Bolechowo 750×200 – maj 2017
Nickel 750×100 – Dąbrówka

„Mieszczanie” w KMP

Poznań to najbardziej mieszczańskie z polskich miast. Ta obiegowa opinia

jest rozpowszechniona zarówno lokalnie, jak i w ogólnopolskiej świadomości społecznej. Mieszczański jest w Poznaniu urbanistyczno-architektoniczny pejzaż, mimo wojen i przekształceń całkiem dobrze zachowany i uporządkowany, a modułem wypełniającym jego historyczną przestrzeń jest nie tyle kościół czy pałac, co raczej solidna czynszowa kamienica – ikona i metafora tego miasta. Mieszczańskość Poznania nie jest autokreacją, importem, strategicznym konstruktem, lecz historycznym faktem, przynajmniej od XIX wieku na tyle intensywnym, zapośredniczonym w wydarzeniach, instytucjach i rytuałach, że zyskującym znamiona wyjątkowości.

Wydawnictwo Miejskie Posnania i Kolegium Redakcyjne KMP serdecznie zapraszają na promocję nowego numeru „Kroniki Miasta Poznania” (4/2017) „Mieszczanie”

Spotkanie zaplanowano 18 stycznia (czwartek), o godz. 18. Miejsce:
Teatr Polski w Poznaniu, ul. 27 Grudnia 8/10 pod honorowym patronatem prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka i przewodniczącego Rady Miasta Poznania Grzegorza Ganowicza.
Wstęp wolny. Na gości spotkania czekają egzemplarze w cenie promocyjnej.

Źródło:UMP

x

Zobasz także

Park Kulturowy tuż, tuż

Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego pozytywnie zaopiniowała   projekt uchwały w sprawie utworzenia Parku Kulturowego ...

Nowa Św. Wawrzyńca

Dziesięć milionów złotych przekazał prywatny inwestor na budowę nowej ulicy Świętego Wawrzyńca. Kolejne dwadzieścia wyłoży ...

Biurowiec na Górczynie

Wiosną tego roku rozpocząć ma się budowa nowoczesnego budynku biurowego Giant Office w Poznaniu. Inwestycja ...

Prelekcje o Placu Wolności

Kontynuowany jest cykl wycieczek edukacyjnych ŚLADAMI KRONIKI. Czwarta już przechadzka odbędzie się 20 stycznia o ...

Zmienić wygląd podwórka

Wspólnoty mieszkaniowe, które przy udziale miejskich pieniędzy chcą zmienić wygląd swoich podwórek, mogą do końca ...