Ładowarki emu.energy

Molo Park w Mielnie

W końcową fazę weszły prace na budowie aparthotelu Molo Park w Mielnie. To pierwsza inwestycja Firmus Group powstająca w tej formule:

apartamenty stają się własnością poszczególnych nabywców, ale obiekt jako całość funkcjonuje przez cały rok identycznie jak hotel. Właściciele lokali mogą z nich korzystać przez z góry określoną liczbę dni. Deweloper zaś gwarantuje im stabilny roczny czynsz. W przypadku Molo Park jest to 6 procent, czyli ponad dwukrotnie więcej niż wynoszą obecnie najlepsze dostępne na rynku lokaty bankowe.

Apartamenty oferowane w inwestycji Molo Park zostały zaprojektowane w specjalny sposób. Tak naprawdę są one połączeniem dwóch pokoi typu studio, które w razie potrzeby mogą funkcjonować jako dwa, w pełni niezależne lokale z osobnym wejściem, odrębnymi łazienkami i wyposażonymi aneksami kuchennymi oraz balkonami. Goście Molo Park będą mieć do dyspozycji kameralny basen, nietypowo położony na górnej kondygnacji, strefę fitness oraz saunę. Dodatkową atrakcją jest rozległy i słoneczny taras z panoramicznym widokiem na park, jezioro Jamno oraz miejscowość. Na parterze budynku zaplanowano recepcję z ogólnodostępną kawiarnią serwującą m.in śniadania.

Przez 4 lata właściciel lokalu będzie otrzymywał miesięczny czynsz na poziomie 3 600 zł. Nie będzie też ponosił w tym czasie żadnych opłat, za wyjątkiem ubezpieczenia oraz podatku. Każdy, kto wykupi tu apartament, będzie mógł z niego skorzystać przez 14 dni w roku, a w pozostałą część roku będzie on wynajmowany. Bieżącym zarządzaniem tym obiektem będzie zajmowała się renomowana firma City Apartments: – Jednolite urządzenie i wyposażenie pozwala na łatwiejsze utrzymanie pewnego przyjętego na wstępie poziomu usługi i pomaga w skutecznej promocji wynajmu – wyjaśnia Marcin Kokot, właściciel tej firmy.

Obiekt jest ukończony w 80 proc., deweloper rozpoczął procedurę pozyskania zgody na jego użytkowanie. W poszczególnych lokalach trwa jeszcze układanie wykładzin, montaż mebli i inne prace wykończeniowe. Można już jednak naocznie przekonać się o ważnym atucie Molo Park. Jego apartamenty są przestronne, z dużymi przeszkleniami pozwalającymi cieszyć się widokiem zielonego otoczenia i bliskości jeziora Jamno. Balkony gwarantują zachowanie intymności, bo są tak zaprojektowane, by osoby znajdujące się na nich nie były widoczne ani z dołu, z poziomu ulicy, ani z sąsiednich balkonów.

Biorąc pod uwagę ofertę lokat bankowych na poziomie 2-3 proc., nienajlepszą sytuację w funduszach inwestycyjnych, inwestowanie w aparthotele, wydaje się atrakcyjną propozycją dla osób poszukujących pasywnego dochodu na atrakcyjnym poziomie bez potrzeby stałego osobistego zaangażowania. Dodatkowym plusem i zyskiem jest wzrost wartości lokalu. Co istotne – właściciel ma możliwość sprzedaży swego apartamentu w dowolnym momencie bez jakichkolwiek niekorzystnych skutków dla zawartej z operatorem umowy.

Informacje o inwestorze

Firmus Group jest grupą spółek deweloperskich operujących na Pomorzu Środkowym, w Mielnie i Koszalinie. Na swoim koncie ma ponad 10 zrealizowanych inwestycji, w tym apartamentowiec Tarasy w centrum Mielna, cztery etapy Rezydencji Park, dwa etapy Rezydencji Park Rodzinnej, pierwszy etap Osiedla Norweskiego

x

Zobasz także

Nadbałtyckie kurorty

Do 2020 roku nad Bałtykiem liczba condohoteli i obiektów z apartamentami wypoczynkowymi wzrośnie o blisko ...

Gdzie pojedziemy zimą

W połowie grudnia ubiegłego roku, Kantar Polska przeprowadził na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej badanie społeczne ...

Marina na Wybrzeżu Gdańskim

Dekpol, jeden z wiodących deweloperów w Polsce Północnej, przedstawił projekt ekskluzywnej mariny w nadmorskiej części ...

Verano Residence gotowe

Dekpol zakończył realizację budowy luksusowych apartamentów w Juracie przy ul. Mestwina. Inwestycja powstała z myślą ...

Hotel Gwiazda Morza****

Hotel Gwiazda Morza**** będzie częścią powstającego od 2013 roku Gwiazda Morza Resort Spa & Sport, ...