Finansowanie pomostowe

Mieszkania + w Jarocinie

W Jarocinie 258 rodzin odebrało decyzję o przydziale mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

 

Uroczystość odbyła się z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina, ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka oraz wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna. Jarociński projekt Mieszkanie Plus realizowany jest w trzech lokalizacjach. Łącznie budowanych jest 366 mieszkań. Pierwsze rodziny do nowych budynków wprowadzą się wiosną 2018 roku.

– To największe dzieło w historii Jarocina jeśli chodzi o budownictwo czynszowe, i pewnie jedno z największych w Polsce, było możliwe tylko dzięki współpracy samorządu i rządu – powiedział burmistrz Jarocina Adam Pawlicki. Wicepremier Jarosław Gowin podkreślił, że rządowy program Mieszkanie Plus realizowany jest na terenie całej Polski. Podczas uroczystości pogratulował wszystkim mieszkańcom Jarocina, za znakomite działania i za fakt bycia liderem w skali całego kraju.

Obecny na uroczystości w Jarocinie minister Andrzej Adamczyk mówił między innymi o działaniach rządu, które mają zlikwidować deficyt mieszkaniowy w Polsce. – Dziś z perspektywy dwóch latach mogę powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że liczymy na samorządy, bo to dzięki samorządom będziemy mogli zlikwidować ten deficyt – mówił.

x

Zobasz także

Dołożą do budżetu Piły

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego podpisał z przedstawicielami powiatu ...

377 mln zł na nasze drogi

W naszym regionie właśnie rozpoczął się nabór wniosków do programu. Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 12 ...

288. urodziny Trzcianki

Po raz 288 mieszkańcy Trzcianki świętowali jubileusz nadania miastu praw miejskich. Uroczyste obchody tradycyjnie połączono ...

Kalendarz Szlaku Piastowskiego

Jest już dostępny kalendarz wydarzeń na Szlaku Piastowskim na 2019 rok. Wydawcą cyklicznej publikacji jest ...

Rozbudowa szkoły

1 marca  2019 roku został trwale zapisany na kartach historii Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach. Tego ...