MTP wyremontują Arenę

Przebudowa Areny, budowa parkingu podziemnego pod targami, duże zmiany w targach Motor Show, remonty pawilonów targowych. To najważniejsze plany Grupy MTP, z którymi zapoznali się radni z dwóch komisji: Budżetu, Finansów, Przedsiębiorczości i Nadzoru Właścicielskiego oraz Polityki Przestrzennej.
O obecnej strukturze firmy i planach na najbliższy rok opowiedzieli radnych wiceprezesi Zarządu Grupy MTP – Tomasz Kobierski i Elżbieta Roeske. Obszar aktywności Grupy MTP to zarówno zarządzanie obiektami (Międzynarodowe Targi Poznańskie, Arena, Poznań Congress Center), organizacja targów, konferencji, imprez sportowych, koncertów, eventów, jak też działania związane m.in. z budową stoisk, aranżacją przestrzeni, usługami reklamowymi, gastronomią i cateringiem, doradztwem i planowaniem, analizami rynkowymi.

Grupa MTP to także wiaty przystankowe i słupy ogłoszeniowe w Poznaniu, a w planach są zielone wiaty z rozchodnikiem na dachu. To roślina dobrze znosząca miejskie warunki. W ciągu najbliższych 5 lat powstanie ok. 600 nowych wiat przystankowych. Tych zielonych w tym roku ma pojawić się 8, a w przyszłym ok. 30.

Plany inwestycyjne Grupy MTP to przebudowa hali Arena z zachowaniem kształtu konstrukcji, która podlega ochronie konserwatorskiej. Arena zostanie więc pogłębiona (poziom podłogi zostanie obniżony o prawie 6 metrów). W zmodernizowanej hali będzie około 6500 miejsc na wydarzenia sportowe, a wydarzeniach koncertowych będzie mogło wziąć udział do 9000 osób.

Spółka chce także wybudować parking podziemny w okolicy pawilonu nr 2 (od ul. Głogowskiej), co uwolni teren Targów od ruchu samochodowego i pozwoli go wykorzystać dla zwiedzających. Z parkingu będą mogły korzystać także osoby, które nie uczestniczą w wydarzeniach targowych. Przebudowany ma zostać pawilon nr 4, a pawilon nr 15 poddany zostanie termomodernizacji i zmianie elewacji. Na Targach pojawi się też więcej zieleni. Ogółem na inwestycje firma planuje wydać ponad 206 mln zł.

W przyszłym roku dużym wydarzeniem konferencyjnym będzie Międzynarodowy Kongres Nauk Historycznych. To wydarzenie organizowane co 5 lat od roku 1900. W Polsce kongres odbędzie się dopiero po raz drugi, wcześniej tylko w Warszawie, w roku 1933.

Największe przeobrażenie spośród sztandarowych imprez targowych przejdą chyba targi Motor Show. Tematyka wystaw zostanie nakierowana na elektromobilność: samochody elektryczne i inne alternatywne źródła napędu, pojazdy autonomiczne, car sharing, elektryczne rowery i hulajnogi. Będzie można m.in. nauczyć się jak ładować samochód elektryczny i ile czasu to zajmuje.

x

Zobasz także

Jaka wizja Jeżyc

Od 10 do 31 sierpnia potrwają konsultacje społeczne związane z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ...

Nowy deptak na Kwiatowej

Po metamorfozie ulica Kwiatowa na odcinku od ul. Półwiejskiej do ul. Rybaki z zatłoczonej samochodami ...

Słynne schody gotowe

Przebudowane schody na ul. Spychalskiego na Wildzie są już dostępne dla pieszych. Zakończyła się procedura ...

CK Zamek otwiera podwoje

Po konserwacji zwiedzający mogą już oglądać zachodnie skrzydło dawnego Zamku Cesarskiego w Poznaniu. Obiekt był ...

Targowiska to dziedzictwo

Radny Paweł Sowa zaproponował Miastu wpisanie poznańskich targowisk na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jego zdaniem ...