Ładowarki emu.energy

MPK przypina kokardę

27 grudnia będziemy świętować 100-lecie Powstania Wielkopolskiego. Dla upamiętnienia zwycięskiego wystąpienia, jak wszystkie Poznańczyki przypniemy narodowe kokardy. Będziemy je też rozdawać z pokładu „Powstańczego tramwaju” na Pomniku Powstańców Wielkopolskich. Będzie to Carl Weyer z 1905 roku, który podczas Powstania jeździł ulicami Poznania.

     Akcja jest organizowana od 6 lat z inicjatywy firmy Aquanet S.A. 27 grudnia przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich pojawi się przystrojony flagami i rozetami w narodowych barwach, historyczny „Powstańczy tramwaj”. Będzie to pieczołowicie odrestaurowany, piękny Carl Weyer z 1905 roku – wagon który znany był w czasach Powstania Wielkopolskiego. Z jego pokładu będziemy rozdawać poznaniakom okolicznościowe kokardy do wpięcia na piersi..

     Dla uczczenia zwycięskiego Powstania od grudnia do 6 stycznia każdy motorniczy, każdy kierowca i każdy pracownik służb nadzoru ruchu będzie miał kokardę narodową wpiętą w mundur.

x

Zobasz także

Sezon wodniacki w Czerwonaku

Ciepłe majowe dni są idealną okazją, aby przypomnieć sobie jak wspaniale wypoczywa się nad wodą, ...

Dni Rzeczypospolitej Mosińskiej

Dużymi krokami zbliżają się Dni Rzeczypospolitej Mosińskiej. W tym roku impreza rozpocznie się w piątek, ...

Porażka Tarnowa Podgórnego

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie – informuje Gazeta Wyborcza- zdecydował, że zdekomunizowana wcześniej przez wojewodę ...

Podwórko Talentów z Dopiewa

Gmina Dopiewo walczy o 1 z 20 Podwórek Talentów NIVEA w ramch 5 edycji programu ...

Potomek „Rusa” zasadzony

W piątek 12 kwietnia, w Parku w Rogalinie naukowcy z Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk ...