Fotografia wnętrz
Ładowarki emu.energy

MOVE Mobility & Vehicles

W Poznaniu, w ramach Motor Show, odbyła się kolejna edycja Kongresu MOVE Mobility & Vehicles. Przybył nań minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

– Fundusz niskoemisyjnego transportu pomoże sfinansować budowę sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych, która powinna powstać do 2020 roku – powiedział podczas otwarcia minister Tchórzewski. Szef resortu przedstawił wyzwania, jakie stoją przez rozwojem eletromobilności w Polsce. Zapowiedział budowę fabryki samochodów elektrycznych. Pierwszy samochód wyprodukowany w tej firmie powstanie za pięć lat.

Przez dwa dni kongresu, eksperci z kraju i zagranicy będą rozmawiali o przyszłości elektromobilności w Polsce. Organizatorzy przygotowali panele dyskusyjne w pięciu blokach tematycznych: energetyka i ładowanie, transport jako usługa, nowe modele biznesowe, smart city i innowacje.W spotkaniach udział wzięli przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, środowisk akademickich, liderzy branży oraz międzynarodowi eksperci i uczestnicy rynku motoryzacyjnego.

x

Zobasz także

Elektryczny Volkswagen

Elektryczna rewolucja na rynku motoryzacyjnym już się rozpoczęła. Volkswagen właśnie wprowadza na rynek pierwszego z ...

A może e-mikrobusy?

W czwartek (16 maja) po południu i w piątek (17 maja) w Białymstoku odbywały się ...

Testy e – autobusów w Poznaniu

Trwają testy w celu przygotowań przewoźnika do wdrożenia pojazdów bezemisyjnych do swojej floty. W minionym ...

Testy eCitaro w Poznaniu

 Elektryczny, bezemisyjny autobus eCitaro będzie przez najbliższy tydzień jeździł po Poznaniu na liniach 163 i ...

Już 5.000 e -aut

Z końcem marca po Polskich drogach jeździło niemal 5 tysięcy osobowych aut elektrycznych, które mogły ...