Muzeum Zoo w lwiarni

Otwarcie Muzeum Historii Zoo i Lwa zbliża się wielkimi krokami. Już wiosną pierwsi odwiedzający będą mogli zapoznać się z nowymi wystawami w Starym Zoo.

W ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego z 2017 roku wybrano projekt zakładający powstanie Muzeum Historii Zoo i Lwa w dawnej lwiarni Starego Zoo w Poznaniu. Realizacja zadania przedłużyła się ze względu na dawny charakter całego obiektu.

Rzeczniczka prasowa, Małgorzata Chodyła wyjaśnia, że przedłużony czas prac spowodowany był brakiem odpowiedniej dokumentacji. Renowacja nie mogła się rozpocząć bez zatwierdzenia zabezpieczeń wszystkich eksponatów pochodzących z historii prawie 140-letniego ogrodu zoologicznego. Całość przeprowadzana była przy stałej konsultacji z miejską konserwator zabytków.

Stare Zoo ma niebagatelne znaczenie dla wielu mieszkańców Poznania i jest jednym z symboli miasta. Pośród eksponatów znajdą się m.in. bilety czy wycinki prasowe pochodzące nawet z pierwszego okresu po wojnie, kiedy to poznańskie zoo było jedynym czynnym na terenie całego kraju. Wiele pamiątek przekazali poznaniacy, dokładając swoją cegiełkę do końcowego efektu. Kultowość tego miejsca nadal jest żywa, a ważne jest żeby jego historię poznali również najmłodsi.

Jak informuje Głos Wielkopolski, obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe, a na początek marca zaplanowano odbiory techniczne. Samo muzeum zostanie otwarte parę tygodni później. Wstęp na teren obiektu, jak i do muzeum będzie bezpłatny.

x

Zobasz także

Okazały pień pozostanie

Do tej pory rosła tam dwupniowa robinia biała o obwodzie ponad 475 cm (mierzonym na ...

Sprzedają grunt przy Kinepolis

Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji ponownie próbuje sprzedać działki na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Franowo ...

Czy będą miejskie łąki?

W połowie lutego radny Paweł Sowa złożył interpelację, w której postulował ograniczenie w koszeniu miejskich ...

Dotacja dla franciszkanów

Radni z Komisji Kultury i Nauki pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały w sprawie udzielenia dotacji Klasztorowi ...

Nowa szkoła na Strzeszynie

Krajowy Zasób Nieruchomości zgodził się na przekazanie Miastu Poznań działki na Strzeszynie. Dzięki temu będzie ...