Modernizacja Starej Rzeźni

Atrakcyjne mieszkania i towarzyszące im lokale użytkowe już niedługo mogą stanąć na terenie Starej Rzeźni – niezbędne procedury dobiegają już końca. Inwestycja harmonijnie połączy nowoczesne rozwiązania architektoniczne z zabytkowymi obiektami.
Kończy się postępowanie w sprawie ustalenia warunków zabudowy dla terenu Starej Rzeźni. To oznacza, że w ciągu miesiąca będzie możliwe wydanie inwestorowi decyzji, uprawniającej do wystąpienia o pozwolenie na budowę.

Na terenie zabytkowego zespołu, w kwartale ograniczonym ulicami: Północną, Garbary, Grochowe Łąki, miałaby powstać inwestycja, która nada nowe życie tej części Poznania.

Istniejące budynki Starej Rzeźni – o powierzchni zabudowy około 15 000 m2 – zostaną zaadaptowane na nowe funkcje. Ich wnętrza będą odpowiednio dostosowane również pod względem konstrukcyjnym. Przewidziano m.in. gastronomię, handel, biura czy miejsca dla kultury.

W sąsiedztwie części zachodniej kompleksu, u podnóża Wzgórza św. Wojciecha powstanie ciąg komunikacyjny pieszo-rowerowy, łączący obszar Starego Rynku z zielonymi terenami poznańskiej Cytadeli.

Zmiana organizacji ruchu

W związku z pracami prowadzonymi na terenie zespołu Starej Rzeźni do 23 maja stopniowo wprowadzane będą zmiany organizacji ruchu na ul. Północnej w rejonie skrzyżowania z ul. Garbary oraz na ul. Grochowe Łąki.

Docelowo wygrodzony będzie chodnik oraz prawy pas ul. Północnej, a ruch pieszy przeniesiony zostanie tymczasowym przejściem na drugą stronę ulicy. Ruch pojazdów w kierunku centrum na skrzyżowaniu z ul. Garbary odbywać się będzie ze środkowego pasa. Ponadto wygradzane będą miejsca w strefie płatnego parkowania w rejonie skrzyżowania, a następnie miejsca po północnej stronie ul. Grochowe Łąki.

Źródło:biuletyn.poznan.pl

x

Zobasz także

Będzie Osiedle Plus

W zachodniopomorskim stanie pierwsze osiedle w ramach Mieszkania Plus. Jest zgoda na inwestycję w Sianowie  ...

Koniunktura jednak w dół

To było do przewidzenia – koniunktura w budownictwie w kwietniu spadła o kilkadziesiąt punktów. Kwietniowy ...

Budujemy mimo koronawirusa

Epidemia koronawirusa nie zatrzymała prac budowlanych w naszym kraju, m.in. drogowych, kolejowych – zapewnił minister ...

Będzie osiedle komunalne

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu podpisał wartą 62 mln zł umowę na budowę pierwszej ...

Zamiana gruntów pod M+

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się robocze spotkanie pomiędzy wiceministrem rozwoju Robertem Nowickim, wojewodą wielkopolskim ...