Bolechowo 750×200 – maj 2017

MPK przypina kokardę

27 grudnia będziemy świętować 100-lecie Powstania Wielkopolskiego. Dla upamiętnienia zwycięskiego wystąpienia, jak wszystkie Poznańczyki przypniemy narodowe kokardy. Będziemy je też rozdawać z pokładu „Powstańczego tramwaju” na Pomniku Powstańców Wielkopolskich. Będzie to Carl Weyer z 1905 roku, który podczas Powstania jeździł ulicami Poznania.

     Akcja jest organizowana od 6 lat z inicjatywy firmy Aquanet S.A. 27 grudnia przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich pojawi się przystrojony flagami i rozetami w narodowych barwach, historyczny „Powstańczy tramwaj”. Będzie to pieczołowicie odrestaurowany, piękny Carl Weyer z 1905 roku – wagon który znany był w czasach Powstania Wielkopolskiego. Z jego pokładu będziemy rozdawać poznaniakom okolicznościowe kokardy do wpięcia na piersi..

     Dla uczczenia zwycięskiego Powstania od grudnia do 6 stycznia każdy motorniczy, każdy kierowca i każdy pracownik służb nadzoru ruchu będzie miał kokardę narodową wpiętą w mundur.

x

Zobasz także

Nowe skrzydło podstawówki

25 stycznia 2019 r. odbyła się uroczystość otwarcia nowego skrzydła Szkoły Podstawowej nr 2. Projekt ...

CBA w Suchym Lesie

Centralne Biuro Antykorupcyjne zakwestionowało dwie umowy dzierżawy w gminie Suchy Las (woj. wielkopolskie) – dowiedziała ...

Więcej drzew w WPN

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże sześciu parkom narodowym dotacje na interwencyjne wykupy ...

Osada z XII wieku w Czerwonaku

Podczas budowy łącznika ulic św. Wojciech i Szkolnej w Czerwonaku archeolog odkrył ślady średniowiecznej osady. ...

Bezpieczna droga

Szeroka, bezpieczna droga. Obok chodnik i ścieżka rowerowa. Dwa ronda, nowe przystanki, oświetlenie i wyspy ...