Fotografia wnętrz

Muzeum Zoo w lwiarni

Otwarcie Muzeum Historii Zoo i Lwa zbliża się wielkimi krokami. Już wiosną pierwsi odwiedzający będą mogli zapoznać się z nowymi wystawami w Starym Zoo.

W ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego z 2017 roku wybrano projekt zakładający powstanie Muzeum Historii Zoo i Lwa w dawnej lwiarni Starego Zoo w Poznaniu. Realizacja zadania przedłużyła się ze względu na dawny charakter całego obiektu.

Rzeczniczka prasowa, Małgorzata Chodyła wyjaśnia, że przedłużony czas prac spowodowany był brakiem odpowiedniej dokumentacji. Renowacja nie mogła się rozpocząć bez zatwierdzenia zabezpieczeń wszystkich eksponatów pochodzących z historii prawie 140-letniego ogrodu zoologicznego. Całość przeprowadzana była przy stałej konsultacji z miejską konserwator zabytków.

Stare Zoo ma niebagatelne znaczenie dla wielu mieszkańców Poznania i jest jednym z symboli miasta. Pośród eksponatów znajdą się m.in. bilety czy wycinki prasowe pochodzące nawet z pierwszego okresu po wojnie, kiedy to poznańskie zoo było jedynym czynnym na terenie całego kraju. Wiele pamiątek przekazali poznaniacy, dokładając swoją cegiełkę do końcowego efektu. Kultowość tego miejsca nadal jest żywa, a ważne jest żeby jego historię poznali również najmłodsi.

Jak informuje Głos Wielkopolski, obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe, a na początek marca zaplanowano odbiory techniczne. Samo muzeum zostanie otwarte parę tygodni później. Wstęp na teren obiektu, jak i do muzeum będzie bezpłatny.

x

Zobasz także

Zieleń na Rynku Łazarskim

Trwa przebudowa rynku Łazarskiego. Na 140 m kw powstanie nowa zielona rabata (Fot. PIOTRSKORNICKI) Presja ...

„Wiedeński” przy R. Jeżyckim

Ruszy budowa kolejnych przystanków wiedeńskich Zdjęcie ilustracyjne | fot. MPK Poznań Tym razem na Jeżycach. ...

Nowy „wajchowy” w MPK

Krzysztof Dostatni został nowym prezesem spółki MPK Poznań. Zastąpił Wojciecha Tulibackiego, który stał na czele ...

28 lat bliżej Shenzen

30 lipca obchodziliśmy 28. rocznicę podpisania umowy partnerskiej pomiędzy stolicą Wielkopolski a chińskim Shenzhen. Od ...

Turyści się ucieszą

Odrestaurowano, poddano konserwacji i udostępniono dla ruchu turystycznego wnętrze zabytkowego kościoła Najświętszej Marii Panny in ...