Ładowarki emu.energy

Nowe mieszkania +w Jarocinie

Kolejne mieszkania wybudowane w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus” zostały oficjalnie oddane do użytku.

W uroczystości, która odbyła się w Jarocinie uczestniczył wicepremier Jarosław Gowin.  Osiedle przy ul. Leszczyce w Jarocinie to trzecia – ostatnia lokalizacja mieszkań, które powstały w gminie Jarocin w ramach programu „Mieszkanie Plus”. 42 mieszkania dołączyły do oddanych wcześniej 96 lokali w Siedleminie i 120 w Jarocinie, przy ul. Siedlemińskiej.

Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego jest w trakcie budowy kolejnych 108 mieszkań w Jarocinie. Chętnych na mieszkania jest jednak znacznie więcej. Gmina szuka następnych lokalizacji i możliwości budowy dalszych lokali, bo już teraz złożonych jest 1300 wniosków na nowe mieszkania. Nie ma się co dziwić, bo mieszkania są tanie, a ich standard – bardzo dobry. Lokale są wykończone „pod klucz” z panelami na podłogach, łazienką wykończoną płytkami i białą armaturą, kuchnią z płytkami na podłodze i ścianach, a nawet z zamontowaną szafką ze zlewozmywakiem i kuchenką gazową. Lokatorzy muszą tylko urządzić mieszkanie i natychmiast mogą w nim zamieszkać. – Wybudowaliśmy te mieszkania w bardzo dobrej jakości, możecie Państwo obejść, zobaczyć, dotknąć. Mieszkańcy za dobrą jakość płacą znacznie niższą cenę niż do tej pory. Ten program ma służyć mieszkańcom i jak, widać, dobrze im służy – mówił podczas uroczystości na ul. Leszczyce w Jarocinie Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina. Dwu- i trzypokojowe lokale mają powierzchnię 36 i 55 m kwadratowych. Cena metra kwadratowego za wynajem mieszkania wynosi 11 zł w Siedleminie i 12 zł w Jarocinie.
Lokalizacja inwestycji na ul. Leszczyce nie była przypadkowa. – Została wybrana, żeby ożywić tę część miasta, zrewitalizować ją, bo jak tutaj wyglądało, to Państwo widzieliście podczas inauguracji budowy tych mieszkań. Praktycznie w drodze stał stary, sypiący się budynek, którego już tu nie ma, a sąsiedni budynek został pięknie odrestaurowany. Dziś stoją tu jeszcze dwa nowe szeregowce z pięknymi mieszkaniami. Jeżeli ktoś tu był dwa lata temu i teraz, nie poznałby tego miejsca – mówił burmistrz Pawlicki.
Wykonawcą zadania była lokalna firma PBH Stanisław Hadrzyński. – Najlepiej jak wykonują to firmy lokalne, bo robią to dobrze i tanio. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości, a przede wszystkim ci mieszkańcy, którzy tu mieszkają, są zadowoleni. Jeżeli rząd współpracuje z samorządem, tak jak w Jarocinie, to można robić rzeczy wielkie – podkreślał Adam Pawlicki. Gmina Jarocin to pierwszy w Polsce samorząd, który wybudował mieszkania w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Pierwsze mieszkania oddane zostały w kwietniu tego roku w Siedleminie. – Bez współpracy rządu i samorządu, nie byłoby tego projektu – podkreślał burmistrz Jarocina. Uroczystość przypieczętowana została przecięciem wstęgi oraz poświęceniem nowego osiedla.

x

Zobasz także

Są działki na 60 tys. mieszkań

Mieszkanie Plus: Na gruntach przekazanych do KZN może powstać 60 tys. mieszkań Przeanalizowaliśmy 500 tys. ...

Niewypał czy sukces

Potrzeby i oczekiwania społeczne są znacznie większe. Świadczy o tym chociażby rosnące zainteresowanie programem Mieszkanie ...

M+ na Wolnych Torach

Chcemy żeby Mieszkanie Plus na poznańskich Wolnych Torach było absolutnie perłą w koronie i najlepszą ...

Zły stan kamienic

Jak informuje portal epoznan.pl Nadzór Budowlany sprawdził poznańskie kamienice. W większości stwierdzono nieprawidłowości Z wyników ...

Mieszkanie za 12 tysięcy

Zaledwie 12 tysięcy złotych – tyle trzeba zapłacić za najtańsze mieszkanie wystawione na sprzedaż w ...