjny poznańskiej firmy rodzinnej Nickel Development składa się z zaledwie 35 apartamentów. Sprawia to, że jest to jedno z najbardziej pożądanych miejsc do zamieszkania w Poznaniu.
Wille Wodziczki, które swą nazwą nawiązują zarówno do willowego charakteru Sołacza, jak i do graniczącego z nimi parku, są bez wątpienia jedną z ostatnich inwestycji deweloperskich na terenie tej prestiżowej dzielnicy. Architektura posiadłości składającej się z dwóch willi – mniejszej na 9 i większej na 26 mieszkań – będzie odwoływać się do najlepszych wzorców budownictwa międzywojennego, z charakterystyczną dla tego okresu elegancją i wykończeniem z materiałów najwyższej klasy. Nickel Development tworzy miejsce docelowe, które pozwoli mieszkańcom cieszyć się pięknym otoczeniem i – po prostu – zapuścić tam korzenie.


Wszędzie blisko

Lokalizacja nowej inwestycji Nickel Development to najmocniejszy z jej atutów. Zarówno poruszający się po mieście samochodem, jak również preferujący rower lub komunikację publiczną powinni być usatysfakcjonowani położeniem Willi Wodziczki w zaułku ulicy Drzymały. Autem będzie można dojechać z domu do skrzyżowania Wojska Polskiego i Niestachowskiej w pięć minut. Stamtąd dotrzemy już łatwo do każdej części miasta dzięki ulicom tworzącym drugą ramę komunikacyjną Poznania.
Centralne położenie posiadłości będzie też sprzyjało korzystaniu z komunikacji publicznej – zarówno z szybkiego tramwaju, jak i autobusów. Podróż taksówką na Stare Miasto będzie krótka i przyjemna, choć przy dobrej pogodzie spacer będzie z pewnością jeszcze przyjemniejszy, a potrwa niewiele więcej. Według aplikacji Google Maps przy normalnym ruchu dojedziemy z ulicy Drzymały do placu Wolności w 16 minut, a iść będziemy tylko 10 minut dłużej. O ile w przypadku spotkania biznesowego pewnie taksówka będzie pierwszym wyborem mieszkańców Willi Wodziczki, to już wieczorne wyjście na wino ze znajomymi rozpoczną pewnie spacerem na Starówkę.
Otoczenie zieleni i bliskość trzech parków sprzyjają aktywnemu spędzaniu czasu. Spacer do parku Wodziczki to dosłownie kilka kroków – mieszkańcy willi wejdą do niego przez południową furtkę posiadłości. Niewiele ponad 300 metrów to odległość od stawów w parku Sołackim. Z kolei na Cytadelę – czy to do Rosarium, czy na polanę przy Dzwonie Przyjaźni – na piechotę mamy 20 minut. Do Rusałki i tamtejszych terenów rekreacyjnych jest nieco dalej, ale pokonanie tych 2,5 km dla regularnie uprawiających jogging będzie w sam raz na rozgrzewkę przed właściwym treningiem na golęcińskich ścieżkach biegowych.

Willa miejska jak w latach 20.

Niewątpliwie klimat Willi Wodziczki tworzy architektura budynków. Będziemy mieli tutaj do czynienia z prawdziwą elegancją w dawnym stylu, godną prestiżowej lokalizacji w granicach Sołacza. Symetryczne kształty, łagodnie spadziste dachy oraz dostojne ryzality wychodzące z głównej bryły budynku w połączeniu z wysokimi portfenetrami, to styl godny mieszczan z wyższych sfer.
Wykończenie elewacji będzie obfitowało w zdobienia: gzymsy i opaski wykonane z polistyrenu ekstrudowanego. Dzięki temu będą tynkowane tak samo, jak główne płaszczyzny fasady, co zapewni spójność wykończenia przy urozmaiconej strukturze.
– Ogromną rolę w Willach Wodziczki będzie odgrywać wykończenie. Dotyczy to w równej mierze elewacji, jak i wnętrza budynków. Nasz plan zakłada wykorzystanie wielu elementów wykonywanych z najwyższej klasy materiałów, które ozdobią części wspólne nieruchomości – mówi Agata Olszyńska, dyrektor sprzedaży i marketingu w Nickel Development. Wyjątkowym smaczkiem całego projektu będą reprezentacyjne strefy wejściowe. Ceramika i naturalne okładziny będą ważnymi elementami wystroju. Całości dopełni dyskretne oświetlenie.
Specyficzną atmosferę nada posiadłości również spektakularny teren zielony na tyłach działki, projektowany w konwencji ogrodu angielskiego. Zieleń zajmie ponad 3/4 terenu zakupionego przez Nickel Development pod tę inwestycję. Będzie to zresztą odpowiadać przepisom z 1905 r., które zgodnie z oryginalną koncepcją urbanistyczną Sołacza nakazywały zachowanie 70 proc. wolnej powierzchni działki.

Znaleźć swoje miejsce

Wśród 35 lokali, które powstaną w Willach Wodziczki, znajdą się apartamenty o powierzchni od 30 do ponad 100 m kw. Każdemu z nich jest przypisana komórka lokatorska oraz wygodne miejsce postojowe w hali garażowej. Apartamenty parterowe będą sprzedawane wraz z prywatnymi ogrodami. Inwestycja będzie zamknięta i monitorowana.
Najmniejsze z lokali z pewnością będą łakomym kąskiem dla aktywnie żyjących singli, dla których bliskość terenów obiektów sportowych ma duże znaczenie, a jednocześnie poszukują oni odpoczynku od wrzawy ścisłego centrum, ale z pewnością nie za cenę znacznego oddalenia.
Największe mieszkania będą bez wątpienia atrakcyjnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Bliskość parków oraz wielki ogród należący do posiadłości mają tutaj ogromne znaczenie, podobnie jak plac zabaw.
Dojrzałe pary, których dzieci są dorosłe i wyprowadziły się z domu, będą prawdopodobnie oglądać najczęściej mieszkania średniej wielkości. Lokal o powierzchni między 50 a 70 mkw., najlepiej położony od południowej lub zachodniej strony, z całą pewnością zadowoli tych, którzy chcą cieszyć się spokojem i otoczeniem zieleni, a jednocześnie bliskością centrum.
Cena metra kwadratowego lokum w tym ekskluzywnym miejscu wynosi 9.500 zł.

Spójna wizja dewelopera

Nickel Development podejmując się projektu Wille Wodziczki kontynuuje swoją wizję kompletnego portfela inwestycji – zawierającego ofertę dla każdej grupy klientów. Mając w niedalekiej perspektywie zakończenie sprzedaży apartamentów Warzelnia, tworzy nową propozycję dla klienta zainteresowanego nieruchomościami z górnej półki.
Podobnie, jak dotychczasowe projekty realizowane przez rodzinną firmę deweloperską z Poznania, również i Wille Wodziczki mają solidne podstawy wynikające z perfekcyjnie dobranej lokalizacji. Nickel Development podtrzymuje tym samym swoją strategię wyszukiwania miejsc, które łączą w sobie komunikacyjną bliskość centrum z sąsiedztwem terenów rekreacyjnych i łatwym wyjazdem z miasta.
– Po projektach Warzelnia i Botaniczna postanowiliśmy podnieść sobie poprzeczkę jeszcze wyżej i jesteśmy przekonani, że dzięki Willom Wodziczki uda się nam ją przeskoczyć. Z racji specyficznego terenu oraz bezpośredniego otoczenia, projekt będzie wymagający, ale jesteśmy dobrze przygotowani do jego realizacji. Mamy na lokalnym rynku 18 lat doświadczenia, którego nie da się przecenić – ocenia Agata Olszyńska.
Nickel Development po raz kolejny zaprasza do swojego przedsięwzięcia renomowanych architektów. Za projekt budowlany odpowiada bowiem architekt Grzegorz Kołodziej, dwukrotny laureat Nagrody im. Jana Baptysty Quadro.
– Ogromną przyjemność sprawiło nam tworzenie willi w dawnym, dobrym stylu – mówi Grzegorz Kołodziej, architekt. Takie budynki jak Wille Wodziczki mają tę nieuchwytną wartość, którą jest dusza. Projektując je chcieliśmy wpisać się w istniejące tutaj zabudowania i stworzony przez nie klimat. Sołacz posiada bowiem bardzo silną tożsamość urbanistyczną i architektoniczną.

Tradycja zobowiązuje

Sołacz to dzielnica, która wyrosła na terenach dawnej osady młyńskiej, swój obecny charakter zawdzięcza planowi urbanistycznemu z początku XX w., sporządzonemu przez H. Josefa Stübbena, autora podobnych opracowań dla Berlina, Dortmund, Düsseldorfu, a także Głogowa i Bydgoszczy. Plan był konsekwentnie realizowany i dlatego dzielnica sprawia wrażenie „kompletnej”. To wiąże się również z praktycznie całkowitym zagospodarowaniem przestrzeni w tej części miasta.
Nie można więc liczyć tutaj na wiele nowych projektów deweloperskich, a aktualnie realizowane są pod ogromną presją dotrzymania standardu przypuszczalnie najbardziej prestiżowej lokalizacji w Poznaniu. Sołacz to synonim dobrego adresu – od 100 lat kojarzony z elitą intelektualną i biznesową Poznania, której przedstawiciele tu rezydują.
To sprawia, że Wille Wodziczki są potencjalnym celem nie tylko dla tych, którzy chcą tam docelowo mieszkać, ale również dla inwestorów doceniających wartość unikatowego projektu w lokalizacji, która na pewno nie będzie miejscem budowlanej ekspansji.
Oficjalna premiera inwestycji planowana jest na Targi Mieszkaniowe w październiku.

x

Zobasz także

Czas na rewitalizację

W Polsce w regionalnych programach unijnych na lata 2021-2027 jest 944 mln euro (czyli 4,1 ...

Ochrona nie tylko najemcy

Lewica jest za utrzymaniem obecnych przepisów chroniących lokatorów, mimo zdarzających się sytuacji wykorzystywania stanu prawnego ...

Więcej lokali socjalnych

Rząd ustanowił program, którego celem jest wzmacnianie poziomu integracji społecznej osób i rodzin znajdujących się ...

Społeczna agencja najmu

W Dąbrowie Górniczej w ramach rządowego pilotażu powstaje jedna z pierwszych w Polsce tzw. społecznych ...

Domy z drewna iluzją

Polskie Domy Drewniane, jako operator rządowego programu Mieszkanie Plus,  miały w ciągu 5 lat – do ...