Fotografia wnętrz

Modernizacja Starej Rzeźni

Atrakcyjne mieszkania i towarzyszące im lokale użytkowe już niedługo mogą stanąć na terenie Starej Rzeźni – niezbędne procedury dobiegają już końca. Inwestycja harmonijnie połączy nowoczesne rozwiązania architektoniczne z zabytkowymi obiektami.
Kończy się postępowanie w sprawie ustalenia warunków zabudowy dla terenu Starej Rzeźni. To oznacza, że w ciągu miesiąca będzie możliwe wydanie inwestorowi decyzji, uprawniającej do wystąpienia o pozwolenie na budowę.

Na terenie zabytkowego zespołu, w kwartale ograniczonym ulicami: Północną, Garbary, Grochowe Łąki, miałaby powstać inwestycja, która nada nowe życie tej części Poznania.

Istniejące budynki Starej Rzeźni – o powierzchni zabudowy około 15 000 m2 – zostaną zaadaptowane na nowe funkcje. Ich wnętrza będą odpowiednio dostosowane również pod względem konstrukcyjnym. Przewidziano m.in. gastronomię, handel, biura czy miejsca dla kultury.

W sąsiedztwie części zachodniej kompleksu, u podnóża Wzgórza św. Wojciecha powstanie ciąg komunikacyjny pieszo-rowerowy, łączący obszar Starego Rynku z zielonymi terenami poznańskiej Cytadeli.

Zmiana organizacji ruchu

W związku z pracami prowadzonymi na terenie zespołu Starej Rzeźni do 23 maja stopniowo wprowadzane będą zmiany organizacji ruchu na ul. Północnej w rejonie skrzyżowania z ul. Garbary oraz na ul. Grochowe Łąki.

Docelowo wygrodzony będzie chodnik oraz prawy pas ul. Północnej, a ruch pieszy przeniesiony zostanie tymczasowym przejściem na drugą stronę ulicy. Ruch pojazdów w kierunku centrum na skrzyżowaniu z ul. Garbary odbywać się będzie ze środkowego pasa. Ponadto wygradzane będą miejsca w strefie płatnego parkowania w rejonie skrzyżowania, a następnie miejsca po północnej stronie ul. Grochowe Łąki.

Źródło:biuletyn.poznan.pl

x

Zobasz także

650 zł dopłaty do czynszu

650 zł to najwyższa z dopłat przyznawana najemcom mieszkań na osiedlu przy ul. Puszczyka w ...

Ambitne plany PFN

Polski Fundusz Nieruchomości informuje, że do końca 2021 r. rozpocznie się budowa 2,7 tys. mieszkań. ...

Nowe siedziby na Jeżycach

Wybuduje je poznański deweloper – Constructa Plus. Deweloper ma na swoim koncie m.in odbudowanie kamienicy ...

Fikcja lokalu komunalnego

Liczba gospodarstw domowych oczekujących na mieszkanie od gminy wzrosła o 30 proc., a maksymalny czas ...

Dla inwestorów i lokatorów

Właściciele książeczek mieszkaniowych będą mieli pierwszeństwo przy naborze wniosków o zawarcie umowy najmu w programie ...