Finansowanie pomostowe

MPK przypina kokardę

27 grudnia będziemy świętować 100-lecie Powstania Wielkopolskiego. Dla upamiętnienia zwycięskiego wystąpienia, jak wszystkie Poznańczyki przypniemy narodowe kokardy. Będziemy je też rozdawać z pokładu „Powstańczego tramwaju” na Pomniku Powstańców Wielkopolskich. Będzie to Carl Weyer z 1905 roku, który podczas Powstania jeździł ulicami Poznania.

     Akcja jest organizowana od 6 lat z inicjatywy firmy Aquanet S.A. 27 grudnia przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich pojawi się przystrojony flagami i rozetami w narodowych barwach, historyczny „Powstańczy tramwaj”. Będzie to pieczołowicie odrestaurowany, piękny Carl Weyer z 1905 roku – wagon który znany był w czasach Powstania Wielkopolskiego. Z jego pokładu będziemy rozdawać poznaniakom okolicznościowe kokardy do wpięcia na piersi..

     Dla uczczenia zwycięskiego Powstania od grudnia do 6 stycznia każdy motorniczy, każdy kierowca i każdy pracownik służb nadzoru ruchu będzie miał kokardę narodową wpiętą w mundur.

x

Zobasz także

Poznań Panattoni x3

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, nie zwalnia tempa w Wielkopolsce. W okolicy ...

45. lat Muzeum Fiedlera

Muzeum Fiedlera świętuje w tym roku swoje 45. urodziny. – Z tej okazji zapraszamy 29 ...

Kurtyny wodne w Swarzędzu

W związku z upałami decyzją burmistrza Swarzędza Mariana Szkudlarka, swarzędzcy strażacy uruchomili kurtyny wodne. Ze ...

Debata o stanie miasta

Miasto udostępniło już najnowszy raport o stanie miasta. Mieszkańcy Poznania będą mogli zabrać głos w ...

Pomóż wybrać ławnika

Rada Miasta Poznania i rady samorządów lokalnych przeprowadzają wybory ławników do sądów powszechnych na lata ...