Finansowanie pomostowe

Miliony na e- auta

ElectroMobility Poland dostanie 40 mln zł na dalsze prace nad polskimi autami elektrycznymi. Nie wiadomo, co słychać w sprawie polskiego auta elektrycznego, ale ElectroMobility Poland dostanie tym razem 40 mln zł na dalsze prace nad tym projektem – pisze „Puls Biznesu”.

Cztery firmy energetyczne postanowiły dorzucić spółce po 10 mln złotych, podwyższając kapitał z 30 mln złotych do 70 mln złotych (fot.pixabay)

     „Kiedy dwa lata temu, w październiku 2016 r., powoływano spółkę ElectroMobility Poland (EMP), jej czterej udziałowcy mówili o tym chętnie. PGE, Tauron, Energa i Enea, czyli cztery państwowe firmy energetyczne, dały spółce na start 10 mln zł i zadanie stworzenia polskiego pojazdu elektrycznego” – przypomina „PB”.

     „Na początku 2018 r. udziałowcy dosypali jeszcze 20 mln zł, o czym kierownictwo EMP informowało m.in. na konferencjach prasowych. O kolejnym dokapitalizowaniu nie mówił nikt, dopóki informacja nie pojawiła się w raportach za trzeci kwartał, publikowanych przez udziałowców EMP” – czytamy w „Pulsie Biznesu”. Jak pisze gazeta, „z raportów wynika, że cztery firmy energetyczne postanowiły dorzucić spółce po 10 mln złotych, podwyższając kapitał z 30 mln złotych do 70 mln złotych”.

     O szczegóły dotyczące wydatków autorzy publikacji zapytali też EMP, jednak spółka ich nie podaje. „Szczegółowe informacje finansowe nie mogą być upublicznione ze względu na interes EMP oraz jej partnerów biznesowych” – mówi „PB” rzeczniczka prasowa EMP Aleksandra Baldys.

Źródło:portalsamorzodowy.pl

x

Zobasz także

Stawiamy na Niemców

Innowacje, elektromobilność, rozwój współpracy gospodarczej to w największym skrócie wyniki pobytu ministra Jerzego Kwiecińskiego w ...

Solarisy dla stolicy

Przetarg gigant rozstrzygnięty. Warszawa wybrała Solarisa. Każdy z pojazdów będzie miał klimatyzację, elektroniczne systemy informacji ...

Pomoże może EDAG

Na milion elektrycznych aut w Polsce jeszcze trochę poczekamy za to za cztery lata będziemy ...

Pilotaż mobilności miejskiej

Do 28 lutego 2019 r. przedłużono termin naboru do pilotażowego programu wsparcia miast w planowaniu ...

Zniżki za e-autobusy

Ministerstwo Energii opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków udzielania oraz sposobu rozliczania wsparcia udzielonego ...