Fotografia wnętrz
Ładowarki emu.energy

MTP wyremontują Arenę

Przebudowa Areny, budowa parkingu podziemnego pod targami, duże zmiany w targach Motor Show, remonty pawilonów targowych. To najważniejsze plany Grupy MTP, z którymi zapoznali się radni z dwóch komisji: Budżetu, Finansów, Przedsiębiorczości i Nadzoru Właścicielskiego oraz Polityki Przestrzennej.
O obecnej strukturze firmy i planach na najbliższy rok opowiedzieli radnych wiceprezesi Zarządu Grupy MTP – Tomasz Kobierski i Elżbieta Roeske. Obszar aktywności Grupy MTP to zarówno zarządzanie obiektami (Międzynarodowe Targi Poznańskie, Arena, Poznań Congress Center), organizacja targów, konferencji, imprez sportowych, koncertów, eventów, jak też działania związane m.in. z budową stoisk, aranżacją przestrzeni, usługami reklamowymi, gastronomią i cateringiem, doradztwem i planowaniem, analizami rynkowymi.

Grupa MTP to także wiaty przystankowe i słupy ogłoszeniowe w Poznaniu, a w planach są zielone wiaty z rozchodnikiem na dachu. To roślina dobrze znosząca miejskie warunki. W ciągu najbliższych 5 lat powstanie ok. 600 nowych wiat przystankowych. Tych zielonych w tym roku ma pojawić się 8, a w przyszłym ok. 30.

Plany inwestycyjne Grupy MTP to przebudowa hali Arena z zachowaniem kształtu konstrukcji, która podlega ochronie konserwatorskiej. Arena zostanie więc pogłębiona (poziom podłogi zostanie obniżony o prawie 6 metrów). W zmodernizowanej hali będzie około 6500 miejsc na wydarzenia sportowe, a wydarzeniach koncertowych będzie mogło wziąć udział do 9000 osób.

Spółka chce także wybudować parking podziemny w okolicy pawilonu nr 2 (od ul. Głogowskiej), co uwolni teren Targów od ruchu samochodowego i pozwoli go wykorzystać dla zwiedzających. Z parkingu będą mogły korzystać także osoby, które nie uczestniczą w wydarzeniach targowych. Przebudowany ma zostać pawilon nr 4, a pawilon nr 15 poddany zostanie termomodernizacji i zmianie elewacji. Na Targach pojawi się też więcej zieleni. Ogółem na inwestycje firma planuje wydać ponad 206 mln zł.

W przyszłym roku dużym wydarzeniem konferencyjnym będzie Międzynarodowy Kongres Nauk Historycznych. To wydarzenie organizowane co 5 lat od roku 1900. W Polsce kongres odbędzie się dopiero po raz drugi, wcześniej tylko w Warszawie, w roku 1933.

Największe przeobrażenie spośród sztandarowych imprez targowych przejdą chyba targi Motor Show. Tematyka wystaw zostanie nakierowana na elektromobilność: samochody elektryczne i inne alternatywne źródła napędu, pojazdy autonomiczne, car sharing, elektryczne rowery i hulajnogi. Będzie można m.in. nauczyć się jak ładować samochód elektryczny i ile czasu to zajmuje.

x

Zobasz także

Wyremontują schody

Podpisano umowy z wykonawcami remontu schodów przy ul. Spychalskiego oraz Parku Rekreacji Starołęka Mała w ...

Zbudują Centrum Enigma

Rozstrzygnięto przetarg na budowę Centrum Szyfrów Enigma. Realizacją inwestycji zajmie się konsorcjum firm w składzie ...

Agrobex buduje dom dla żyraf

Już niedługo na terenie poznańskiego ogrodu zoologicznego powstanie nowy wybieg dla nosorożców i żyraf wraz ...

Mini park na Jeżycach

Zaplanowane prace na skwerze położonym u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Janickiego. Wkrótce zmieni się on ...

Na kawę do Starego Portu

Punkt gastronomiczny dostępny dla wszystkich poznaniaków oraz prysznice i pralnia dla żeglarzy – to wszystko ...