Ukraina

Na Ratajach sprzedaje się dobrze

Niektóre lokalizacje nie cierpią na brak zainteresowania wśród klientów. Tak jest między innymi na poznańskich Ratajach. Mimo że początek roku z reguły należy do martwego okresu sprzedażowego na rynku deweloperskim, to pierwsze miesiące 2014 na to nie wskazują. I choć wpływ na to miało wiele czynników, m.in. korzystna aura oraz rządowy program Mieszkanie dla Młodych, to niektóre lokalizacje, mimo pory roku, nie cierpią na brak zainteresowania wśród klientów. Tak jest między innymi na poznańskich Ratajach.
Ulokowane na prawym brzegu Warty Rataje charakteryzują się gęstą zabudową wielorodzinną skupioną na kilku osiedlach. Gwałtowny rozwój infrastruktury w tej części miasta przypadł na lata 70., a dziś jest to jedna z najlepiej ulokowanych pod względem komunikacyjnym dzielnic Poznania. Z tego też względu niezagospodarowane ratajskie grunty budzą zainteresowanie wśród deweloperów, ale przede wszystkim klientów oczekujących dogodnej lokalizacji.
– Dla klientów jednym z najważniejszych wyznaczników podczas wyboru mieszkania jest jego ulokowanie. Poznańskie Rataje mają ten komfort, że łatwo z nich dojechać do pracy czy na uczelnie. Ta część Poznania to zarazem sypialnia i centrum miasta, co sprawia, że chętnych na kupno mieszkań jest wielu, niezależnie od sytuacji ekonomicznej w kraju – ocenia budujący tam deweloper.
Na Ratajach wciąż są niezagospodarowane grunty, które w przyszłości będą pełniły albo funkcje mieszkalne, albo rekreacyjne. Deweloperzy doceniają te tereny i liczą na możliwość inwestowania szczególnie przy zbudowanej już infrastrukturze transportowej, m.in. przystankach tramwajowych i autobusowych.
– Nie ukrywam, że takie grunty są szczególnie ciekawe, ponieważ odpowiada to potrzebom klientów. Malta Fountain okazała się bardzo udaną inwestycją, dlatego szukamy i rozmawiamy na temat nowych potencjalnych terenów w tej części miasta – dodaje przedstawiciel inwestora.
Rataje stanowią obecne jedną z największych dzielnic Poznania zamieszkaną przez ok. 90 tys. ludzi. W granice miasta włączono je dopiero w 1925 r., a pierwszy blok oddano 42 lata później na osiedlu Piastowskim.

x

Zobasz także

Brakuje działek

W październiku rozpoczęto budowę 12 279 nowych mieszkań – podał w środę GUS. Eksperci z ...

Wyższy standard mieszkań

Stan mieszkań oferowanych na rynku wtórnym jest zróżnicowany, ale widoczny jest pozytywny trend w zakresie ...

Luka mieszkaniowa wciąż jest

W Polsce brakuje ok. 2-3 mln mieszkań. Jak wypełnić tę lukę? W opinii Arkadiusza Urbana, prezesa KZN, powinniśmy ...

Co nas powstrzymuje

Uwolnienie gruntów pod zabudowę, w tym terenów po starych biurowcach czy sklepach wielkopowierzchniowych, uproszczenie biurokracji, uwolnienie ...

Trend cen – w górę

Ceny mieszkań od deweloperów wzrosną w kolejnych miesiącach nawet o kilkanaście procent   W sondzie ...